چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > علماء و شخصیت ها 
سیرۀ عملی مبلّغ بزرگ؛
آقا محمدتقي آملي ذي قعده 1304ق در تهران ديده به جهان گشود.پدر ايشان، ملاّ محمّد آملى، در سال 1263ق در آمل متولد شد و در هفده سالگی به تهران آمد و از محضر حاج شیخ محمدحسن آشتیانی (صاحب بحر الفوائد) و میرزا ابوالقاسم کلانتر (م 1295ق) و سید صادق طباطبایی، فقه و اصول، و از حکماي عصر خود، همچون میرزا ابوالحسن جلوه (م 1314ق) و آقاعلی زنوری (م 1307ق) حکمت متعالیه را فرا گرفت و جامع معقول و منقول گردید و در 1320ق امامت «مسجد مجد» را بر عهده گرفت.
عالم ربّانی، حاج شیخ محمد لاکانی رشتی(ره)
آیت الله لاکانی(ره) دارای کمالات نفسانی و اخلاقی ارزشمندی بود. مردی خوش اخلاق و خوش محضر، اهل مزاح و در عین حال مبارزی نستوه و شجاع بود که از هواهای نفسانی و رذائل اخلاقی همچون تکبّر و غرور به دور بود. در امور خیر و کارهای عام المنفعه بسیار جدی و کوشا بود و در میان طبقات مردم محبوبیت خوبی داشت. عشق و ارادتش به خاندان پیامبر(صلی الله علیه و آله)، به ویژه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)عجیب بود.
گزیده سخنان مقام معظم رهبرى
حضور مردم در انتخابات نشان می دهد كه ملت صاحب دولت، مجلس و همه مسئولان است كه این پدیده بسیار مهم همچون سنگری مستحكم كشور و نظام را در مقابل توطئه ها حفظ می كند.
مهدی سلیمانی آشتیانی
انتخابات در كشور ما، نه یک امر نمایشی است، بلکه نمایشگاهی برای نشان دادن عزم، رشد دینی، استقامت، دانایی و هوشیاری ملّت ایران است که نشانگر پایبندی مردم به نظام مردم سالاری دینی است.
ویژه نامه سالروز شهادت استاد آیت الله مطهری و هفته معلم
مطهری كه در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان كم نظیر بود، رفت و به ملأ اعلی پیوست، لكن بدخواهان بدانند كه با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی‌اش نمی‌رود.
جلوه‌ای از سیره و سیمای بزرگان (1)
الگوبرداری از زندگی گذشتگان و عبرت‌گیری از کردار دیگران، رهنمودی است از تعالیم قرآن و معارف روایات اهل‌بیت(علیهم السلام) که همواره مورد توجه علما و بزرگان دین نیز بوده است. آیات قرآن کریم و روایات ائمه(علیهم السلام)(به ویژه در نهج البلاغه)، از گذشتگان سخن می‌گویند تا برای مؤمنین درس عبرت باشد، لذا در اینجا بخشی از زندگی علما و مبلّغین بزرگ ارائه می‌شود تا برای مبلّغین گرامی و در جهت نشر فرهنگ دین تأثیرگذار باشد.
مبلّغ محقق؛ شیخ علی ابوالحسنی(ره)(معروف به منذر)
مرحوم شیخ علی ابوالحسنی، مُحبّ صادق اهل‌بیت(علیهم السلام)، مروّج معارف تشیع و مدافع حریم ولایت بود و توطئه‌های الوان استعمارگران و ایادی داخلی و خارجی آنان را با قدم، قلم و بیان افشا می‌کرد. ژرف‌اندیشی، جریان‌شناسی، سخت‌کوشی، دقت‌نظر، انصاف علمی و وسعت تتبّع از خصال ایشان به شمار می‌رود که با صدق و اخلاص، وارستگی و ساده‌زیستی توأم بود.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -5
به فرمایش‌های امیرالمؤمنین «صلوات‌الله علیه» به زبیر بعد از اینکه جدا شد، دقت بفرمایید! اینها در کلمات امیرالمؤمنین «صلوات الله علیه» هست. این عالم بزرگوار را، اگرچه می‌گوییم در مقام عصمت نیست؛ اما وقتی مؤیّد عندالله شد و آثار و علائم تأیید الهی را در ایشان دیدیم، آن هم نه یکی، نه دو تا، نه صد تا، می‌دانیم آن‌قدر لطف خدای متعال شامل حال ایشان کرده است و وظیفه ما این است که قدردان ایشان باشیم.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -4
آنچه که بنده در این عرایضم به عنوان محور دارم، مسئله اخلاص است. ایشان مرتب دارد زحمت می‌کشد که این اخلاص را بیش‌تر، پررنگ‌تر، لطیف‌تر و حساس‌تر کند
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -3
این بزرگوار هم خدای متعال اراده فرموده است که مسئولیت سنگینی را به ایشان عطا کند که عطا کرده است. با ظرفیتِ فوق ادراک اشخاص عادی. این ذاتیات ایشان است و ایشان کار کرد و من اطلاع داشتم که در فقه و اصول و رجال و لغت و... کار می‌کرد و در کنار همه اینها، کار روحی می‏کرد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>