چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -4/1
گرچه خارم ای گل زهرا تو دستم را بگیر* من که افتادم زغم ازپا تو دستم را بگیر* من به امید نگاه رحمت تو آمدم* قطرۀ ناچیزم ای دریا تو دستم را بگیر...
اسوه‌های حسينی، آینه الگوهای مهدوی(3) -2
بصیرت برگرفته از «ب- ص- ر» است و غالباً در برابر بينايى حسى و ظاهرى، به معناى بينايى قلبى و شهودى به کار می‌رود.‏ مهم‏ترین كاربرد معنايى بصيرت در قرآن کریم، بينش، آگاهى، هوشيارى و زيركى، روشندلى و چشم خِرَد و داشتن يقين و اطمينان است.
اسوه‌های حسينی، آینه الگوهای مهدوی(3) -1
در شماره‏های گذشته (مبلّغان 214 و 218) موضوعی با عنوان «اسوه های حسینی، آینه الگوهای مهدوی» ارائه شد و در آن با مقایسۀ ویژگیهای یاران امام حسین و یاران امام زمان(علیهما السلام)، دو ویژگی از این ویژگیها (کمال ایمان و شجاعت) را مورد بررسی قرار دادیم؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، به دو ویژگی دیگر از ویژگیهای مشترک یاران حسینی و مهدوی(علیهما السلام) اشاره می ‏کنیم.
اسوه‌های حسينی، آینه الگوهای مهدوی(2)؛
در شماره گذشته (مبلّغان 214) موضوع «اسوه ‏های حسینی، آینه الگوهای مهدوی» ارائه شد و در آن با مقایسۀ ویژگی‌های یاران امام حسین(علیه السلام) و یاران امام زمان(علیه السلام)، یکی از این ویژگی‌ها (کمال ایمان) را مورد بررسی قرار دادیم؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک یاران حسینی و مهدوی(علیهما السلام) را از بیان می‏ کنیم.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -3
بر روی زخمم جز نمک مرهم ندیدم* خیری از این دنیا و از عمرم ندیدم* با اینکه از این دشمنان بد دهانت* حرف بد و بی احترامی کم ندیدم...
احکام حسینی -5
بوییدن و بوسیدن تربت امام حسین(علیه السلام) و بر چشم مالیدن مستحب است و حتی دست کشیدن بر آن و بر سایر اعضای بدن مالیدن نیز ثواب دارد.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -5
امام حسین(علیه السلام) یتیم برادر را در آغوش کشید و گفت: ای پسر برادر! در این سختی شکیبا باش و از خدای خود چشم نیکی امید دار تا تو را به پدران نیکوکارت ملحق کند.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -4
جناب حرّ به امام حسین(علیه السلام) عرض کرد: وقتی از کوفه خارج شدم، صدای بشارت شنیدم که می‌گفت: ای حرّ! شاد باش که به خیر روی آوردی! چون به پشت سرم نگریستم، کسی را ندیدم. با خود گفتم: این چه بشارتی است که من به جنگ حسین(علیه السلام) می‌روم؟ هرگز تصور نمی‌کردم سرانجام از شما پیروی کنم. امام(علیه السلام) فرمود: به راه خیر هدایت شدی.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -3
یکی از مباحثی که در برخی محافل مطرح می‌شود، مبحث وجود دختری خردسال برای امام حسین(علیه السلام) است؛ در اینجا اشاره‌ای اجمالی به این مبحث می‌کنیم. شواهد زیادی بر وجود حضرت رقیه(علیها السلام) به عنوان دختر امام حسین(علیه السلام) وجود دارد.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -2
وقتی امام حسین(علیه السلام) وارد کربلا شد، از جماعتی اسم آن سرزمین را پرسید، عرض کردند: «شطّ فرات» حضرت فرمود: آیا اسم دیگری غیر از این اسم دارد؟ جواب دادند: کربلا. حضرت گریه کرد و فرمود: «هَذَا مَوضِعُ کَربٍ وَ بَلَا؛ این محل سختیها و گرفتاریها است.»

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>