دوشنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه 
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-6
افزوده شدن نسل سوم، سرعت اینترنت تلفن همراه را تا 2 مگابیت بر ثانیه افزایش داد. این روند به اینجا نیز پایان نپذیرفت؛ بلکه نسل چهارم تلفن همراه نیز بر آن افزوده شد تا سرعتی بالغ بر 20 مگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. این سرعت فوق‌العاده برای وسیله‌ای که در هر مکان و هر زمان در دسترس کودکان، نوجوانان و جوانان قرار دارد، دانلود فیلم‌ها و عکسهای مستهجن را آسان‌تر کرده، بازی‌های آنلاینی را که با هدف سست کردن نظام اعتقادی‌شان ساخته شده است، سهل‌تر نموده. این در حالی است که تا قبل از راه‌اندازی نسل سوم، به علت پایین بودن سرعت اینترنت، کم‌تر فیلمی بر روی تلفن همراه به صورت بر خط قابل مشاهده بود.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-5
مگر برنامه‌های ارتباطی چه سوءاستفاده‌هایی را می‌توانند بکنند یا چه اطلاعاتی را می‌توانند در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی قرار دهند؟ آنچه به صورت خلاصه می‌توان بیان کرد این است که چنین اپراتورهایی در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-4
چند سالی است که تلفن همراه به‌عنوان وسیله‌ای قابل دسترس برای تسریع در ارتباطات، در اختیار عموم مردم قرار گرفته که به مرور زمان، نرم‌افزارهای (سالم و ناسالم) برای آن طراحی شده است که از حالت وسیله ارتباطی صرف، به وسیله‌ای برای بازی، تبادل عکس و فیلم و... مبدّل گشته است.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-3
یکی از نیازهای اساسی انسان، تفریح و سرگرمی‌های سالم است. تفریح و بازی قوی‌ترین منطقی بود که توانست حضرت یعقوب(علیه السلام)را تسلیم خواسته فرزندان کند و یوسف(علیه السلام)را با برادران راهی دشت و صحرا سازد.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-2
یکی از سرویس‌های پر استفاده در فضای مجازی، موتورهای جستجو می‌باشند. گوگل، یاهو، بینگ و لیواز، مطرح‌ترین موتورهای جستجو در سراسر دنیا می‌باشند. کار اصلی این موتورها، آدرس‌دهی به کاربران است.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-1
فضای مجازی؛ فضای دیجیتال و آنالوگ است که در آن کلیه محتواها و روابط (اطلاعات و ارتباطات) به منظور ارائه خدمات به انسان (کاربر) در قالب و ساختارهای متناسب با آن، ارائه و یا برقرار می‌شود.
نقش «فرزندان» در خانواده -3
تشکیل خانواده و فرزندآوری، یکی از جنبه‌های مهم زندگی افراد به شمار می‌آید و به باور برخی از جامعه‌شناسان خانواده، فرزندآوری و فرزندداری در ایران و جهان آن‌قدر مهم است که قرن‌های طولانی، زنان با هویّتِ فرزندداری در کنار خانه‌داری و شوهرداری، تعریف می‌شدند. زن خوب غذای بهتر می‌پخت، از همسر بهتر پذیرایی می‌کرد و بسیار فرزند می‌آورد.
نقش «فرزندان» در خانواده -2
قرن‌هاست که مردم به‌طور ذاتی به دنبال «زندگی خوب» بوده‌اند و در این راستا برای بهبود شرایط زیستی خود، سعی می‌کنند تا از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود حداکثر بهره‌برداری را بنمایند.
نقش «فرزندان» در خانواده -1
زندگی همراه با سلامتی، خوشبختی، اقتدار و موفقیت، آرزوی هر انسان خِردمندی است که بخشی از آن در سایه داشتن فرزندانی سالم و صالح تأمین خواهد شد. از این جهت، فرزندآوری و فرزندافزایی در سبک زندگی اسلامی، از این نظر که تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی افراد می‌گذارد، مورد توجّه و توصیه می‌باشد.
خاطراتی از خطیب نامی حجت الاسلام و المسلمین فلسفى(ره)؛
حجت ‏الاسلام و المسلمين حاج شيخ محمدتقى تنكابنى(ره)، مشهور به «فلسفى» براى ملت ايران چهره‌‏اى كاملاً آشناست. محافل دينى و مذهبى جامعه ما، در هفتاد سال اخير، ناطقان و گويندگان آشنا به سخنوری كم نداشته است؛ اما در اين ميان، مرحوم فلسفى چونان آفتاب نيم‌‏روزى مى‏‌درخشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>