دوشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > مکاتب و مذاهب > مسیحیت 
ماهنامه مبلغان
محمد اسماعیل نوری زنجانی
در این مقاله نیز به همکاری مشرکان و اهل کتاب برای مبارزه با پیامبر(صلی الله علیه و آله) اشاره می‌کنیم و موضوع هماهنگی مشرکان و اهل کتاب برای دشمنی با اسلام را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -4
عهد جدید از حضرت عیسی(علیه السلام)دو چهره کاملاً متفاوت را ترسیم می‌کند؛ در اناجیل هم‌نوا (متی، مرقس، لوقا) و نیز کتاب «اعمال رسولان» و دو رساله منسوب به « پطرس» و رساله‌های «یعقوب» و «یهودا» و «مکاشفه یوحنا»، حضرت به‌عنوان پیامبر خدا، بنده خدا و پسر انسان معرفی شده است و اگر هم به او پسر خدا اطلاق شده، به معنای بنده مقرب و برگزیده خدا است؛ اما در «انجیل یوحنا» و رساله او و رساله‌های پولس، عیسی خود خدا، خالق آسمان و زمین و پسر خدا، به این معنا که هم‌ذات با خداست، معرفی شده.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -3
بنا به الهیات پولسی، مهم‌ترین مفهوم الهیاتی مسیحیت، گناه اوّلیه است. این الهیات معتقد به گناه اوّلیه و سرایت آن در نوع بشر است و برای نجات از این گناه، به دنبال ناجی بوده،‌ آن را در عیسی مسیح(علیه السلام)‌ و عمل او بر صلیب پیدا می‌کند.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -2
قبل از اینکه وارد بحث شویم، لازم است مختصری درباره کتاب مقدس، توضیح دهیم. کتاب مقدسِ مسیحیان، از دو بخش تشکیل شده است: «عهد قدیم» و «عهد جدید». مسیحیان بخش اوّل کتاب مقدس را «عهد قدیم» می‌نامند؛ چراکه به اعتقاد آنها خدا با انسان دو عهد بسته است.
محبت و خشونت در اسلام و مسیحیت (1) -1
شاکله هر دین و دیانتی، به تصویری که آن دین از خدا و رابطه او با انسان ترسیم می‌کند، ارتباط دارد. آموزه‌های ادیان در تلاش‌اند تا تصویر این ارتباط را ـ مستقیم یا غیر مستقیم ـ منعکس کنند.
نگاهي به روش هاي پيام رساني مبلغان مسيحي
يكي از اهداف آموزش كليسا جذب افراد مستعد از ميان شاگردان و دانشجويان آموزشگاه ها و دانشگاه هاي مسيحي است.
نگاهي به روش هاي پيام رساني مبلغان مسيحي
پوشش به تناسب نياز مخاطبان انتخاب مي شود؛ براي مثال بهترين دليل مبشران مسيحي براي بهره برداري از حرفه پزشكي اين است كه هر جا بشر باشد بيماري وجود دارد؛ بيمار نيازمند پزشك است و هر جا پزشك نياز باشد، فرصت مناسبي براي تبشير و تبليغ پديد مي آيد.
گروه تدوين جزوات آموزشى اديان
چهره اى كه اناجیل از مسیح ارائه داده اند، با چهره مسیح در قرآن و حتى با چهره مسیحى كه در فیلمهاى هالیوودى به نمایش در مى آید، تفاوتهاى شگرفى دارد.
گزیده سخنان مقام معظم رهبرى
اتهام بی توجهی اسلام به عقلانیت، مانند انكار كردن نور خورشید است، چرا كه در هیچ كتاب آسمانی به اندازه قرآن، بر تعقل و تدبر تأكید نشده است و تمدن درخشان علمی امت اسلام نیز بر پایه توجه به توصیه های اسلام در باب اهمیت تعقل و علم و تدبر شكل گرفت.
مسیحیت
مسيحيت همواره با ارائه خدمات بهداشتي، آموزشي و غذايي رايگان كه سه نياز عمده انسان آفريقايي است، اهداف تبليغي خود را پيش برده است.

2 صفحه بعدی >>