دوشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (7)؛
این جنبش روح همدردی را در میان مردم به شکل بی‌سابقه‌ای قوت بخشید و هر بار که قیام مردم در شهری توسط رژیم سفاک سرکوب می‌شد، مردم در شهرهای دیگر به عنوان همدردی با شهدا و مجروحان آن قیام خونین، دست به عملیات مشابه می‌زدند و قیامهای زنجیره‌ای و اربعینهای به هم پیوسته نهضت را به سوی حرکتی گسترده و فراگیر پیش برد.
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (6)؛
سلام بر اهالی شجاع و متدین آذربایجان! درود بر مردانی که در مقابل دودمان بسیار خطرناک پهلوی قیام کردند و با فریاد "مرگ بر شاه"خط بطلان بر گزافه‌گویی‌های او کشیدند. زنده باشند مردم مجاهد عزیز تبریز که با نهضت عظیم خود مشت محکم بر دهان یاوه‌گویانی زدند که با بوقهای تبلیغاتی، انقلاب خونین استعمار را که ملت شریف ایران با آن صد در صد مخالف است، انقلاب خونین شاه و ملت می‌نامند و این نوکر اجانب و خودباخته مستعمرین را نجات دهنده کشور می‌نامند. اهالی معظم و عزیز آذربایجان ـ ایّدهم الله تعالی ـ بدانند که در این راه حق و استقلال و آزادی طلبی در حمایت از قرآن کریم تنها نیستند.
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (5)؛
نیروهای امنیتی به منظور تفرّق و ارعاب مردم، شروع به تیراندازی هوایی کردند. تظاهرکنندگان عکس‌العمل نشان دادند و با فریاد «زنده باد خمینی» به سوی مأمورین یورش بردند و موتور، خودرو و کیوسک پلیس را به آتش کشیده، با شعار «مرگ بر شاه» راهپیمایی بزرگ خود را آغاز کردند.
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (4)؛
تبریز در جنب و جوش شگفتی بود. آیت الله قاضی (ره) سال‌ها در انتظار چنین فرصتی لحظه شماری می‌کرد. اقشار گوناگون، اعم از روحانی، دانشجو، بازاری، کارگر، دانش‌آموز و کارمند، همه در تدارک برگزاری مراسم شهدای قم فعال گردیده بودند.
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (3)؛
یکی از شخصیتهایی که در هدایت، انسجام و رهبری مبارزات مردم غیور تبریز نقش بارزی بر عهده داشته است، شهید محراب، آیت الله والا مقام، محمدعلی قاضی طباطبائی (1291 ـ 1358 ش) می‌باشد.
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (2)؛
امت مسلمان آذربایجان، ضمن اینکه کاروانی از دانشمندان و ادیبان وارسته همچون علامه‌ها: سید محمدحسین طباطبائی، محمدتقی جعفری، سید عبدالحسین امینی، و عرفای بزرگی نظیر: سید علی آقا قاضی طباطبائی و میرزا جواد آقا ملکی تبریزی را در بوستان معطّر خویش پرورش داده، در برابر طوفان‌هایی که به جامعه اسلامی یورش آورده‌اند و ابرهای سیاهی که آسمان مؤمنین را کدر نموده‌اند، ایستادگی کرده‌اند.
قیام حماسه‌آفرینان تبریز، فرازی فروزان از انقلاب اسلامی ایران (1)؛
از آنجا که برخی ایادی استکبار و استعمار با هدف جلوگیری از نفوذ و رشد افکار متعالی انقلاب اسلامی ایران، دست به ایجاد اختلاف و تفرقه بین جامعه ایران اسلامی می‌زنند، لازم است گوشه‌هایی از تفکرات انقلابی که در روح و جان ملّت ایران رسوخ کرده است را به رشته تحریر درآوریم تا پاسخی محکم به یاوه‌گویی‌های آنان باشد.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله)؛
با سیری در رهنمودهای مقام معظم رهبری(حفظه الله) به این نکته مهم می‏‌رسیم که کلیدواژه «مقاومت»، از جایگاه ویژه‏‌ای برخوردار بوده و هست. ایشان در طی سال‌های گذشته تاکنون، چه آن دوران که در مقام ریاست ‌جمهوری بودند و چه در مقام ولایت امری مسلمین جهان، درباره «مقاومت» و فرهنگ آن، فرمایشات ارزشمندی داشته‌اند.
ویژه نامه نهم دی روز بصیرت و میثاق با رهبری
اهميت و جايگاه بصيرت، روشن بيني و درك درست از شرايط و فضاها به گونه اي است كه قرآن كريم يكي از ويژگيهاي فرستاده خدا و پیروانش را داشتن بينش صحيح از رفتارها و كردارها می‏داند و مي فرمايد:«قُلْ هذِهِ سَبِيلِي أَدْعُوا إِلَى اللَّهِ عَلى‏ بَصِيرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنِي»؛ «بگو اين راه من است. من و پيروانم با بصيرت كامل، همه مردم را به سوي خدا دعوت مي كنيم.»
مقابله با دشمنان نظام اسلامی؛
مبارزه و جنگ بین منادیان حق و باطل همواره وجود داشته و خواهد داشت؛ چراکه لشکر کفر و باطل، در صدد نابود ساختن بنیان حق و خاموش کردن چراغ ایمان بوده، به همین جهت نیروهای مؤمن پیوسته در مقابل آن صف‌آرایی کرده‌اند. نمونه بارز این رویارویی را در ایران، از شروع پیروزی انقلاب اسلامی، مشاهده کرده‌ایم.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>