چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
روش محاسبه خمس (4)
آگاهی به احکام الهی و فروعات فقهی بخصوص خمس و شیوه محاسبه آن، برای روحانیون و مبلغان، از امور مهم و لازم است تا ضمن تسلط بر آن مردم را نیز به انجام این واجب الهی رهنمون می ‏سازد.
سخنرانی مکتوب؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان
راه اصلاح یک امت یا جامعه چیست؟ و اگر بخواهیم یک جامعه ای را به سعادت برسانیم، چگونه باید برای آن جامعه برنامه ای را طراحی کنیم؟ چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ اگر بخواهیم یک چارچوب کلی برای اصلاح جامعه به دست بیاوریم چه باید بکنیم؟
اقتصاد مقاومتی؛
در این نوشتار به عصر مرحوم امیرکبیر نگاهی خواهیم داشت که با تکیه بر سیاست مقاومت و توجه به صنعتگران داخلی، تحول عظیمی را در اقتصاد از هم پاشیده پادشاهان قاجار ایجاد کرد.
قلب، سرمایه ایمان -3
اى بنى ‏اسرائيل! مجلسهاى [درس و علم] دانشمندان را پُر كنيد، حتى اگر [از كثرت ازدحام مجبور شويد] دو زانو بنشينيد؛ زيرا خداوند دلهاى مرده را با نور حكمت زنده مى‏ كند، همچنان كه زمين مرده را قطرات باران تند حيات مى‏ بخشد.
قلب، سرمایه ایمان -2
اين دلها همچون بدنها خسته، افسرده و ملول مى ‏شود، و همانا دلها را روى كردن و پشت كردنى است؛ هرگاه روى آورد، آن را به انجام كارهاى مستحب واداريد و هرگاه پشت كرد، فقط به انجام كارهاى واجب واداريد و به همان اكتفا كنيد.
قلب، سرمایه ایمان -1
وقتی انسان از خویشتن بیگانه شد، تن را فدای جان و جان را هدیه جانان می‏کند و تمام وجودش جایگاه عشق الهی می‏شود و حاصل آن «قلب سلیم» است که در دنیا و آخرت توشه راهش می‏گردد؛ قلبی که غیر خدا در آن راه ندارد.
دعای «یا من ارجوه»؛
مرحوم شیخ عباس قمی(ره) در «مفاتیح الجِنان»، اعمال ماه رجب را بر شمرده، در قسمت مربوط به اعمال مشترک، هشتمین عملی را که از آن یاد می کند، دعای کوتاه؛ اما بسیار معروف «یا من ارجوه...» است. در این نوشتار، نخست اعتبار و سپس ساختار این دعا بررسی می شود.
تفسیر امام محمد باقر(علیه السلام)؛
امام باقر(علیه السلام) می ‏فرمایند: «ما اهل‏بيت گنجينه ‏دار علم خدا و متوليان دستورات پروردگاريم؛ چراكه اسلام از خانوادۀ ما آغاز شد و به وسيلۀ ما نيز كامل خواهد گرديد، و (علم و دانش را) از ما بياموزيد.»
ولادت حضرت امام باقر (سلام الله علیه)
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد صلی الله علیه و آله در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند...
رجب المرجب بهار معنویت و معرفت (1)
بندگان خدا با رسیدن موسم رجب در معرض رحمت و رضوان الهی قرار دارند که به اندک تلاشی و عمل به ساده‌ترین دستورات این ماه، به عالی‌ترین مقامات معنوی دست می‌یابند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>