يکشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
جهاد در اسلام -4
واژه «غزوات» جمع «غزوه» به جنگ‌هایی گفته می‌شود که پیامبر(صلی الله علیه و آله) در آنها حضور داشته و فرماندهی سپاه را به عهده گرفته است. در کتاب‌ها از 27 غزوه نام برده شده است.
جهاد در اسلام -3
دین اسلام در عین حال که آزادی عقیده را محترم می‌شمارد، و به همین دلیل به اهل کتاب اجازه می‌دهد که با مطالعه و تفکر، آیین اسلام را بشناسند و بپذیرند، و اگر نپذیرفتند، با آنان به عنوان «اهل ذمّه» (اقلیت هم‌پیمان) معامله می‌کند و همزیستی مسالمت‌آمیز برقرار می‌سازد، در مقابل شرک و بت‌پرستی می‌ایستد؛ زیرا شرک و بت‌پرستی نه دین است، نه آیین و نه محترم شمرده می‌شود، بلکه خرافه و انحراف است که باید به هر قیمتی که شده، حتی به قیمت جنگ، از جامعۀ بشری ریشه‌کن گردد.
جهاد در اسلام -2
در راه خدا، با کسانی که با شما می‌جنگند، نبرد کنید! و از حدّ تجاوز نکنید، که خدا تجاوزکنندگان را دوست نمی‌دارد. و آنان (بت‌پرستانی که از هیچ گونه جنایتی ابا ندارند) را هر کجا یافتید، به قتل برسانید! و از آنجا (مکه) که شما را بیرون ساختند آنان را بیرون کنید! و فتنه (و بت پرستی) از کشتار هم بدتر است! و با آنان نزد مسجد الحرام (در منطقۀ حرم) جنگ نکنید! مگر اینکه در آنجا با شما بجنگند، پس اگر (در آنجا) با شما پیکار کردند، آنان را به قتل برسانید، چنین است جزای کافران.
جهاد در اسلام -1
در ادامۀ مقالات گذشته که دربارۀ هجرت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) از مکه به مدینه و اقدامات اساسی او در مدینه بود، در این مقاله، «جهاد» و تشریع آن در اسلام بررسی می‌شود.
انتخابی ایده‌آل
انتخاب و انتخابات امتحان بزرگی برای امت در تعیین سرنوشت خویش است. كه با انتخاب افراد مؤمن، لایق، صالح، كارآمد، كاردان و خدمتگزار به كشور، امور اصلاح و باعث جلب رضایت و رحمت و پاداش نیكوی الهی خواهد گردید.
آینده کشور در دستان ما
انسان موجودی مختار است و آزادانه می‌تواند انتخاب کند، اما در آثار و نتایج حاصل از آن انتخاب هیچ‌گونه اختیاری ندارد و لاجرم تبعات آن را خواهد چشید، مثل انتخاب شغل، همسر و ... . از جمله‌ی مهم‌ترین انتخاب‌های انسان در عرصه اجتماعی و سیاسی، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و شوراهای شهر است که نقش تعیین کننده در سرنوشت کشور و سازندگی و آبادانی این مرز و دیار دارد.
ثواب شرکت در انتخابات( مستندی از قرآن)
همه می دانیم که خواسته اصلی دشمنان کشور اسلامی ایران که همیشه آن را قبل از انتخابات تکرار و تبلیغ کرده اند این است که مردم پای صندوق های رای نیایند تا پشتوانه نظام اسلامی، ضعیف شده و در نهایت دشمنان بتوانند به اهداف خود در این کشور برسند. در قرآن آیه ای است که می فرماید: «هيچ تشنگى و رنج و گرسنگيى در راه خدا به آنان نمى‏رسد و در هيچ مكانى كه كافران را به خشم مى‏آورد قدم نمى‏گذارند و از دشمنى غنيمتى به دست نمى‏آورند مگر اينكه به سبب آن، عمل صالحى براى آنان [در كارنامه‏ شان‏] نوشته مى‏شود.
رئیس جمهور کوفی صفت نمی خواهیم
در ایام انتخابات یکی از مشکلات مردم، وعده های پوچ و صرفا انتخاباتی کاندیداها است. مردم ما معمولا این شعار را زیاد به کار می برند (ما اهل کوفه نیستیم) و خود را از بی وفایی کوفیان متنفر می دانند، اما علت این بی وفایی مهم تر از خود آن صفت زشت اخلاقی است و آن اینکه حضرت زینب(سلام الله) در بیان روحیات آنها فرمودند: «هَلْ‏ فِيكُمْ‏ إِلَّا الصَّلَف ‏[1] آیا در شما کسی غیر از انسان لاف‌زن هست.
قول نامزدها به مردم
انتخابات مهم ترین عرصه ی حضور سیاسی هر ملت است، اما انتخاب اصلح هم از مسائل اهم در انتخابات است، لذا یک ویژگی اصلح را با توجه به بیانات رهبری در اینجا می آوریم. ایشان می فرماید: «نامزدها قول بدهند که برای پیشرفت امور کشور، برای توسعه‌ ی اقتصادی، برای باز کردن گره‌ ها، نگاهشان به بیرون از این مرزها نخواهد بود، نگاه به خود ملّت خواهد بود.
حقیقت مجازی
برخورد جدّی با کسانی که در فضای مجازی و شبکه‌های پیام‌رسان از جمله تلگرام، مخلّ امنیّت روانی و ملّی جامعه می‌شوند به خاطر اهمیّت و حیاتی بودن امنیّت و آرامش به خصوص در ایّام انتخابات است. بدترين شهرها شهرى است كه در آن امنيّت و رفاه نباشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>