يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب 
ماهنامه مبلغان
اداره کل فرق و ادیان؛
آیین زرتشت، آیین ایرانیان باستان است که در برهه‏ ای از زمان، دین رسمی و حکومتیِ ایران نیز بوده که پس از ورود اسلام به ایران و آشنا شدن مردم با حقیقت این دین، آن را به عنوان دین خود انتخاب کرده، برای بالندگی آن تلاشهای زیادی کردند و دانشمندان بسیاری را تربیت و تحویل جهان اسلام دادند.
اداره کل فرق و ادیان؛
حضرت فاطمه(علیها السلام) شخصیتی است که بعد از وفات رسول اعظم(صلی الله علیه و آله) جبرئیل امین نزد او می‏آمد و او را دلداری داده، از حال و جایگاه پدرش به او گزارش می‏داد. او کسی است که پیامبر(صلی الله علیه و آله) در وصفش فرمود: «فَاِنَّهَا سَیِّدَةُ نِسَاءِ العَالَمِینَ مِنَ الأَوَّلِینَ وَ الآخَرِینَ.»
آشنائی با مسیحیت (5)؛ مروری بر اعتقادات مسیحیت «بخش سوم» -3
در دوره معاصر مفهوم «هزاره» در مسیحیت از اهمیت بیش‏تری برخوردار شده است. باور به سلطنت هزار ساله مسیح(علیه السلام) در میان مسیحیان، منجر به تأسیس فرقه‌ها و مکاتب «هزاره گرا» شده است.
آشنائی با مسیحیت (5)؛ مروری بر اعتقادات مسیحیت «بخش سوم» -2
کتاب مقدس پیشگویی کرده است که بعد از آمدن مسیح(علیه السلام)اتفاقاتی رخ خواهد داد؛ از جمله هزار سال خوشبختی است که پس از بازگشت موعود و استقرار در زمین و اسارت شیطان، دوران هزار ساله خوشبختی انسانها آغاز خواهد شد و طی این مدت، پسر انسان بر زمین حکومت خواهد کرد و انسانها در وضعیتی آرمانی زندگی می‌کنند.
آشنائی با مسیحیت (5)؛ مروری بر اعتقادات مسیحیت «بخش سوم» -1
از دیرباز این سؤال در ذهن آدمی بوده است که نهایت زندگی انسانها چه خواهد شد و سرانجام بشریت به کجا می‌رسد؟ هر یک از ادیان در پاسخ به این سؤال، دیدگاه‌هایی را مطرح می‌کنند. از منظر کلیسا، آخرت شناسی، به معنای اعم کلمه؛ یعنی «گفتگو دربارۀ فرجام عالم».
آشنائی با مسیحیت (4)؛ مروری براعتقادات مسیحیت (بخش دوم) -4
در اسلام، مسئله‌ای به نام «گناه نخستین» وجود ندارد. حضرت آدم و حوّا(علیهما السلام) در بهشت مرتکب خطا (نه گناه) شدند؛ ولی این خطا با کلماتی که از خدا دریافت کردند و توبه‌ای که نمودند، بخشیده شد.
آشنائی با مسیحیت (4)؛ مروری براعتقادات مسیحیت (بخش دوم) -3
یکی از مهم‌ترین پرسشهای منتقدان دکترین فدا این است که ظالمانه به نظر می‌رسد خدا کسی را به خاطر گناه دیگری در دوزخ بسوزاند. طبیعی است که هر کس غرامت گناه خویش را بپردازد، نه دیگری. چگونه ممکن است خداوند عادل و حکیم، گناه یک نفر را به دوش دیگران بیندازد و به خاطر تخلف یک انسان، همه بشریت را گرفتار خشم و غضب خود کند؟
آشنائی با مسیحیت (4)؛ مروری براعتقادات مسیحیت (بخش دوم) -2
بسیاری بر آن‌اند که چون پولس درصدد جذب بت‌پرستان به مسیحیت بود و اعتقاد به فدا در روح عقاید بت‌پرستي عجین شده بود، این آموزه را وارد مسیحیت کرد تا فهم مشترکی بین مسیحیت و آموزه‌های بت‌پرستی ایجاد کند.
آشنائی با مسیحیت (4)؛ مروری براعتقادات مسیحیت (بخش دوم) -1
بعد از تثلیث، نظریه فدا، اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین مبنای فکری در مسیحیت است و مباحثی چون: فیض و نجات نیز ذیل این مبحث طرح می‌شوند. در این باور، علت به روی زمین آمدن حضرت عیسی(علیه السلام) (پسر خدا)، نجات دادن بشر با مرگ خود بیان شده است.
آشنائی با مسیحیت (3)؛
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 211 و 212)، به موضوع آشنایی با مسیحیت اشاره شد و تاریخچه مسیحیت در دوره‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در این شماره اعتقادات مسیحیت را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>