دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > مباحث قرآنی 
محمد اسماعیل نوری زنجانی
ماه‌های جمادی الأولی و جمادی الثانیة رنگ و بوی فاطمی دارند؛ زیرا شهادت بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام)در سیزدهم جمادی الأولی یا سوم جمادی الثانیه واقع شده و ولادتش نیز در بیستم جمادی الثانیه بوده است.
پاسخ به پرسش‌های جوانان(3) -3
فلسفه حروف مقطعه قرآن چيست؟ براي چه خداوند متعال، اين حروف نامفهوم را در قرآن آورده است؟
هجرت، عامل بقای دین -2
هجرت به معنی ترک وطن به خاطر مقاصد والای دینی، در قرآن کریم یک ارزش مهم و معیار فضیلت تلقّی شده و بیش از بیست بار در آیات قرآن تکرار شده است.
هجرت، عامل بقای دین -1
از حوادث مهم ماه ربیع الاول، هجرت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) از مکه به مدینه است که منشأ آثار و برکات فراوانی برای اسلام و مسلمین شد. در این مقاله نگاهی به این مبحث خواهیم داشت و اهمیت آن را از نگاه قرآن کریم مورد بررسی قرار می‌‏دهیم.
محمداسماعیل نوری
در ماه ریبع الاول، حوادث متعددی رخ داده است که برخی از آنها با آیات قرآن مرتبط می باشند. یکی از آن حوادث مهم که منشأ رشد و توسعۀ دین و مبدا تاریخ اسلام قرار گرفت...
اصول مذاکره با دشمن / از نگاه قرآن و سیره امام حسین(علیه السلام) -5
اگر امام حسین(علیه السلام)به نامه‌‏های کوفیان و یا نامه‏‌های ارسالی از سوی دشمن پاسخ نمی‏‌دادند، برای همیشه تاریخ محکوم به این می‏‌شدند که چرا جواب دادخواهی مردم و یا پاسخ دیپلماتیک به طرف مقابلشان ندادند؟ آیندگان حق داشتند بپرسند که اگر امام پاسخ داده بودند، آیا باز هم جنگ رخ می‏‌داد؟
اصول مذاکره با دشمن / از نگاه قرآن و سیره امام حسین(علیه السلام) -4
بسیاری از مردم، علی الخصوص جوانان حق‏طلب و حقیقت‏‌جو این پرسش را مطرح می‏‌کنند که آیا امام حسین(علیه السلام)با عمر سعد ملاقات و مذاکره داشت یا خیر؟
اصول مذاکره با دشمن / از نگاه قرآن و سیره امام حسین(علیه السلام) -3
و با اهل كتاب جز با بهترين شيوه مجادله نكنيد، مگر ستمگران از آنان، و (به آنان) بگوييد: ما به آنچه (از سوى خدا) بر ما و شما نازل شده ايمان داريم، و خداى ما و خداى شما يكى است و ما تسليم او هستيم.
اصول مذاکره با دشمن / از نگاه قرآن و سیره امام حسین(علیه السلام) -2
برخی که می‏‌خواهند کفّار را به عنوان ولیّ خودشان اتخاذ کنند، به این دلیل است که تصور می‏‌کنند عزّتشان در این کار است؛ اما قرآن به شدت این کار را نفی کرده و می‏‌فرماید: این پندار غلطی است. شما تصور می‏‌کنید که کفّار برای شما عزّت می‏‌آورند؟!
اصول مذاکره با دشمن / از نگاه قرآن و سیره امام حسین(علیه السلام) -1
با دقت در متون دینی، اصول مذاکره‌‏ای را استفاده کرد که اولاً در بر دارنده عزت مسلمین است و ثانیاً راهبرد اهداف بلند نظام اسلامی باشد، چنانچه در بیانات رهبر معظم انقلاب بارها بدان پرداخته شده است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>