يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > علماء و شخصیت ها 
مبلّغ محقق؛ شیخ علی ابوالحسنی(ره)(معروف به منذر)
مرحوم شیخ علی ابوالحسنی، مُحبّ صادق اهل‌بیت(علیهم السلام)، مروّج معارف تشیع و مدافع حریم ولایت بود و توطئه‌های الوان استعمارگران و ایادی داخلی و خارجی آنان را با قدم، قلم و بیان افشا می‌کرد. ژرف‌اندیشی، جریان‌شناسی، سخت‌کوشی، دقت‌نظر، انصاف علمی و وسعت تتبّع از خصال ایشان به شمار می‌رود که با صدق و اخلاص، وارستگی و ساده‌زیستی توأم بود.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -5
به فرمایش‌های امیرالمؤمنین «صلوات‌الله علیه» به زبیر بعد از اینکه جدا شد، دقت بفرمایید! اینها در کلمات امیرالمؤمنین «صلوات الله علیه» هست. این عالم بزرگوار را، اگرچه می‌گوییم در مقام عصمت نیست؛ اما وقتی مؤیّد عندالله شد و آثار و علائم تأیید الهی را در ایشان دیدیم، آن هم نه یکی، نه دو تا، نه صد تا، می‌دانیم آن‌قدر لطف خدای متعال شامل حال ایشان کرده است و وظیفه ما این است که قدردان ایشان باشیم.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -4
آنچه که بنده در این عرایضم به عنوان محور دارم، مسئله اخلاص است. ایشان مرتب دارد زحمت می‌کشد که این اخلاص را بیش‌تر، پررنگ‌تر، لطیف‌تر و حساس‌تر کند
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -3
این بزرگوار هم خدای متعال اراده فرموده است که مسئولیت سنگینی را به ایشان عطا کند که عطا کرده است. با ظرفیتِ فوق ادراک اشخاص عادی. این ذاتیات ایشان است و ایشان کار کرد و من اطلاع داشتم که در فقه و اصول و رجال و لغت و... کار می‌کرد و در کنار همه اینها، کار روحی می‏کرد.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -2
یکی از ذاتیات ایشان - که اشاره می‌کنم - بلندهمّتی ایشان است؛ یعنی آن‌قدر این روح پاکیزه و لطیف و بزرگ است که وقتی ایشان این تعبیر را شنید، از آن موقع تدریجاً خودش را برای فعلیت این منزلت آماده کرد و از این حرکت اختصاصی و استثنایی نیز هیچ غفلت نورزید.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -1
در شماره 407 و 408 ماهنامهٔ پاسدار اسلام (دی و بهمن 1394) گفتگویی با عارف واصل آیت‌الله حاج آقا مرتضی تهرانی پیرامون ویژگی‌ها و شخصیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(حفظه الله) صورت گرفت که حاوی نکات ارزشمند و خواندنی است؛ در اینجا به گوشه‌ای از این گفتگو اشاره می‌شود.
مروّج فرهنگ قرآن و عترت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی(ره) -5
تربیت یافتگان مکتب این عالم ربانی، یا به مقام زعامت و مرجعیت رسیدند، یا اینکه خود حوزه‌های علمی غنی و باارزشی تشکیل داده‌اند. برخی نیز راه تحقیق و تألیف را در سطحی عالی و برجسته پیموده‌اند. عده‌ای در سنگر مسجد و محراب در ترویج فرهنگ قرآن و اهل‌بیت و تعالیم توحیدی اهتمام ورزیده‌اند.
مروّج فرهنگ قرآن و عترت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی(ره) -4
مرحوم شیخ مجتبی قزوینی(ره) در هنگام عبادت و اقامه نماز، ذکر، توجه و حالت وی به اندازه‌ای قوی بود که گویی جز او و خدایش کسی دیگری نیست. در نماز نهایت خضوع و خشوع را از خود بروز می‌داد، به خصوص وقتی به ]إِیَّاكَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاكَ نَسْتَعینُ[می‌رسید.
مروّج فرهنگ قرآن و عترت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی(ره) -3
شیخ مجتبی قزوینی(ره) بعد از تحصیل کمالات علمی و معنوی، در سال 1347ق در جوار بارگاه امام رضا(علیه السلام) حوزه درسی تحوّل‌آفرینی به وجود آورد و به همراه دیگر مدرسان مشهد رضوی، همچون آیت الله شیخ محمدهاشم قزوینی، بر رونق و شکوه حوزه این شهر افزود و باعث شد طلاب از دیگر نقاط بدین مرکز مهاجرت کنند.
مروّج فرهنگ قرآن و عترت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی(ره) -2
شیخ مجتبی بعد از فراگیری مقدمات و آراستن دل و ذهن به فضائل اخلاقی، در همان نوجوانی، به همراه والد زاهد و فاضل خویش به نجف اشرف هجرت نمود و به برکت الطاف الهی و عنایات اهل‌بیت(علیهم السلام) و هوش سرشار، همّت وافر و کمک پدر و مدرسان حوزه دیار علوی، دورۀ سطح را در مدتی کم‏تر از زمان متداول با موفقیت گذراند و برای تلمّذ نزد مراجع عالیقدر و فقهای نامدار، آمادگی لازم را به دست آورد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>