جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > خاندان و اصحاب اهل بيت عليهم السلام 
ماهنامه مبلغان
ویژه نامه وفات حضرت زینب (سلام الله علیها)
سومین فرزند حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجرت در مدینه منوره چشم به جهان گشود. این نوزاد كه از هر جهت با شخصیت بزرگ علی علیه السلام سازگار و زینت پدر بود «زینب» نام گرفت.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -4
در ایامی که جامعه اسلامی، خصوصاً در زمان امیرالمؤمنین(علیه السلام) دچار هجمه، فتنه و گرفتاری‌های بزرگی می‌شد، برخی عالمان و مبلّغان دینی به وظایف خود عمل می‌کردند. وی با آنکه از خانواده محترم و معززی بود؛ ولی وقتی احساس وظیفه کرد که باید در مقابل ظلم و فساد بایستد و از حق دفاع کند، به تبلیغ اندوخته‌های معرفتی و علمی خود پرداخت.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -3
وی یکی از زنان مبلّغ‌های بود که از فصاحت و بلاغت خاصی در کلام برخوردار بود. آنچه در منابع روایی و تاریخی در مورد این بانوی بزرگوار مطرح شده، نشان می‌دهد که وی هم از علم و معرفت بالایی برخوردار بوده و هم از فصاحت و بلاغت در کلام. همین دو ویژگی موجب شد که به تبلیغ معارف دینی بپردازد و در این راستا در هر فرصت تبلیغی به تکلیفش عمل می‌کرده است.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -2
شیخ طوسی(ره) در رجال خود به چندین مورد از زنان با کرامت و بزرگوار اشاره کرده است که در سلسله راویان و مبلّغان دین قرار داشته‌اند. وی می‌نویسد: حبابه از زنان پرهیزگار و عالم‌های بوده که خدمت امیرالمؤمنین(علیه السلام) می‌رسید و کسب معارف می‌نمود.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -1
با گسترش دین اسلام و نشر معارف آن به گستردگی جهان، بسترهای تبلیغی معصومین(علیهم السلام) نیز گسترده شد و نه تنها شاگردان و اصحاب ائمه(علیهم السلام) از بین مردان، تربیت علمی و عملی می‌یافتند؛ بلکه زنانی در این عرصه از حیث علمی و عملی به مرحله‌ای بار یافته بودند که به تبلیغ معارف دین می‌پرداختند و حتی برخی از آن‌ها مورد ترغیب و تشویق معصومین(علیهم السلام) نیز واقع می‌شدند.
میلاد حضرت زینب (سلام الله علیها)
سومین فرزند حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجرت در مدینه منوره چشم به جهان گشود. این نوزاد كه از هر جهت با شخصیت بزرگ علی علیه السلام سازگار و زینت پدر بود «زینب» نام گرفت...
ویژه نامه وفات حضرت فاطمه معصومه علیها السلام
شهرها انگشترند و قم نگین // قم هماره حجت روی زمین
تربت قم قبله عشق و وفاست // شهر علم و شهر ایمان و صفاست
مرقد معصومه چشم شهرما // مهر او جانهای ما را كهربا
سوده‏‌های الماس / (ذکر مصائب عاشورا) -3
در میان کاروان اُسرای کربلا (اهل‌بیت امام حسین (علیه السلام)) دختر کوچکی بود به نام «رقیه»؛ رقیه (علیها السلام) سه سال بیش‌تر نداشت و همراه اسیران در شام بود. او علاقه‌ی زیادی به پدر (امام حسین (علیه السلام)) داشت.
حضرت زینب کبری(علیها السلام)؛ پیام ‏آور عاشورا
عظمت شأن و بلندی جایگاه حضرت زینب کبری(علیها السلام) بر کسی پوشیده نیست. بانویی که همچون مادرش، فاطمه زهرا(علیها السلام) و جده‌‏اش، خدیجه کبری(علیها السلام)، صبر و شجاعت را برای جهانیان معنا کرد و در دفاع از آیین حق، نام خود را بر تارک تاریخ ثبت نمود.
ابوالفضل هادى‏ منش
با اندكى دقت در زندگى غرورآفرین حضرت عباس علیه السلام و به ویژه درخشندگى چشم گیر او در واقعه كربلا، میراث سترگى كه امام على علیه السلام و نیاكان حضرت عباس علیه السلام در او به ودیعه گذاشته بودند، به خوبى دیده مى شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>