سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله)؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ‏الله خامنه‌‏ای(حفظه الله) در تاریخ 28/06/1395 در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مطالب مهمی را در موضوع «حفظ سنگر مستحکم انقلاب» و «دفاع از امنیت داخلی و خارجی» بیان فرمودند. در اینجا بخش‌هایی از فرمایشات ایشان را ارائه می‌‏کنیم.
آشنایی با مبلغان انقلابی(2)
روحانی مجاهد و عالم مبارز، شهید حجت الاسلام و المسلمین سید علی اندرزگو، یکی از افتخارات روحانیت و حوزه‌‏های علمیه در قرن معاصر است. این روحانی انقلابی در تبلیغ اسلام ناب، چهره‌ای فعال و تأثیرگذار داشت و در مبارزه با رژیم طاغوت و برپایی نهضت اسلامی، مبارزی کم‌نظیر بود. این مجاهد فی‏ سبیل الله و دارای ویژگی‌های منحصر به فرد، توانست در تاریک‌‏ترین عصر اختناق، با برقراری اتحاد میان مبارزان زمان طاغوت، موانع مهمی را از جلوی انقلاب اسلامی ایران بردارد و این نهضت مقدس را در آستانه پیروزی قرار دهد.
نظام اسلامی؛
منظور از راهبردهای دشمن، همان راه‌های کلانی است که دشمن برای رسیدن به هدف خود؛ یعنی ضربه زدن به اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)و نظام اسلامی انتخاب می‌کند که از مهم‌ترین این راهبردها «جنگ نرم» است.
ولایت و حکومت؛
بشریت امروزه مثل همیشه تاریخ بر سر یک دو راهی سرنوشت‌‏ساز ایستاده است؛ دو راهی که اگر عقیده و مسیر درست را انتخاب کند و راه حق و عدالت را برگزیند، دنیا و آخرت خویش را آباد و جان خویش را آزاد می‌کند و اگر در این انتخاب دچار اشتباه شود، آرامش و امنیت زندگی خود و دیگران را تباه می‌سازد.
سخنرانی مکتوب؛
یکی از بهترین عطیه‌های خداوند به بندگان خود در این عالم، «شهادت» است؛ چنانچه پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله)در توصیه‏‌ای به «معاذ بن جبل» فرمود: با شرافت‏‌ترین مرگ، شهادت است.
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -2
در ایام امامت حضرت سجاد(علیه السلام)، امام باقر و صادق آل محمد(علیهما السلام)، پیروان و حامیان ائمه(علیهم السلام) برای غاصبان خلافت خطری بزرگ به شمار می‌آمدند. بدیهی است در آن دوران اختناق و فشار دستگاه حکومت، اقتدار و نفوذ و عملیات ضد رژیمی آنان جز از طریق تشکیلات سرّی که امام(علیه السلام) آنها را نظارت و هدایت و رهبری می‌کرد، میسّر نمی‌گردید، و در قالب اقدامات مخفیانه ضربه‌هایی به زمامداران جفاگستر وارد می‌گردید؛ اما چنان این عملیاتی با تاکتیکهای ویژه و استراتژیهای حساب شده صورت می‌گرفت که برای دشمنان ناشناخته بود.
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -1
اوضاع نابسامان اواخر دولت امویان و شرایط ویژه فرهنگی دوران امام صادق(علیه السلام) و نیز زمینه‌های فراهم آمده توسط امام باقر و سجاد(علیهما السلام) سبب شد تا پیشوای ششم(علیه السلام) برای عملی ساختن برنامۀ اصلاحی و بنیادین خود، همّت گمارد و منشأ امید صادقی باشد که شیعه سالها انتظار آن را می‌کشید.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (3) -5
شهید میرزا کوچک خان جنگلی (1291 ـ 1340ق) و یاران صادقش این واقعیت را به اثبات رساندند که قیامشان به دلیل التزام عملی به ارزشهای دینی، پاسداری از حریم اسلام و جامعه مسلمان در برابر توطئه‌های استکباری بوده است. یکی از مورخان معاصر اعتراف می‌کند: «میرزا کوچک خان در این حال نهایت تحیّر را دارد که تکلیف او چه خواهد بود؛ زیرا از یک طرف بیگانه، هر که باشد، راضی نمی‌شود که قشون او در خاک وطن بماند، و از طرف دیگر؛ چون علاقمند به اسلام است، نمی‌خواهد عقاید کمونیستی پراکنده شود.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (3) -4
شهید آیت الله سید حسن مدرس طباطبایی زواره‌ای(ره)از سوی علمای نجف به عنوان عالم طراز اول برگزیده شد تا به مجلس شورای ملی ایران برود و ناظر مصوبات نمایندگان (به لحاظ عدم مغایرت قوانین تصویب گردیده با قانون و شرع مقدس) باشد. او در جلسه 194 مجلس دوم و در سه شنبه 28 ذی حجه 1328ق در این مجلس حضور یافت.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (3) -3
آیت الله حاج آقا نورالله اصفهانی (1287 ـ 1346ق) در زمرۀ فقهای بلند پایه‌ای است که در برابر نیرنگ اجانب و توطئه‌های گوناگون آنان، استقامتی زاید الوصف دارد و در جهت خنثی کردن نقشه‌های شوم آنان کارنامه‌ای درخشان و پربار از خود به یادگار نهاده است. یکی از تلاشهای مهم و سترگ ایشان، به همراه برادر بزرگش، مرحوم آقا نجفی اصفهانی، تحریم منسوجات فرنگی و کاربرد کالاهای بافندگان ایرانی در قالب تأسیس شرکت اسلامیه بود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>