جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان
احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی؛
امروزه احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی اعمّ از راست یا چپ در دفاع از سلایق و یا هر تعبیر دیگر به سوئی حرکت می‌کنند که اگر دقت نداشته باشند نتیجه فعالیت آنان به سود دشمنان دین و انقلاب خواهد بود که این امر بسیار خطرناک و دارای آثار مخرب در دنیا و عقوبت آخرت خواهد شد.
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم؛
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم، با توجه به ضرورت مسئله و در راستای شناخت‌دشمن و راه‌های مبارزه با نظام استکباری، نرم‌افزار «نظام سلطه» را که مشتمل بر سؤالات و شبهات وارده در این موضوع و پاسخهای علمی آنهاست، تولید کرده و در اختیار عموم مردم، به ویژه طلاب و مبلّغان دینی قرار می‌دهد.
نگاهی به ریشه‌های نظری مؤلفه‌های مقاومت (1)
در رأس نظام بینشی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی، مسئله توحید و خداشناسی قرار دارد، به گونه‌ای که تمامی بایدها و نبایدها و مسائل مختلف مطرح در این نظام، محصول نگرش توحیدی‌اند و توحیدمحوری در تمام مؤلفه‌های دینی، به ویژه مؤلفه‌های مقاومت وجود دارد. این سخن برای کسی که در متون دینی اندک تأملی داشته باشد، واضح و مبرهن است.
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغها (2)
پیرامون مسئله «حکومت اسلامی» به طور عام و «حکومت اسلامی پیش از ظهور امام زمان(علیه السلام)» به طور خاص، پرسش‌ها و شبهاتی مطرح است که دو سؤال اساسی (دو قول) آن مطرح و پاسخ مربوطه داده می‌شود.
انقلابی‌گری از دیدگاه اسلام؛ شاخصه‌های انقلابی بودن -2
یک مسلمان انقلابی، در حوزه عملکرد و رفتار خود باید اقداماتی انقلابی انجام دهد که از آنها به «شاخصه‌های رفتاری» تعبیر می‌شود.
انقلابی‌گری از دیدگاه اسلام؛ شاخصه‌های انقلابی بودن -1
واژه انقلاب و انقلابی بودن، امروزه فراوان به گوش می‌رسد و در سالهای اخیر، رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) بر انقلابی بودن و انقلابی‌گری تأکید بیش‌تری داشته‌اند، تا آنجا که ایشان رمز موفقیت کشور را در انقلابی بودن مردم و مسئولین معرفی فرموده، علت تمام دشمنیها علیه جمهوری اسلامی را نیز همین انقلابی‌گری مردم بر شمرده‌اند.
نقش داعش در ایجاد تفرقه بین مسلمین (2)
در شمارهٔ گذشته (مبلّغان 210) موضوع «تفرقه‌افکنی داعشیان» مطرح گردید و در آن مفهوم تفرقه و وحدت و ضرورت وحدت از نگاه عقل، قرآن و سنت ارائه شد؛ اکنون در ادامهٔاین موضوع روشهای تفرقه‌افکنی داعشیان بین مسلمانان تبیین می‌گردد.
نفوذ و رخنه (3)؛
در شماره‌های گذشته (208 و 210) با طرح موضوع «نفوذ و رخنه» به ابعاد مختلف نفوذ (فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی) اشاره گردید؛ اکنون به ادامهٔ این موضوع پرداخته و روشهای نفوذ دشمن را ارائه می‌نماییم.
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغ‌ها (1)؛
یکی از راه‌های دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان ما، تولید و ترویج شبهات است؛ چراکه از این رهگذر می‌تواند آحاد جامعه را که به حق پشتوانه‌های اصلی نظام اسلامی هستند، از دین و حاکمیت جدا سازد.
حوزه‌های علمیّه؛
شناخت فرهنگ و اندیشه اسلامی و انتقال آن به نسل‌های نو و تلاش برای اجرای فرمان خدا در زندگی فردی و اجتماعی، رسالتی شیرین و سنگین است؛ رسالتی که امروز بر عهده حوزه‌های علوم اسلامی و پاسداران فرهنگ انقلاب اسلامی قرار دارد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>