پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
حامیان داعش -4
پایگاه اطلاع‌رسانی «الرابط الیمنی» گزارش‌ها و اسناد آمریکایی را فاش کرد که بر اساس آنها 131 شخصیت آکادمیک، فعالان سیاسی و شخصیت‌های دینی وابسته به 31 کشور در جهان، مسئولان اصلی تأمین مالی گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» هستند.
حامیان داعش -3
ترکیه هر روزه حمایت خود از داعش و النصره را بیش‌تر ثابت کرده است. این کشور پس از شکست استراتژیک خود در سوریه و مصر و نیز تیره شدن روابط با عربستان سعودی، راه چاره‌ای جز فرار رو به جلو از طریق کمک به گروه‌های افراطی و باز کردن مرزها برای آنها نیافت تا به برخی از اهداف خود در سوریه و عراق دست یابد.
حامیان داعش -2
بی‌شک اسرائیل دشمن تمام مسلمانان جهان است و مسلمانان سال‌های زیادی به دنبال نابودی این رژیم غاصب صهیونیستی هستند. این در حالی است که داعش اعلام کرده که دشمن اصلی آنها نه تنها اسرائیل نیست؛ بلکه مسلمانانی است که از داعش تبعیت نمی‌کنند.
حامیان داعش -1
دولت اسلامی عراق و شام، با نام اختصاری «داعش» سازمانی سلفی - جهادی است که بخش‌های بزرگی از شمال عراق و شرق سوریه را در تصرف خود دارد. رهبری این گروه را «ابوبکر البغدادی» از سلفیون جدا شده از شبکه القاعده به عهده دارد که با دولت‌های عراق و سوریه وارد جنگ شده است.
خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) (3) «نمونه‌هایی از خودی‌های اهل‌بیت(علیهم السلام)»
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 197 و 198) موضوع «خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح شد و در پی پاسخ به سؤال: «چه باید کرد تا منّا اهل البیت شد؟» مطالبی مطرح گردید؛ مباحثی همچون: نشانه‌ها و ملاک‌های غیرخودی و راه‌های علاج تعصّب؛ اکنون در ادامه این موضوع، نمونه‌هایی از افراد خودی نزد ائمه(علیهم السلام)معرفی می‌گردد.
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -5
گروه‌های تکفیری داعش با چنین عقبه فکری و کلامی، امروزه با جنبه‌های عقلانی تجدد ضدیت شدیدی دارند، خصوصاً در حوزه دستاوردهای سیاسی، از قبیل دموکراسی و حقوق بشر و پیشرفت جامعه و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود، و چنین دیدگاه‌های تنگ و تاریکی را به جای انتساب به واپس‌گرایی خود، به اسلام نسبت می‌دهند.
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -4
گرچه پیشینه ظاهرگرایی و عقل‏ ستیزی به زمان پیغمبر اسلام(صلی الله علیه و آله) باز می‏‌گردد و نتیجه‏‌اش ظهور گروهی به نام خوارج بود؛ اما تشکیل فرقه اهل حدیث که به ظاهرگرایی در قرآن و روایات مشهور بود، به قرون دوم و سوم باز می‌‏گردد و سرسلسله اين طيف «احمد بن محمد بن حنبل ابوعبداللّه شيبانى» است
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -3
بعضی از سلفیان و وهابیون معاصر، حتی از به کار بردن لفظ «عقل» ابا دارند و معتقدند که عقل از کلماتی است که متکلمان و فلاسفه آن را ساخته‌اند و هیچ نصّی در کتاب و سنت درباره آن نیامده است.
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -2
در دین مبین اسلام، عقل از جایگاه والایی برخوردار است. قرآن در بیش از سیصد آیه افراد بشر را به تعقّل و خردورزی دعوت کرده است و کسانی را که از عقل خود بهره نمی‌برند، به عنوان بدترین جنبندگان نام برده است: «بدترین جنبندگان کسانی هستند که که کر و لال هستند و تعقّل نمی‌کنند.»
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -1
عقل در لغت به معنای حفظ و نگهداری است و از «عِقال البعیر»؛ یعنی ریسمانی که با آن پاهای شتر را می‌بندند، گرفته شده است. به پارچه‌ای که دور سر می‌بندند نیز عِقال گفته می‌شود. قلعه را نیز معقل می‌گویند؛ زیرا پناهگاهی است که انسان را حفظ می‌کند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>