چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
ویژه نامه میلاد حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام)
ویژه نامه میلاد حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام)
ویژه نامه عید سعید غدیر
عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى‏ است.
ویژه نامه شهادت امام باقر علیه السلام
امام محمد باقر علیه السلام در شهر مدینه، در اول رجب سال 57 ه.ق ، روز جمعه یا سه شنبه دیده به جهان گشود.آن حضرت بعد از شهادت پدرش امام سجاد علیه السلام از سال 95 ه.ق، به مدت 19 سال پیشوایی شیعیان را عهده دار شد. (از محرم 95 تا ذی حجه 114)
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -3
دوران 34 ساله امامت حضرت صادق(علیه السلام)را می‌توان ایام باروری معارف اسلامی، احیای فرهنگ قرآن و سنت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله)، تثبیت پایگاه علویان و احساس عزت و عظمت شیعیان دانست. سرانجام آن فروغ فروزان منشور کمالات معنوی و علمی 28 صفر 148ق در سن 65 سالگی، با دسیسه منصور عباسی/توسط والی مدینه با انگوری آغشته به زهر به شهادت رسید.
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -2
در ایام امامت حضرت سجاد(علیه السلام)، امام باقر و صادق آل محمد(علیهما السلام)، پیروان و حامیان ائمه(علیهم السلام) برای غاصبان خلافت خطری بزرگ به شمار می‌آمدند. بدیهی است در آن دوران اختناق و فشار دستگاه حکومت، اقتدار و نفوذ و عملیات ضد رژیمی آنان جز از طریق تشکیلات سرّی که امام(علیه السلام) آنها را نظارت و هدایت و رهبری می‌کرد، میسّر نمی‌گردید، و در قالب اقدامات مخفیانه ضربه‌هایی به زمامداران جفاگستر وارد می‌گردید؛ اما چنان این عملیاتی با تاکتیکهای ویژه و استراتژیهای حساب شده صورت می‌گرفت که برای دشمنان ناشناخته بود.
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -1
اوضاع نابسامان اواخر دولت امویان و شرایط ویژه فرهنگی دوران امام صادق(علیه السلام) و نیز زمینه‌های فراهم آمده توسط امام باقر و سجاد(علیهما السلام) سبب شد تا پیشوای ششم(علیه السلام) برای عملی ساختن برنامۀ اصلاحی و بنیادین خود، همّت گمارد و منشأ امید صادقی باشد که شیعه سالها انتظار آن را می‌کشید.
ویژه نامه ازدواج امیر المؤمنین و حضرت زهرا (سلام الله علیهما)
از حضرت زهرا(س) نقل شده كه خطاب به حضرت علي علیه السلام عرض كرد: «رسول خدا صلی الله علیه وآله مرا نهي كرده كه از تو چيزي بخواهم و فرموده: از پسر عمويت چيزي درخواست مكن؛ اگر چيزي براي تو آورد كه هيچ، وگرنه از او تقاضا مكن.»
ویژه نامه شهادت امام جواد علیه السلام
حضرت جواد الائمه بعد از پدر بزرگوارش در سن هشت سالگی به امامت رسید و بعد از هفده سال امامت در سن 25 سالگی،به شهادت رسید...
تعاليم مذهب جعفري(علیه السلام) -2
روزی امام صادق(علیه السلام) در جلسه درس خود و در جمع بعضي از شاگردان، فرمودند: «أيَّ شَيء تَعَلَّمتَ مِنّي؟؛ از من چه چيزي ياد گرفته‏اي؟» يکي از شاگردان عرض کرد: مولاي من! من از محضر شما هشت مطلب ياد گرفته‌‏ام. حضرت فرمود: «قَصِّها عَلَیّ لِأعرِفَها؛ [آنچه را ياد گرفته‌‏اي] بگو تا بدانيم چه آموخته‏‌اي!» آن شاگرد هشت مورد را به عنوان تعالیم مکتب جعفری عرض کرد.
تعاليم مذهب جعفري(علیه السلام) -1
امام صادق(علیه السلام) در حوزه درسي خود و در جمع بعضي از شاگردان، فرمود: «از من چه چيزي ياد گرفته‏ ايد؟» منظور حضرت اين بود؛ شما که سالهاست در جلسات درس و بحث من شرکت مي‏کنيد، چه توشه ‏اي برگرفته‏ ايد؟ يکي از آنان عرض کرد: مولاي من! از محضر شما هشت مطلب ياد گرفته‏ ام. حضرت فرمود: آنچه را ياد گرفته‏ اي بگو تا بدانيم چه آموخته ‏اي! امام با اين بيان شاگرد خود را امتحان مي‏کنند. سپس او اين هشت مورد را بيان مي‏ کند و حضرت يک به يک را تصديق مي‏ فرماید.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>