چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
گلشن اشعار؛ مناسبت‌های ماه مبارک رمضان -3
خیز، ای بنده محروم و گنهکار بیا یک شب ای خفته غفلت زده بیدار بیا بس شب و روز که در زیر لَحَد خواهی خفت دَم غنیمت بشمار امشب و بیدار بیا
گلشن اشعار؛ مناسبت‌های ماه مبارک رمضان -2
این چه شور است عزیزان که بهر انجمن است شاد و خرم دل یاران و به دور از محن است هر طرف می‌گذرم بانگ طرب می‌شنوم زانکه میلاد حسن نور دل بوالحسن است
گلشن اشعار؛ مناسبت‌های ماه مبارک رمضان -1
می‌سوزم و چو شمع سحر آب می‌شوم از غصه فراق تو بی‌تاب می‌شوم دارم به پای پیکر تو گریه می‌کنم بر لحظه‌های آخر تو گریه می‌کنم
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -15
پانزدهم ماه رمضان مصادف با ولادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) در سال سوم هجرت است، بنابراین آن روز، روز سرور مؤمنین است و صدقه دادن و انجام اعمال خیر و زیاد شکر خدا کردن در آن مستحب و فضیلت بسیار دارد. به همین مناسبت با نقل سه حدیث از امام مجتبی(علیه السلام) مبحث را نورانی می‌کنیم.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -14
چهارم از آداب بهره‌وری از میهمانی خدا، اجتناب از «فحش و دشنام» است که در صورت عدم رعایت آن، ارزش روزه زایل می‌شود، هرچند صحیح بوده و نیاز به قضا و کفاره ندارد.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -13
سوم از آداب بهره‌مندی از فیوضات ضیافت الله، پرهیز از «دروغ» است. دروغ همیشه از گناهان کبیره است؛ ولی در حال روزه، موجب بی‌ارزش شدن آن و در مواردی (مثل دروغ بستن به خدا و پیامبر(صلی الله علیه و آله) و امامان(علیهم السلام)) موجب بطلان روزه نیز می‌شود.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -12
دوم از آداب استفاده از ضیافت الهی آن است که از هیچ مسلمانی غیبت نکند. غیبت، علاوه بر اینکه در همه حال یکی از گناهان کبیره و به تعبیر قرآن؛ خوردن گوشت برادرِ مرده است! در حال روزه موجب بی ارزش شدن روزه و محرومیت از پاداش فراوان آن می‌گردد.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -11
برای اینکه انسان روزه دار بتواند از این میهمانی بزرگ الهی بهره‌مند گردد، لازم است آداب آن را رعایت نماید. این آداب بسیار است؛ ولی یکی از مهم‌ترین آنها پرهیز از حرام است.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -10
روز دهم ماه رمضان، طبق قول مشهور، سالگرد رحلت حضرت خدیجه(علیها السلام) است که مصادف با ایام سالروز قیام 15 خرداد سال 1342ش شده است که آغاز انقلاب اسلامی به رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) بود.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -9
در برخی از روایات، علاوه بر بیان فضایل و برکات ماه رمضان، بر استفاده از برکات فراوان این ماه با برکت، توصیه مؤکّد به عمل آمده، به حدی که در برخی از آنها بر سهل انگاران در این امر مهم نفرین شده است!

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>