شنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ > ماه رمضان 
محمد اسماعیل نوری
در برخی روایات، حکمت قصر نماز مسافر، نوعی ارفاق، لطف و رحمت خدا نسبت به مسافر معرفی شده است که روایت زیر نمونه ای از آن است: به سند «حسن» از امام رضا(علیه السلام)روایت شده است که فرمود...
محمد اسماعیل نوری
یکی از رخدادهایی که قرآن بدان اشاره می کند، متفاوت شدن حکم نماز در سفر و حضر می باشد که آیه و حکم آن در دوازدهم ربیع الثانی بر پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله)نازل شده است.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -5
مسئله فلسطین، مسئله اول بین المللی اسلامی است و در دهه‌های اخیر که مبارزات ملت مسلمان این سرزمین مغصوب خواب از چشم دولت غاصب صهیونیستی و حامیانش ربوده، بزرگ‌ترین وظیفه تمام ملت‌ها و دولت‌های مسلمان حمایت از این مبارزات است.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -4
در مهرماه سال 1335 ش مقدماتی برای برقراری روابط از سوی رژیم سفّاک پهلوی با اشغالگران قدس فراهم گردید و رفته‌رفته استبداد شوم حاکم بر ایران، این سرزمین را زیر سلطه آمریکا و صهیونیسم می‌برد و حتی سوخت هواپیماهای بمب‌افکن اسرائیلی و دیگر نیازهای این غاصبان توسط حاکمان جنایت‌پیشه ایران تأمین می‌گردید، نفت ایران با بهایی نازل و تقریباً رایگان به سوی این جانیان سرازیر بود.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -3
انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین امری هوشمندانه و هدفمندانه بوده است؛‌ چرا که در این روز مسلمانان بعد از حدود یک ماه عبادت و بندگی خالصانه خداوند باید نتایج خودسازی و تهذیب خویش را با آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی پیوند بزنند و با مظلومان جهان همدردی کنند.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -2
با توطئه جديدي كه اين سازمان بين‏المللي به اجرا درآورد 55% اراضي فلسطين به يهوديان تعلق گرفت، در حالي كه آنان تنها 6% مساحت اين كشور را در اختيار داشتند. در رجب همين سال به محض آنكه دولت انگليس به قيموميّت خود در فلسطين پايان داد، «بن گوريون» رئيس آژانس يهودي ها موجوديت دولت اسرائل را رسماً اعلام كرد و آمريكا و شوروي سابق آن را به رسميت شناختند.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -1
سخن از سرزمینی است که فرستادگان الهی و سفیران بزرگ آسمانی را در دامان پاک و مقدس خویش پرورش داده و سیری نورانی از خاک تا افلاک ترسیم نموده است. تپه‌های سرسبز و دشت‌های مصفّایش به پای پیامبران متبرک گردیده‌اند؛ قلمرویی که پایه‌گذار و معمارش انبیا بوده‌اند.
توسّل به غیر خدا؛
از اعمال شب‌های احیای ماه مبارک رمضان، مراسم قرآن به سر گرفتن است که در ضمن آن، خداوند به قرآن و چهارده معصوم(علیهم السلام)قسم داده می‌شود. ممکن است این سؤال به ذهن بیاید که: «چگونه می‌توان با وجود خداوند، از غیر او یاری خواست و یا پروردگار را به شخص دیگری سوگند داد؟»
شهادت امیرالمؤمنین علی(ع)؛
خداوند حکیم حزن و اندوه و گریه را در کنار شادی و سرور و خنده برای بشریت قرار داد و هر دوی آنها در زندگی انسان لازم و در جای خود ارزشمند است. پیروان مذهب تشیّع بالاترین افتخار را دارند که حزن و سرورشان را با ایام سرور و حزن بهترینها، پیوند می‏زنند.
آیات مرتبط با رخدادها 1
فضائل و مناقب مولای متقيان وصی رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) ، ابو الحسنين علی (علیه السلام) آن‌قدر زياد است كه به راحتی نمی توان شمارش كرد. بخشی از آن فضائل در آيات قرآن كريم، روايات معصومين (علیه‌م السلام) و نقل تاريخ نويسان به ما رسيده است .

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>