پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
آموزش نماز به فرزندان، با توجه به سیره معصومین(علیها السلام) -3
در سیره اهل‌بیت(علیها السلام) روش‌های متعددی جهت آموزش نماز به فرزندان وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌شود.
آموزش نماز به فرزندان، با توجه به سیره معصومین(علیها السلام) -2
در دین اسلام و سیره معصومین(علیها السلام)آموزش نماز بر پایه‌ها و اصولی استوار است که شایسته است خانواده‌ها در راستای آموزش نماز به فرزندان خود، از آنها بهره‌مند شوند.
آموزش نماز به فرزندان، با توجه به سیره معصومین(علیها السلام) -1
نماز، یکی از اصول و ارکان دین مقدس اسلام است که در آموزه‌های دینی بر آن تأکید بسیاری شده، تا جایی که ستون دین به شمار آمده است. به همین سبب، در سیره ائمه(علیها السلام)بر اقامه و آموزش آن تأکید شده است.
گلشن احکام؛
گرچه نماز، ارتباطی خالصانه بین «عبد» و «خالق» است؛ ولی شارع مقدس، حتی در این حال نیز مراعات دیگران را نموده و حق‌الناس را لحاظ کرده است؛ یعنی شارع مقدس، در تشریع احکام مربوط به نماز و آداب آن، به حقوق مردم در کنار حق الله نیز توجه داده است. البته بخشی از این حقوق، مربوط به معصومین(علیها السلام) و بخشی دیگر به سایر مردم است.
نظام اخلاقی اسلام (4)؛ ساماندهی مباحث اخلاقی -2
اولین دسته از مسائل اخلاقی، مسائل مرتبط با خداست؛ ذیل این مسائل، مباحثی مثل ایمان به خدا مطرح است. از آنجا که حقیقت ایمان امری قلبی و در عین حال عملی اختیاری است، در حیطه اخلاق قرار می‌گیرد، و بدیهی است که برای تحقق ایمان در قلب انسان، شناختن متعلَّق ایمان، شرط لازم است.
نظام اخلاقی اسلام (4)؛ ساماندهی مباحث اخلاقی -1
در شماره‌های گذشته ماهنامه «مبلّغان» (210 الی 212)، مبحث «نظام اخلاقی اسلام» آغاز گردید و در آن پس از پرداختن به مباحث مقدماتی، اهمیّت اخلاق و ویژگی‌های نظام اخلاقی اسلام ارائه شد؛ اکنون یکی دیگر از مباحث آن (ساماندهی مباحث اخلاقی) بررسی و تقدیم می‌شود.
احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی؛
امروزه احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی اعمّ از راست یا چپ در دفاع از سلایق و یا هر تعبیر دیگر به سوئی حرکت می‌کنند که اگر دقت نداشته باشند نتیجه فعالیت آنان به سود دشمنان دین و انقلاب خواهد بود که این امر بسیار خطرناک و دارای آثار مخرب در دنیا و عقوبت آخرت خواهد شد.
گلشن احکام؛
قرض دادن دارای احکامی است و در این احکام بین اینکه قرض توسط صندوقهای قرض الحسنه پرداخت شود یا افراد، تفاوتی نیست.
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم؛
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم، با توجه به ضرورت مسئله و در راستای شناخت‌دشمن و راه‌های مبارزه با نظام استکباری، نرم‌افزار «نظام سلطه» را که مشتمل بر سؤالات و شبهات وارده در این موضوع و پاسخهای علمی آنهاست، تولید کرده و در اختیار عموم مردم، به ویژه طلاب و مبلّغان دینی قرار می‌دهد.
نگاهی به ریشه‌های نظری مؤلفه‌های مقاومت (1)
در رأس نظام بینشی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی، مسئله توحید و خداشناسی قرار دارد، به گونه‌ای که تمامی بایدها و نبایدها و مسائل مختلف مطرح در این نظام، محصول نگرش توحیدی‌اند و توحیدمحوری در تمام مؤلفه‌های دینی، به ویژه مؤلفه‌های مقاومت وجود دارد. این سخن برای کسی که در متون دینی اندک تأملی داشته باشد، واضح و مبرهن است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>