چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
روز جهانی قدس از منظر امام خمینی(ره) -1
با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)قرائت جدیدی از اسلام به جهانیان ارائه شد. ایشان با انقلاب ایران، به دو ابر قدرت شرق و غرب نشان دادند که اسلام و حکومت اسلامی می‏تواند در جهان به عنوان قدرت مطرح باشد و برای زندگی اجتماعی و سیاسی مسلمانان برنامه ارائه دهد.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -23
حضرت علی(علیه السلام) در پایان با اهل‌بیت خود این گونه وداع کرد: «حَفِظَکمُ اللَّهُ مِنْ أَهْلِ بَیتٍ وَ حَفِظَ فِیکمْ نَبِیکمْ أَسْتَوْدِعُکمُ اللَّهَ وَ أَقْرَأُ عَلَیکمُ السَّلَامَ؛ خداوند شما اهل‌بیت را حفظ کند، و پیامبرتان را در میان شما حفظ فرماید. شما را به خدا می‌سپارم، و بر شما سلام می‌گویم (خداحافظی می‌کنم).»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -22
(ضمن تأکید بر اعمال شب قدر)، حضرت در ادامه وصیتهای خود فرمود: «وَ اللَّهَ اللَّهَ فِی الْقُرْآنِ، لَا یسْبِقُکمْ إِلَی الْعَمَلِ بِهِ غَیرُکمْ؛ خدا را، خدا را در توجه به قرآن! نکند دیگران در عمل به آن از شما پیشی گیرند.»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -21
ضمن یادآوری شهادت مولی الموحدین، امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) سزاوار است که از وصیت آن حضرت درس زندگی بگیریم. در جوامع حدیثی معتبر، با اسناد موثق از «سُلیم بن قیس هلالی» که از صحابه امیرمؤمنان بوده، متن وصیتنامه آن حضرت را نقل کرده‌اند.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -3
انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین امری هوشمندانه و هدفمندانه بوده است؛‌ چرا که در این روز مسلمانان بعد از حدود یک ماه عبادت و بندگی خالصانه خداوند باید نتایج خودسازی و تهذیب خویش را با آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی پیوند بزنند و با مظلومان جهان همدردی کنند.
ویژه نامه شب قدر
مراد از قدر، تقدیر و اندازه گیرى است و شب قدر شب اندازه گیرى است و خداوند متعال در این شب حوادث یك سال را تقدیر مى كند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى از این قبیل را در این شب مقدر مى گرداند.
ماه مبارک رمضان؛ دعای افتتاح
ماه مبارک رمضان، ماه ارتباط با خالق و انس ویژه با اوست. یکی از راه‌های انس با خداوند متعال، دعا و راز نیاز با اوست. در لسان بسیاری از علما نقل شده است که فرموده‌اند: «اگر می‌خواهی خدا با تو سخن بگوید، قرآن بخوان، و اگر می‌خواهی تو با خدا سخن بگویی، دعا کن.»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -17و18و19و20
در هفدهم ماه رمضان، در صدر اسلام، دو جریان مهم واقع شد که هر دو در تقویت و پیشرفت دین اسلام مؤثر بود: یکی غزوه بدر که در سال دوم هجرت واقع شد، و دیگری معراج پیامبر(صلی الله علیه و آله) که در مکه قبل از هجرت بوده است.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -16
امام زین العابدین(علیه السلام) در یکی از دعاهای خود که در ماه رمضان می‌خواند، پس از حمد و ثنای خدا برای درک ماه رمضان و اشاره به فضیلت این ماه و شب قدر، به درگاه الهی عرض می‌کند: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ أَلْهِمْنَا مَعْرِفَةَ فَضْلِهِ وَ إِجْلَالَ حُرْمَتِهِ، وَ التَّحَفُّظَ مِمَّا حَظَرْتَ فِیهِ ...
گلشن اشعار؛ مناسبت‌های ماه مبارک رمضان -4
دیگر برایم دلخوشی معنا ندارد وقتی تو را بابای من، دنیا ندارد رفتی، یتیمِ بی قرارِ شهرِ کوفه حس کرد تازه طفلکی بابا ندارد

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>