يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
نکته ‏ها و مناسبت ها(6)؛ (ماه رجب المرجب) -1
در شماره های قبلی ماهنامۀ مبلغان، مقاله هایی را با عنوان «نکته ها و مناسبتها» ارائه کردیم تا ضمن اشاره به برخی مقالات منتشر شده در شماره های پیشین این ماهنامه، در موضوع آن مناسبت، محتوایی برای فرصتهای کوتاه تبلیغی، مانند بین الصلاتین فراهم کنیم.
تفسیر امام محمد باقر(علیه السلام)؛
امام باقر(علیه السلام) می ‏فرمایند: «ما اهل‏بيت گنجينه ‏دار علم خدا و متوليان دستورات پروردگاريم؛ چراكه اسلام از خانوادۀ ما آغاز شد و به وسيلۀ ما نيز كامل خواهد گرديد، و (علم و دانش را) از ما بياموزيد.»
ویژه نامه شهادت امام هادی (علیه اسلام)
حضرت امام علی النقی علیه السلام در نیمه دوم ماه ذی الحجه، سال 212 ق در اطراف مدینه و در منطقه «صریا» چشم به جهان گشود. آن بزرگوار در سال 220 و در هشت سالگی به مقام خطیر امامت نائل گردید و به مدت 33 سال رهبری اهل ایمان را عهده دار بود.
ولادت حضرت امام باقر (سلام الله علیه)
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد صلی الله علیه و آله در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند...
گفتمان حضور در عرصه ‏های تکلیف -2
کسانی که در دل و جانشان عشق به ولایت موج می‏زند! راه درست و مسیر حق همین است. منبرها و امثال اینها بهانه است؛ آنچه در این مجالس مهم است، بیعت و عشق به ولایت می‏باشد. همان چیزی که گفتمان حضرت زهرا(علیها السلام) بوده است.
گفتمان حضور در عرصه ‏های تکلیف -1
گفتمان، به ارزشهای ماندگار گفته می‏شود. گاهی گفتار است؛ یعنی حرفی زده شده، ‌تمام می‏شود؛ اما گاهی گفتمان است؛ یعنی گفتاری که ماندگار می‏شود. مثل اینکه عزای سیدالشهدا(علیه السلام) برای ما یک گفتمان است.
متن ادبی؛
با آن که دختر پیامبر بود؛ دختر یک رهبر جهانی؛ اما پیوند آسمانی‌اش را با مهریه کم و جهیزیه مختصر در خانه‌ای استیجاری آغاز کرد. خانه‌اش عاری بود از هر گونه زرق و برق دنیا و مزین به رنگ و نور الهی. فرش خانه‌اش پوست گوسفندی بیش نبود.
گلشن اشعار ـ ماه جمادی الثانیه -4
خدا را تجلاّی دیگر مبارک* نشاط و سرور پیمبر مبارک* تبّسم به لبهای حیدر مبارک* به افلاک توحید، محور مبارک.
نکته ‏ها و مناسبتها(5)؛ ماه جمادی الثانیه -3
مردی خدمت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) رسید و گفت: ای رسول خدا، من هیچ کار زشتی نمانده که انجام نداده باشم، آیا می‌توانم توبه کنم؟ رسول خدا(صلی الله علیه و آله) فرمودند: آیا هیچ‌یک از پدر و مادرت زنده هستند؟ گفت: بله، پدرم. حضرت فرمودند: برو به او نیکی کن. (تا آمرزیده شوی)وقتی او به راه افتاد پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند: کاش مادرش زنده بود.
الگوبرداری از الگوهای ناب(1) «حضرت زهرا(علیها السلام) الگوی ازدواج» -3
حضرت زهرا(علیها السلام) نیز همانند دیگر پدر، شوهر و فرزندان گرامی خویش(علیهم السلام) دارای دو جنبه ملکوتی و بشری هستند که می‏توانند الگویی مناسب و مهمی برای نسل بشر باشند و ضرورت این الگوبرداری در زمان حاضر بسیار مهم و مضاعف می‏باشد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>