يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > خاندان و اصحاب اهل بيت عليهم السلام 
ماهنامه مبلغان
گلشن اشعار؛ مناسبت‌های ماه مبارک رمضان -1
می‌سوزم و چو شمع سحر آب می‌شوم از غصه فراق تو بی‌تاب می‌شوم دارم به پای پیکر تو گریه می‌کنم بر لحظه‌های آخر تو گریه می‌کنم
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -10
روز دهم ماه رمضان، طبق قول مشهور، سالگرد رحلت حضرت خدیجه(علیها السلام) است که مصادف با ایام سالروز قیام 15 خرداد سال 1342ش شده است که آغاز انقلاب اسلامی به رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) بود.
ويژه نامه وفات حضرت خديجه (سلام الله عليها)
او در ماه رمضان سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب درگذشت. پیغمبر او را در «حجون» دفن کرد و خود او را در قبر گذاشت.
ویژه نامه ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام)
حضرت علي اكبر (علیه السلام) فرزند ابي عبدالله الحسين(علیه السلام) بنا به روايتي در يازدهم شعبان،سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابي طالب (علیهم السلام) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است.او از طايفه خوش‌نام و شريف بني هاشم بود.
ویژه نامه ولادت حضرت عباس (علیه السلام)
حضرت عباس (علیه السلام) در چهارم ماه شعبان سال بيست و ششم هجری در مدينه به دنيا آمد. او فرزند بزرگ ام البنين (س) و پسر چهارم اميرالمومنين (علیه السلام) است. مادر او فاطمه دختر حزام بن خالد از قبيله کلاب است که تاريخ گواهی می دهد که پدران و دايی های ام البنين(س) جزو دليران عرب محسوب می شدند.
ویژه نامه وفات حضرت زینب (سلام الله علیها)
سومین فرزند حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجرت در مدینه منوره چشم به جهان گشود. این نوزاد كه از هر جهت با شخصیت بزرگ علی علیه السلام سازگار و زینت پدر بود «زینب» نام گرفت.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -4
در ایامی که جامعه اسلامی، خصوصاً در زمان امیرالمؤمنین(علیه السلام) دچار هجمه، فتنه و گرفتاری‌های بزرگی می‌شد، برخی عالمان و مبلّغان دینی به وظایف خود عمل می‌کردند. وی با آنکه از خانواده محترم و معززی بود؛ ولی وقتی احساس وظیفه کرد که باید در مقابل ظلم و فساد بایستد و از حق دفاع کند، به تبلیغ اندوخته‌های معرفتی و علمی خود پرداخت.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -3
وی یکی از زنان مبلّغ‌های بود که از فصاحت و بلاغت خاصی در کلام برخوردار بود. آنچه در منابع روایی و تاریخی در مورد این بانوی بزرگوار مطرح شده، نشان می‌دهد که وی هم از علم و معرفت بالایی برخوردار بوده و هم از فصاحت و بلاغت در کلام. همین دو ویژگی موجب شد که به تبلیغ معارف دینی بپردازد و در این راستا در هر فرصت تبلیغی به تکلیفش عمل می‌کرده است.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -2
شیخ طوسی(ره) در رجال خود به چندین مورد از زنان با کرامت و بزرگوار اشاره کرده است که در سلسله راویان و مبلّغان دین قرار داشته‌اند. وی می‌نویسد: حبابه از زنان پرهیزگار و عالم‌های بوده که خدمت امیرالمؤمنین(علیه السلام) می‌رسید و کسب معارف می‌نمود.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -1
با گسترش دین اسلام و نشر معارف آن به گستردگی جهان، بسترهای تبلیغی معصومین(علیهم السلام) نیز گسترده شد و نه تنها شاگردان و اصحاب ائمه(علیهم السلام) از بین مردان، تربیت علمی و عملی می‌یافتند؛ بلکه زنانی در این عرصه از حیث علمی و عملی به مرحله‌ای بار یافته بودند که به تبلیغ معارف دین می‌پرداختند و حتی برخی از آن‌ها مورد ترغیب و تشویق معصومین(علیهم السلام) نیز واقع می‌شدند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>