جمعه ٠٦ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > خاندان و اصحاب اهل بيت عليهم السلام 
ویژه نامه میلاد حضرت معصومه (سلام الله علیها)
پس از 25 سال که از تولد حضرت امام رضا (ع) گذشته بود، حضرت فاطمه معصومه (س) در اوّلين روز ماه ذى قعده سال 173 هـ.ق، در شهر مدينه منوّره چشم به جهان گشود، آن حضرت به همراه امام رضا (ع) هر دو در دامان پاک يک مادر بزرگوار به نام حضرت نجمه خاتون(س) که از مهاجران مغرب بود، رشد و پرورش يافته اند.
ويژه نامه وفات حضرت خديجه (سلام الله عليها)
او در ماه رمضان سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب درگذشت. پیغمبر او را در «حجون» دفن کرد و خود او را در قبر گذاشت.
فرازهایی از سیره اخلاقی و رزمی حضرت ابو الفضل العباس(علیه السلام)؛
در سیرۀ حضرت عباس(علیه السلام)خصالی چون معرفت، بصیرت، درایت، فراست، شجاعت، فداکاری و عبودیت چنان با یکدیگر عجین گردیده‌اند که علما، رجال‌نگاران، خطبا و ادیبان نمی‌توانند به سهولت تمامی ویژگیهای این سردار حماسه آفرین کربلا و علمدار عاشورا را توصیف و تحریر کنند و در این باره به عجز خود اعتراف کرده‌‏اند.
ویژه نامه وفات حضرت زینب (سلام الله علیها)
سومین فرزند حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجرت در مدینه منوره چشم به جهان گشود. این نوزاد كه از هر جهت با شخصیت بزرگ علی علیه السلام سازگار و زینت پدر بود «زینب» نام گرفت.
میلاد حضرت زینب (سلام الله علیها)
سومین فرزند حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجرت در مدینه منوره چشم به جهان گشود. این نوزاد كه از هر جهت با شخصیت بزرگ علی علیه السلام سازگار و زینت پدر بود «زینب» نام گرفت...
بررسی رویدادهای قیام توّابین -8
شهادت سران توّابین موجی از غم و اندوه را در میان شیعیان به جا گذاشت. سپاهیان توّابین از سوی کربلا، بدون توجه به مرگ، به‌سوی ابن زیاد حرکت کردند. بعضی از آنها برای رسیدن به اجر و ثواب متقین، و بعضی برای توبه از گناه خویش رفتند.
بررسی رویدادهای قیام توّابین -7
سپاه توّابین به عین الورده رسید و در آنجا اردو زد. مدت زیادی نگذشت که سپاهیان شام به رهبری ابن مرجانه خبیث نیز به آنجا رسیدند و جنگ شدیدی بین آنان در گرفت و توّابین از خود شجاعت و مقاومت بی‌نظیری نشان دادند.
بررسی رویدادهای قیام توّابین -6
اولین جایی که توّابین در ابتدای مسیرشان به آنجا رفتند، مرقد سرور آزادگان، امام حسین(علیه السلام)بود. آنان در آنجا به شدت بر آن امام(علیه السلام)گریه کردند و به درگاه خداوند تضرع نمودند که از گناهشان در یاری ندادن ایشان بگذرد.
بررسی رویدادهای قیام توّابین -5
هنگام قیام توّابین (روز اول ربیع الثانی سال 65ق که از قبل بر آن توافق شده بود) فرا رسید. سلیمان به «حکم بن منقذ کندی» و «ولید بن عصیر کنانی» دستور داد تا در خیابان‌های کوفه شعار «یا لثارات الحسین» را سر دهند.
بررسی رویدادهای قیام توّابین -4
حکومت محلی کوفه، زیر نظر حکومت مرکزی ابن زبیر بود و عبدالله بن یزید انصاری، والی آن و ابراهیم بن محمد بن طلحه، مسئول جمع‌آوری خراج کوفه بودند. حرکت توّابین موجب رضایتمندی حکومت محلی کوفه شد؛ زیرا این قیام باعث تضعیف حکومت مرکزی اموی از نظر نظامی و اقتصادی می‌شد و این برای حکومت ابن زبیر و والیان آن خوشایند بود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>