سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب 
ماهنامه مبلغان
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (5)
در شماره‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (202، 205، 206 و 207) برخی از پرسش‌های زرتشتیان مطرح شد و پاسخ آن نیز ارائه گردید؛ پرسش‌هایی با عنوان «کم بودن شادی و نشاط در اسلام»، «کثرت جنگ‌ها و کشتارها در تاریخ اسلام»، «وجود تناقض در قرآن و رفتار پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)» و... . اکنون ادامۀ این موضوع را با طرح پرسشی دیگر و پاسخی متقن ارائه می‌کنیم.
فرقۀ بهائی، راهی به تباهی (4)-3
مسئله عدم مشروعیت بیت‌العدل به عنوان مهم‏ترین چالش در تشکیلات بهائیت، از بدو تشکیل این نهاد مطرح بوده است و این همان عاملی است که باعث پیدایش انشعاباتی همچون «بهائیان ارتدوکس» گردید. عبدالبهاء در وصایای خود اعلام می‏‌کند که بعد از مرگش اداره امور بهائیان متوجه شوقی افندی است.
فرقۀ بهائی، راهی به تباهی (4)-2
ساختار تشکیلاتی بهائیت به‌گونه‌ای پی‏‌ریزی شده است که هر فرد بهائی دارای عنوانی خاص بوده، خود را در تشکیلات دارای مرتبه‌ای مشخص می‏‌داند.
فرقۀ بهائی، راهی به تباهی (4)-1
در شماره‌های گذشتۀ ماهنامۀ مبلّغان موضوعی با عنوان «فرقۀ بهائی، راهی به تباهی» ارائه گردید و در آن به بحث و بررسی پیرامون فرقۀ ضالّۀ بهائیت پرداخته شد. در این مجموعه مقالات درج گردید؛ اکنون در ادامۀ این موضوع به پیشینه و ساختار بیت‌العدل می‌پردازیم.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (4)
در شماره‌های گذشتۀ ماهنامۀ «مبلّغان» برخی از پرسش‌های زرتشتیان از مسلمانان مطرح شد و پاسخ آن نیز ارائه گردید؛ پرسش‌هایی همچون «دلیل کم‌بودن شادی و نشاط در اسلام»، «دلیل کثرت جنگ‌ها و کشتارها در تاریخ اسلام» و... که پاسخ‌های متقن و مستدل هر کدام تقدیم مبلّغان گرامی شد؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، پرسش دیگری را به همراه پاسخ آن ارائه می‌نماییم.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان(3)
یکی از وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، پاسخگویی به شبهات و پرسش‌های مخاطبین است؛ در شماره‌های گذشته (202 و 205) موضوعی با عنوان «پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان» مطرح شد و در آن به پرسشی که از سوی پیروان زرتشت القا شده بود، پاسخ داده شد؛ اکنون در ادامۀ این موضوع پرسش دیگری به همراه پاسخ آن تقدیم می‌گردد.
پاسخ به پرسش‌‌های زرتشتیان (2)
زرتشتیان می‏گویند: دین اسلام، خصوصاً مذهب تشیع، مذهب عزاداری، حزن و اندوه است و همیشه مردم یا به خاطر درگذشت آشنا و فامیل، و یا به خاطر شهادت و وفات بزرگان دینی خود در حال عزاداری و گریه هستند؛ اما بنا بر باورهای زرتشتیان، شیون و زاری، کرداری اهریمنی است، بر خلاف شادی، که بخشایشی ایزدی است. آیا بهتر نیست به دینی معتقد شویم که با شادی و نشاط موجب آرامش روحی و روانی انسان می‏شود؟
پاسخ به پرسش‌‌های زرتشتیان (1)
امروزه یکی از وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، پاسخگویی به شبهات و پرسش‌هایی است که از سوی پیروان و مروّجین فرقه‌ها و نحله‌ها منتشر می‌شود؛ در این راستا به برخی پرسش‌های مروّجین زرتشتی‌گری پاسخ می‌دهیم.
جهاد از دیدگاه داعش -3
در اندیشه داعش که برگرفته از اندیشه سلفی تکفیری است، جهاد نقش طریقیت دارد و تنها طریق برای خروج از جهان جاهلی و نیل به حکومت و خلافت اسلامی است. از این‌رو، «رفاعی سرور» از مفتیان تکفیری، معتقد است: برپایی حکومت واجب است و به اعتبار اینکه برای حکومت حد و نهایتی است که آن خلافت است، خلافت به عنوان ساختار سیاسی برای هدایت می‌باشد؛ لکن برپایی حکومت ابتداءً و خلافت به عنوان غایت نهایی، مستلزم قدرت و جهاد است و آن نیز مستلزم شهادت، و غایت شهادت نیز بهشت می‌باشد.
جهاد از دیدگاه داعش -2
برای فهم دقیق‌تر جهاد نزد داعشی‌ها، ابتدا باید سیر عملی جهاد را از دهه 70 میلادی مورد بررسی قرار دهیم. در این سیر، جهاد با نظریه‌پردازی «سید قطب» از نظریه‌پردازان به نام «اخوان المسلمین» آغاز می‌شود و با «عبدالسلام فرج»، نظریه‌پرداز سازمان «الجهاد و الجماعة الاسلامیة» مصر ادامه می‌یابد و با «عبدالله عزام» از استادان بلافصل «اسامه بن لادن» و خود «بن لادن» و القاعده باید مورد بررسی قرار گیرد تا مسئله جهاد از نگاه «ابوبکر بغدادی» رهبر کنونی داعش روشن شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>