چهارشنبه ٠٧ تير ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «اقتصاد مقاومتی؛ شاخصه‌ها و راهبردها»
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ‏ای(حفظه الله) در سالهای اخیر موضوع «اقتصادی مقاومتی» را مطرح کردند و آن را بهترین راهکار اقتصادی در مقابل فشارها و تهدیدهای دشمنان اسلام و تشیّع قلمداد نمودند؛ در همین راستا سال جاری را نیز به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند. در این مقاله فرمایشات ایشان در موضوع مذکور را ارائه می‏کنیم.
فلسطین در اندیشه امام خمینی(ره)؛
دیدگاه‌ها و اندیشه ‏های پیشوای بزرگ مسلمین جهان، امام خمینی(ره)پیرامون مسئله فلسطین، تنها راه نجات امت اسلامی است و در سراسر این مسئله و آرمان رهایی اولین قبله مسلمین عالم و قدس عزیز، از اصولی‏ترین و اساسی‏ترین مسائل جهان اسلام است.
روز جهانی قدس از منظر امام خمینی(ره) -2
از دیدگاه امام خمینی(ره)مسلمانان در روز قدس وظایفی دارند که اگر به طور صحیح به آنها عمل شود، مسلمانان دارای چنان قدرتی خواهند شد که نه تنها مشکل فلسطین حل می‏شود؛ بلکه بر تمام مشکلات جهان اسلام فائق خواهند آمد.
روز جهانی قدس از منظر امام خمینی(ره) -1
با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)قرائت جدیدی از اسلام به جهانیان ارائه شد. ایشان با انقلاب ایران، به دو ابر قدرت شرق و غرب نشان دادند که اسلام و حکومت اسلامی می‏تواند در جهان به عنوان قدرت مطرح باشد و برای زندگی اجتماعی و سیاسی مسلمانان برنامه ارائه دهد.
عبدالکریم تبریزی
بیت المقدس یكی از شهرهای تاریخی ومذهبی جهان به شمار می رود. این شهر با قدمتی كه به 35 قرن پیش می رسد حائز اهمیت خاص بوده است و از دیرباز كانون توجه بزرگترین ادیان ابراهیمی (یهودیت، مسیحیت و اسلام) قرار داشته است...
سید جواد حسینی
مؤمنان با روزه داری و عمل به این رکن از ارکان دین مبین اسلام، بر مدعای خود (مسلمانی) صحّه گذاشته و در مسیر پیروی از دستورات الهی قرار می‌گیرند. حال به این مناسبت نیم‌نگاهی به سیره صحابه و یاران اهل بیت (علیهم السلام) می‌اندازیم و «روزه‌داری» را در سیره این بزرگواران بررسی می‌کنیم.
سيّد جعفر ربّاني
در كتب فقهي و رساله مراجع تقليد «سفر» موضوع احكامي قرار گرفته است كه به خواست خداوند برخي از احكام آن را در ضمن مسائلي مطرح مي‌نماييم...
خودی و غیرخودی در مکتب اهل‏بیت(علیهم السلام) (5)
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 197، 198، 199، 202) موضوع «خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح گردید و در آن به مباحثی همچون: «ملاکهای غیرخودی»، «نمونه‌هایی از خودیها»، «شاخصه‌ها و شرایط با اهل‌بیت(علیهم السلام) بودن» و... اشاره گردید؛ همچنین در ادامۀ این موضوع، مبحثی در شمارۀ گذشته (202) تحت عنوان «مبانی عزّتمندی» ارائه گردید و در آن به دو اصل و مبنا از اصول عزتمندی پرداخته شد (بینش توحیدی و رفتار توحیدی) اکنون در ادامه مبحث «عزت و ذلّت» به سایر عوامل و مبانی عزّت‏آفرین پرداخته خواهد شد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -5
یکی از رهبران نهضت‌های اصلاحی معاصر در جهان اسلام «سید جمال الدین اسدآبادی همدانی» است. همان عالم مبارز شیعی که بیدارگری را در کشورهای اسلامی آغاز و دردهای جوامع اسلامی را با واقع‌بینی ویژه‌ای تشریح کرد و راه اصلاح و چاره‌جویی را نشان داد. او در صدد بود که در فکر و زندگی اجتماعی مسلمانان تحولی پدید آورد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -4
آیت الله ملا علی کنی (1220 ـ 1036ق) فقیه فرزانه و مرجع عالی مقام شیعیان در قرن سیزدهم هجری، در مقابل روابط خارجی حاکمان قاجار بسیار حساس بود و درباره خطر نفوذ بیگانگان در فرهنگ، اقتصاد و سیاست کشور اسلامی ایران، به کارگزاران وقت هشدارهایی داده بود؛ اما از آن سوی میرزاحسین خان سپهسالار (مشیر الدوله) صدراعظم وقت ناصرالدین شاه قاجار، در پی تحقق اهداف شوم بیگانگان تلاش می‌کرد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>