پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > اجتماعی 
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حل‌ها» -4
راهکارهایی که پس از عروض مزاحمت، می‌تواند درمانگر باشند، عبارتند از: الف) صبر و شکیبایی ب) تذکر محترمانه ج) دادخواهی از همسایگان د) رجوع به مراجع قانونی هـ) نقل مکان زندگی
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حلها» -3
از آنجا که حضور فرهنگهای مختلف در یک فضای محدود، باعث بروز مشکلات متعددی می‌گردد و گاهی این مشکلات به درگیری بین ساکنان ساختمان می‌انجامد، شایسته است برای پیشگیری از ایجاد اختلاف و ناسازگاری، به همسانی همسایگان رو بیاوریم؛ یعنی افراد برای انتخاب محل زندگی، به سراغ محله‌ها و مجتمعهایی بروند که همسانی صنفی، عقیدتی و اخلاقی بیش‌تری با آنها دارند.
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حلها» -2
بی‌گمان، تضاد و مزاحمت از پیامدهای ناگزیر در زندگی اجتماعی است؛ ولی باید به بهترین شکل مدیریت شود. ممکن است کم‌توجهی و عمل نکردن بعضی افراد به آداب اسلامی و حقوق اجتماعی، آسایش را از دیگران بگیرد و آنان را بیازارد که این امر زمینه‌ساز کدورتها و درگیریهای بعدی می‌شود.
مزاحمت‌های همسایگان در زندگی اجتماعی؛ «زمینه‌ها و راه‌حلها» -1
امروزه در شهرهای بزرگ، سبک زندگی مدرن، به دلیل ناهمسانی آن با فرهنگ اسلامی - ایرانی، مسائل و مشکلات جدیدی را در حوزه تعاملات همسایگی ایجاد کرده که موجب نگرانی عالِمان دینی، نخبگان، نهادهای فرهنگی و مسئولان امر شده است.
قواعد نویسندگی متن مجازی -3
به طور کلی، جهت اثربخشی بیش‌تر متون، قواعدی در قالب بایدها و نبایدها تبیین شده است. در ادامه سعی شده به اهمّ نبایدها در نویسندگی متن مجازی اشاره شود.
قواعد نویسندگی متن مجازی -2
به طور کلی، جهت اثربخشی بیش‌تر متون، قواعدی در قالب بایدها و نبایدها تبیین شده است. در ادامه سعی شده به اهمّ بایدها در نویسندگی متن مجازی اشاره شود.
قواعد نویسندگی متن مجازی -1
یکی از عرصه‌های مهم تبلیغ دینی در عصر حاضر، «متن مجازی» باشد که مبلّغین می‌توانند با استفاده از محتوای غنی موجود در زمینه آیات و روایات و شناخت مقتضیات زمان، از آن بهره برده و رسالات الهی را با استفاده از این ابزار مهم و کاربردی تبلیغ نمایند.
سخنرانی مکتوب؛
یکی از مباحث مهمی که در زندگی حضرت زهرا(علیها السلام) به صورت خاص و در آیات و روایات به صورت عام، بایستی دنبال شود، بحث الگوپذیری و انتخاب اسوه و الگو است.
حجاب و عفاف زنان و کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) (7)
رهبرمعظّم انقلاب با اشاره به مسئلۀ کشف حجاب رضاخانی در دوره پهلوی، زنان غربی را شاهد مثال می‏‌آورد که با بی‌حجابی خود شاید توانسته باشند برای مدّت کوتاهی موفّقیتهایی به دست آورند.
حجاب و عفاف زنان و کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) (5)
خداوند بارها در قرآن کریم به حجاب و رعایت حدّ و مرز برخورد زن و مرد با همدیگر اشاره کرده است و به این وسیله به زنان کرامت داده و آنهایی که پایبند به ارزش‌ها باشند را خلیفه خود می‌‏داند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>