سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > اجتماعی 
مبلّغان و آشنایی با آسیبهای اجتماعی(1)؛ عصبانیت و راه‌های درمان آن در فرهنگ اسلامی -4
اگر انسان بتواند در حالات خشم و غضب مالک نفس خویش باشد، او را می‌توان از افراد نیرومند و توانا بر شمرد؛ چراکه کنترل نفس سرکش در آن حالت، ایمان و اراده‌ای والا و قوی لازم دارد که خیلی از انسانها نمی‌توانند از عهده‌اش بر آیند.
مبلّغان و آشنایی با آسیبهای اجتماعی(1)؛ عصبانیت و راه‌های درمان آن در فرهنگ اسلامی -3
برای فرو نشاندن خشم طبق آیات و روایات و کلمات دانشمندان اخلاق و روان، راهکارهای مختلفی وجود دارد که با انجام آنها می‌توان از ضررهای بعدی عصبانیت جلوگیری کرد که به برخی از آنها اشاره می‌شود.
مبلّغان و آشنایی با آسیبهای اجتماعی(1)؛ عصبانیت و راه‌های درمان آن در فرهنگ اسلامی -2
به طور طبیعی هر انسانی بر اثر عوامل و زمینه‌هایی که برایش پیش می‌آید، گاهی خوشحال و گاهی نیز خشمگین و ناراحت می‌شود؛ اما اگر این حالات فطری با معیار دین و هدایت قرآن و رهنمودهای اهل‌بیت(علیهم السلام) همراه باشد، هرگز در آن افراط و تفریط دیده نخواهد شد.
مبلّغان و آشنایی با آسیبهای اجتماعی(1)؛ عصبانیت و راه‌های درمان آن در فرهنگ اسلامی -1
آسیب‌های اجتماعی به دسته‌ای از نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌های رفتاری افراد یک جامعه اطلاق می‌شود که ریشه در زیرپاگذاشتن اصول اخلاقی و دوری از فضائل و نزدیک شدن به رذائل اخلاقی دارد. یکی از این رذائل خشم و عصبانیت می‌باشد.
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حل‌ها» -4
راهکارهایی که پس از عروض مزاحمت، می‌تواند درمانگر باشند، عبارتند از: الف) صبر و شکیبایی ب) تذکر محترمانه ج) دادخواهی از همسایگان د) رجوع به مراجع قانونی هـ) نقل مکان زندگی
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حلها» -3
از آنجا که حضور فرهنگ‌های مختلف در یک فضای محدود، باعث بروز مشکلات متعددی می‌گردد و گاهی این مشکلات به درگیری بین ساکنان ساختمان می‌انجامد، شایسته است برای پیشگیری از ایجاد اختلاف و ناسازگاری، به همسانی همسایگان رو بیاوریم؛ یعنی افراد برای انتخاب محل زندگی، به سراغ محله‌ها و مجتمع‌هایی بروند که همسانی صنفی، عقیدتی و اخلاقی بیش‌تری با آنها دارند.
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حلها» -2
بی‌گمان، تضاد و مزاحمت از پیامدهای ناگزیر در زندگی اجتماعی است؛ ولی باید به بهترین شکل مدیریت شود. ممکن است کم‌توجهی و عمل نکردن بعضی افراد به آداب اسلامی و حقوق اجتماعی، آسایش را از دیگران بگیرد و آنان را بیازارد که این امر زمینه‌ساز کدورت‌ها و درگیری‌های بعدی می‌شود.
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حل‌ها» -1
امروزه در شهرهای بزرگ، سبک زندگی مدرن، به دلیل ناهمسانی آن با فرهنگ اسلامی - ایرانی، مسائل و مشکلات جدیدی را در حوزه تعاملات همسایگی ایجاد کرده که موجب نگرانی عالِمان دینی، نخبگان، نهادهای فرهنگی و مسئولان امر شده است.
قواعد نویسندگی متن مجازی -3
به طور کلی، جهت اثربخشی بیش‌تر متون، قواعدی در قالب بایدها و نبایدها تبیین شده است. در ادامه سعی شده به اهمّ نبایدها در نویسندگی متن مجازی اشاره شود.
قواعد نویسندگی متن مجازی -2
به طور کلی، جهت اثربخشی بیش‌تر متون، قواعدی در قالب بایدها و نبایدها تبیین شده است. در ادامه سعی شده به اهمّ بایدها در نویسندگی متن مجازی اشاره شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>