پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > وهابیت 
پاسخ به شبهات وهابیت(7)-2
چرا شیعیان بر خلاف نص صریح آیات قرآن اعتقاد دارند که مردگان می‌شنوند؟
پاسخ به شبهات وهابیت(7)-1
چرا شیعیان ادعا می‌کنند که وقتی میّت در قبر گذاشته می‌شود، از او درباره ائمه سؤال می‌شود؟ آیا شیعیان برای این ادعای خویش دلیل و مدرکی دارند؟
پاسخ به شبهات وهابیت (6)
در قسمت‌های قبلی این مقاله که در شماره‏‌های گذشته ماهنامه مبلّغان درج شد، به 9 شبهه از شبهات اعتقادی وهابیت علیه معتقدات تشیّع پاسخ داده‏ شد؛ اینک به شبهه دیگری که از سوی آنان مطرح شده است، می‏‌پردازیم و در مقابل آن، ابتدا پاسخ خود را مطرح کرده، سپس یک سؤال از آنان می‏‌پرسیم.
پاسخ به شبهات اعتقادی وهابیت(5) -۲
چرا شيعيان انتخاب امامان خود را الهي و از سوی پرورگار مي‌دانند؟ چرا شيعيان ادعا مي‌كنند كه امامت، مقامي الهي است؟ آيا شيعيان از قرآن يا روايات دليلي براي مدعاي خويش دارند؟‌
پاسخ به شبهات اعتقادی وهابیت(5) -1
چرا شيعيان انبيا را افرادی ضعيف و ناتوان در تبليغ معرفی می‏‌كنند؟ در كتب و روايات شيعه آمده است: بعد از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) تمام صحابه حضرت، جز گروهي اندك كه دو يا سه نفر بودند، مابقی مرتد شدند.آيا اين اهانت به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نيست؟
پاسخ به شبهات اعتقادی وهابیت(4) -2
در بسياري از آيات قرآن به صراحت گفته شده است كه انبيا دچار گناه شده، براي آنها لفظ «ذنب» و «عصی» به كار رفته است، پس چرا شيعيان بر خلاف نص صريح قرآن، انبيا را معصوم مي‌دانند و مي‌گويند که انبیا در زندگي خويش هيچ اشتباهي نمي‌كنند؟
پاسخ به شبهات اعتقادی وهابیت(4) -1
وهابیون می‌گویند: یکی از اشکالات عقیدتی شیعیان این است که خدا را محدود می‌دانند و می‌گویند که خدا نمی‌تواند هر کاری خواست، انجام بدهد، و به جای اینکه قوانین را با خدا تطبیق کنند، خدا را با قوانین تطبیق می‌کنند و به عنوان مثال می‌گویند: «فرستادن امام برای راهنمایی مردم، بر خدا واجب است!» در واقع خود را قانون‌گذار و خدا را مأمور اجرای آن می‌دانند.
نقد ديدگاه وهابيّت درباره محلّ غيبت امام مهدی (علیه السلام) (1)
یکی از تهمت‌های وهابیت به شیعه، این است که می‌گویند: شیعه معتقد است که مأموران خلیفه عباسی به منزل حضرت عسكري (علیه السلام) در «سامرا» هجوم آوردند تا حضرت مهدي (عج) را دستگیر کنند و آن حضرت که در آن هنگام در سرداب بود، از دیده‌ها پنهان شد و تاکنون در آنجا بدون آب و غذا زندگی می‌کند و روزی از آنجا ظهور خواهد کرد.
اکبر اسدعلیزاده
وهابیت نامی است كه شیعیان و اهل سنت بر فرقه ای خاص نهاده اند؛ در حالی كه آنها خودشان را سلفی می دانند.
خبرها و هشدارها
کیایی مستمین ارشد»، رئیس مجلس العلمای شهر ماکاسار اندونزی و رئیس طریقت شاذلیه، بسیاری از عرفا از سرزمین مبارک ایران برخاسته‌اند و من به عنوان یک پژوهشگر مباحث عرفانی همواره مشتاق زیارت این سرزمین بودم؛ زیرا علمای عرفان مسلک، از این سرزمین بوده و نقش بالایی در نشر اسلام داشتند.

2 3 صفحه بعدی >>