چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
نکته‌‏ها و مناسبت‌ها؛ ماه ربیع الاول -5
از حضرت صادق(علیه السلام) سؤال شد: مكارم اخلاق چیست؟ حضرت در جواب فرمودند: گذشت از كسى كه به تو ستم روا داشته، و ارتباط و دوستی با كسى كه با تو قطع رابطه كرده و عطا نمودن به كسى كه تو را محروم ساخته است و سخن حق گفتن، هرچند به ضررت باشد.
نکته‌‏ها و مناسبت‌ها؛ ماه ربیع الاول -4
به مناسبت میلاد پیامبر(صلی الله علیه و آله) به تبیین یک حدیث می‏ پردازیم: مردى نزد پيامبر(صلی الله علیه و آله) آمد و گفت: به من كارى بياموز كه با انجام دادنش، خداوند مرا دوست بدارد، آفريدگان نيز دوستم بدارند، خداوند دارايى‏‌ام را بيفزايد، تندرستم گرداند، عمرم را طولانى كند و مرا با تو محشور سازد. حضرت فرمود: اينها شش صفت است كه نيازمند شش صفت ديگر است.
نکته‌‏ها و مناسبت‌ها؛ ماه ربیع الاول -2
با توجه به اهميت انديشه و تفكر، امام عسكري(علیه السلام) از شيعيان خويش انتظار دارد كه اهل انديشه و تفكر باشند. لذا می‏ فرمایند: بر شما باد به انديشيدن! پس به حقيقت، تفكر موجب حيات و زندگي دل آگاه و كليدهاي درهاي حكمت است.
نکته‌‏ها و مناسبت‌ها؛ ماه ربیع الاول -1
خوابيدن اميرالمؤمنين(علیه السلام) در جاي پيامبر(صلی الله علیه و آله) به تواتر ثابت شده است و فرقي بين اين واقعه و وقایعي که در قرآن ذکر شده، وجود ندارد. اين واقعه را در ميان مردم، فقط ديوانه انکار مي‏‌کند...
ویژه‌نامه شهادت حضرت امام حسن (علیه السلام)
امام حسن (علیه السلام) در شب نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرت در مدینه تولد یافت. وى نخستین پسرى بود كه خداوند متعال به خانواده على و فاطمه عنایت كرد. اما در 7 صفر و به قولی 28 صفر سال 50 ه. ق توسط همسر فریب‌خورده‌اش مسموم شد و به شهادت رسیده.
ویژه‌نامه شهادت امام رضا علیه السلام
امام علي ‌بن موسي‌ الرضا عليه‌ السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام مي‌باشند. ايشان در سن 35 سالگي عهده‌دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ها و رنج بسياري را بر امام روا داشتند و سر انجام مأمون عباسی ايشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -4
لحظات آخر عمر شریف پیامبر، ملائکه کنار بستر حضرت نازل شدند و گفتند: یا رسول الله! وقت رفتن است و دیگر فرصت ماندن برای شما نیست. ملک‌الموت حاضر شد و عرض کرد: اجازه می‌دهید جان شما را بگیرم؟ پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند: نه، و سپس سراغ جبرئیل را گرفت. جبرئیل نازل شد و وقتی رو‌بروی حضرت قرار گرفت، آن حضرت همزمان با نفس‌های آخر به او فرمود: «وضع و تکلیف امتم چه می‌شود؟»
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -3
سومین جلوه محبت پیامبر(صلی الله علیه و آله) و در واقع محبت خداوند به امت اسلام این است که پیامبر(صلی الله علیه و آله) مزد رسالتش را مودّت و محبت به اهل‌بیت خویش معرفی فرموده است: «قُل لا اسُئَلُکُمْ عَلَیهِ اجْراً الَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُربی»
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -2
یکی دیگر از مواضع محبت پیامبر(صلی الله علیه و آله) در سختی‌ها، مشکلاتی بود که آن حضرت در زمان هجرت به طائف متحمل شدند. جریان این سفر چنین نقل شده است که: پس از وفات حضرت ابوطالب(علیه السلام)، گستاخى قریش در آزار به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) به نهایت رسید.
محبّت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به امتش در سختی‌ها -1
در جنگ احد، بعد از نافرمانی گروهی از مسلمانان، حمله ناگهانى قریش سپاه اسلام را از هم گسیخت و منهزم ساخت. دشمن نیرویى به دست آورد و حملات خود را سخت کرد و ناگهان مسلمانان متوجه بلا شدند و جمعى در آن میان به شهادت رسیدند تا اینکه دشمن خود را به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) رساند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>