چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
سخنان مقام معظم رهبری در مورد اربعین حسینی -2
اساساً اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر (صلی الله علیه و آله)، یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد و این کار پایه گذاری گردید. اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی، در حوادث گوناگون - از قبیل شهادت حسین بن علی(علیه السلام) در روز عاشورا - به حفظ یاد و آثار شهادت کمر نبندند، نسل‌های بعد، از دستاورد شهادت استفادهٔ زیادی نخواهند برد.
سخنان مقام معظم رهبری در مورد اربعین حسینی -1
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(حفظه الله) در طول سالیان گذشته و به مناسبت‌های مختلف سخنان مهم و ارزشمندی پیرامون موضوع «اربعین حسینی» ایراد فرمودند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌شود.
ویژه‌نامه اربعین حسینی؛
سایت جامع تبلیغ (ذی طوی) در آستانه‌ی فرا رسیدن چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفای ایشان ویژه‌نامه‌ای را متناسب با این مناسبت حزن انگیز برای کاربران گرامی تهیه نموده است...
راهپیمایی اربعین؛ ظرفیتها و آسیبها -2
علاوه بر فرصتهايي که در خصوص راهپيمايي اربعين برشمرديم، حال که شاهد گستردگي و تقويت راهپيمايي اربعين هستيم، بايد خود را براي مواجه شدن با اتفاقاتي آماده کنيم که ممکن است به اصل رخداد ضربه وارد کند.
راهپیمایی اربعین؛ ظرفیتها و آسیبها -1
عبادات و فرايض، افزون بر جنبۀ فردي و تأثيري كه در دگرگوني روحي، فكري، اخلاقي و رفتاري افراد بر جاي مي‏نهند، به نوعي با مسائل اجتماعي و حقوقجمعي آنها نيز در ارتباط‏اند. راهپیمایی اربعین نمونه‏ای از پدیده‏ای تمدن‌ساز با ظرفیتها و فرصتهای بسیاری در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی است.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -4
امام رضا(علیه السلام) بین شیعه واقعی و شیعه ادعایی فرق قائل بودند و بر شاخصه‌ها و اعتقادات اصلی تشیع پافشاری داشتند و از فرصتهای مناسب برای یادآوری آنها و تعمیق مبانی فکری شیعه استفاده می‌کردند.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -3
در سیره امام حسن مجتبی(علیه السلام) آمده است که حضرت مهربانی را با مهربانی بالاتری پاسخ می‌گفت. آزاد کردن کنیزی که به حضرت گل هدیه کرد، نمونه بارز آن است. حتی پاسخ حضرت در برابر نامهربانی نیز مهربانی بود.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -2
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) برای تقریب ذهن مسلمانان و روشن شدن برخی آموزه‌های دینی و مفاسد گناهان، از راهکار موفق «مَثل» استفاده می‌کرد.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -1
در این شماره به چهار مناسبت ویژه ماه صفرالخیر یعنی: اربعین حسینی(علیه السلام)، رحلت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)، شهادت امام مجتبی(علیه السلام) و شهادت امام رضا(علیه السلام) می‌پردازیم و در هر مناسبتی چهار نکته را مرور می‌کنیم.
شیوه‌های پاسداشت ادب (5)؛ نصرت اهل‏بیت(علیهم السلام) -6
هنگامی که چکمه‌پوشان خون‌آشام راه حق را سدّ می‌کنند، حقّ مداران را به زنجیر می‌کشند و در برابر هیچ منطق و استدلالی سر فرود نمی‌آورند و جز زبان زور، هیچ زبانی را نمی‌فهمند، دین نیاز به حمایت نظامی پیدا می‌کند و از همین رو جهاد تشریع شده است. در آنجا باید از نفس، نَفَس و نَفِیس دریغ نکرد و باید شاهد بود و شهید.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>