چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب 
ماهنامه مبلغان
ثبت نام و دوره آشنایی و نقد و بررسی؛
مدیریت فرق و ادیان معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه از طلاب واجد شرایط (برادران و خواهران) جهت شرکت در دوره آشنایی و نقد و بررسی در یکی از رشته های بهائیت، تصوف، وهابیت و اهل حق ثبت نام می کند.
جریان شناسی سلفی‌گری (1)
تفکری که «ابن تیمیه» بنا گذاشت و ما آن را به عنوان سلفی‌گری می‌شناسیم، در زمان خود او و حتی تا چندین قرن پس از وی، نمود و بروز خاصی نداشت و گویی در حاشیه مانده بود و کسی به آن توجهی نمی‌کرد؛ اما چرا و چگونه به ناگاه در قرن دوازدهم هجری کسانی در مدینه ظاهر شدند که افکار و عقاید ابن تیمیه را تدریس و ترویج کردند؟
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (8)
در شماره‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (202، 205 تا 210) برخی از پرسش‌های زرتشتیان از مسلمانان مطرح گردید و پاسخ آن ارائه شد؛ اکنون ادامه این موضوع با طرح پرسشی از سوی زرتشتیان با عنوان "آیا بهتر نیست روحانیون در امور کشورداری و سیاست دخالت نکنند؟" و پاسخ آن، ارائه می‌گردد.
نقش داعش در ایجاد تفرقه بین مسلمین (2)
در شمارهٔ گذشته (مبلّغان 210) موضوع «تفرقه‌افکنی داعشیان» مطرح گردید و در آن مفهوم تفرقه و وحدت و ضرورت وحدت از نگاه عقل، قرآن و سنت ارائه شد؛ اکنون در ادامهٔاین موضوع روشهای تفرقه‌افکنی داعشیان بین مسلمانان تبیین می‌گردد.
آشنایی با مسیحیت (2)؛
در شماره گذشته (211)، به بررسی تاریخچه مسیحیت پرداخته شد و در آن سه دوره از تاریخ مسیحت، به ترتیب زیر بیان گردید: 1. دوران تولد حضرت عیسی(علیه السلام) تا عروج ایشان در سال 33م؛ 2. دوران حواریون و رسولان از 33 تا 100م؛ 3. دوران آبای کلیسا از 100 تا 500م. اکنون در ادامه این مبحث، سه دوره دیگر از تاریخچه مسیحیت را به طور اختصار پی می‌گیریم.
آشنایی با مسیحیت(1)؛
تاریخ مسیحیت از تولد حضرت عیسی(علیه السلام) شروع می‌شود که می‌توان آن را به چند مقطع تقسیم کرد: 1. دوران تولد حضرت مسیح(علیه السلام) تا عروج آن حضرت؛2. دوران حواریون و رسولان؛3. دوران آبای اولیه کلیسا؛4. دوران قرون‌ وسطی؛5. دوران اصلاحات و روشنگری (رنسانس) 6. دوران تطوّر مسیحیت.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان(7)
یکی از سؤالاتی که زرتشتیان با نقاب باستان‌گرایی مطرح می‌کنند این است که: ما که ایرانی و فارس زبان هستیم؛ چرا باید نماز و دعا را به زبان عربی بخوانیم؟
نقش داعش در تفرقه بین مسلمین (1)
با اینکه قرآن کریم در آیات متعددی مسلمانان را به وحدت و یکپارچگی امر فرموده و تاریخ نیز نشان داده است که اگر مسلمین بخواهند عزت، افتخار و شوکت داشته باشند، باید از تفرقه به شدت بپرهیزند؛ اما متأسفانه عملکرد عده‌ای مسلمان‌نما خلاف این مهم را نشان داده است و در هر برهه از زمان، گروهی به اسم اسلام و با کمک دشمنان اسلام، باعث تفرقه بین مسلمین شده‌اند.
وهابیت؛
در این مقاله برآنیم که آماری مختصر از شبهاتی که وهابیت از طرق مختلف علیه تشیّع القا می‌کند را بیان کنیم. با این تذکر که این آمار غیر از شبهاتی است که وهابیت به صورت گسترده و غیر رسمی ایجاد می‌کند.
مصاحبه با مستبصرین (4)؛
در غربی که نظام سرمایه‌داری به دنبال الگو معرفی کردن زنان برای پیشبرد اهدافش است، افرادی پیدا می‌شوند که چشم به الگوهای مشرق زمین دارند و برایشان نیز فرقی نمی‌کند که قریب 1400 سال از زمان حیات آنان می‌گذرد!

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>