چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه 
ماهنامه مبلغان
سخنرانی مکتوب؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان
راه اصلاح یک امت یا جامعه چیست؟ و اگر بخواهیم یک جامعه ای را به سعادت برسانیم، چگونه باید برای آن جامعه برنامه ای را طراحی کنیم؟ چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ اگر بخواهیم یک چارچوب کلی برای اصلاح جامعه به دست بیاوریم چه باید بکنیم؟
سیره آموزشی، تربیتی و تبلیغی آیت الله شیخ احمد حججی
خاندان حججی به ملا محمد نجف‌آبادی از روحانیان فاضل و زاهد این قلمرو نسب می‌برند. از میان شخصیتهای برجسته و نامدار آنان، آیت الله شیخ احمد حججی شهرت افزون‌تری دارد که کوششهای ترویجی و تحوّل ‏آفرین وی با نوعی فداکاری توأم بوده، در حوزه نجف اشرف به درجه اجتهاد نایل آمده بود و پس از صعود به قله فقاهت، در حوزه علمیه اصفهان به تدریس و تربیت طلاب مشغول گردید.
متن ادبی؛
ای که تمام کائنات به فدای یک نگاهت، چه جای بحث است که از فدک بگوییم و از ارث پدری، از همان حق غصب شده،‌ از یادگار نبوی؛ جایی که خداوند زمین را مهریه‌ات قرار داده و خورشید را وام‌دار فروغ روی‌ات یا‌ زهرا(علیها السلام)؟
داستان کوتاه (1)؛
سه سال طول کشید تا با هم ازدواج کردیم. پدرم مخالف بود. آخر هم راضی نشد. مجبور شدیم با اجازه دادگاه ازدواج کنیم. پدرم رفت و آمد به منزل ما را ممنوع کرد. حتی نمی‌گذاشت مادرم را هم ببینم. در این اوضاع و احوال حسین تنها دلگرمی من شده بود. در کنار او خوشبخت‌ترین دختر دنیابودم. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه...
سخنرانی مکتوب؛
یکی از مباحث مهمی که در زندگی حضرت زهرا(علیها السلام) به صورت خاص و در آیات و روایات به صورت عام، بایستی دنبال شود، بحث الگوپذیری و انتخاب اسوه و الگو است.
مصاحبه با مبلغین نمونه حوزه علمیه سفیران هدایت؛
به طلاب سفیران هدایت نیز به عنوان یک دوره اولی عرض می‌کنم: بحث ادامه تحصیل را جدی بگیرید و در صورت امکان به صورت غیرحضوری ادامه تحصیل دهید. از مسئولین محترم نیز تقاضا دارم مشکلات ادامه تحصیل آنان را تا حد ممکن برطرف نمایند و طلاب را نیز نسبت به ادامه تحصیل تشویق کنند.
مصاحبه با مبلغین نمونه حوزه علمیه سفیران هدایت؛
مثل همیشه آدم را ذوق‌زده می‌کند، یک‌دفعه و ناگهانی وارد می‌شود و تا چشم بر هم می‌زنی خداحافظی می‌کند و می‌رود. همان موقع رفتن بود که از او خواهش کردم بماند و کمی با هم گفتگو کنیم. سید نشست و مصاحبه زیر حاصل صحبت رسمی من با یک دوست صمیمی است. او سید صدر الله صمدی است.
سند 2030 و خسارت‌های جبران ناپذیر؛
یکی از حوزه‌های نفوذ عمیق اسناد بین‌المللی از جمله 2030، حوزۀ بهداشت و درمان است. متأسفانه در کشور ما سیاستها و برنامه‌های سیستم بهداشتی بر اساس چارچوبها و برنامه‌های سازمانهای به‌اصطلاح بین‌المللی (برنامه‌هایی مثل «سند توسعۀ پایدار») تدوین شده و عملیاتی می‌شود. برای مثال بر اساس هدف ۳-۳ در سند ۲۰۳۰، «مبارزه با بیماری ایدز» به عنوان اولین اولویت در مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر از کشورهای عضو خواسته شده است.
ازدواج موفّق و عوامل تحقق آن از منظر آموزه‌های اسلامی (2)
بخش نخست مقالۀ «ازدواج موفق و عوامل تحقق آن از منظر آموزه‌های اسلام»، در شمارۀ قبلی (مبلّغان 217) ارائه شد و در آن پس از تشریح مفهوم ازدواج موفق و تبیین ضرورت و اهمیت ازدواج به عنوان تکلیف الهی، به دو مورد از عواملی که در تحقق ازدواج موفق، نقش اساسی داشتند، پرداختیم؛ در ادامه تعدادی دیگر از این عوامل را به اجمال بر می‌شماریم.
حجت الله بیات
با توجه به موقعيت رسانه ملي در ايران، شناسايي جايگاه ويژه آن در سپهر رسانه‌اي جهان براي تبيين اهداف انقلاب و ترويج ارزشهاي اسلامي در داخل و خارج از كشور از اهميت ويژه برخوردار است...

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>