چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
زیارت عاشورا؛
از جمله مهم‏ترین زیارات که به وسیله اهل‏بیت(علیهم السلام) درباره اباعبدالله‌الحسین(علیه السلام) به دست ما رسیده، زیارت شریف عاشوراست. این زیارت که به وسیله امام باقر و صادق(علیهما السلام) در اختیار ما قرار گرفته، بر اساس کلام امام ششم(علیه السلام) از احادیث قدسی بوده، جایگاه ویژه ‏ای نزد، انبیاء، ائمه، بزرگان و شهدا داشته است.
روضه‌های عاشورایی؛
یکی از راه‌های غنی‌سازی محتوای ذکر مصیبتها و مرثیه‌خوانیها، توجه به آنها از زوایای گوناگون و متنوّع است؛ این روش می‌تواند مبلّغان را کمک کند تا از روضه‌های صحیح استفاده نموده و از نقل مطالب بدون سند پرهیز نمایند.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -10
ای حسین ای کاروانسالار عشق* ای ز خونت ارغوان بازار عشق* آن گل پرورده در عزّ و شرف* شد عجب پژمرده در گرمای طفّ...
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -9
شهادت حضرت عباس(علیه السلام) سخت بر امام حسین(علیه السلام) اثر گذاشت و در کنار بدن آن حضرت فرمود:«اَلْآنَ اِنْکَسَرَ ظَهْرِی وَ قَلَّتْ حِیلَتِی؛ اکنون کمرم شکست و راه چاره‌‌ام کم شد.»
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -8
امام حسین(علیه السلام) بر بالین شبه پیغمبر آمد و صورت بر صورتش نهاد و گفت: خدا بکُشد گروهی که تو را کشتند و گستاخی را از حد گذراندند و حرمت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) را شکستند. پس از تو خاک بر سر دنیا. در این حال صدای گریه آن حضرت بلند شد، به گونه‌ای که کسی تا آن زمان صدای گریه او را به این صورت نشنیده بود.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -7
ای حرمله مزن تیر، این طفل جان ندارد* خواهد سخن بگوید؛ اما زبان ندارد* آبی که لب کند تر، اندر دهان ندارد* اشکی که ریزد از چشم، در دیدگان ندارد...
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -6
وقتی شب عاشورا امام حسین(علیه السلام) از قاسم بن الحسن پرسید: «يَا ابْنَ أَخِي كَيْفَ‏ الْمَوْتُ‏ عِنْدَكَ؛ فرزند برادرم! مرگ (و شهادت) نزد تو چگونه است؟» عرض کرد: «أَحْلَى مِنَ الْعَسَل؛ از عسل شیرین‏تر است.»
احکام حسینی -9
بر پا کردن مجالس عزاداری سیدالشهدا از جمله کارهای مستحب مؤکد و از بهترین اعمال است و ثواب بسیار دارد از این رو باید با دقت کامل انجام شود تا موجبات رضای خداوند و آن امام همام را فراهم سازد.
احکام حسینی -8
اگر چیزی را برای حرم امام حسین(علیه السلام) وقف کرده باشد، منافع آن باید صرف در تعمیر و تأمین نور و اجرت خدمتگزاران و نگهبانان و سایر هزینه‌های حرم شود. از آن جا که امروزه خود افراد نمی‌توانند منافع موقوفات را به این مصارف برسانند لازم است به مسؤولان دفتر موقوفات حرم تحویل دهند تا به مصارف شرعی آن برسد.
اگر چیزی را نذر خود امام حسین(علیه السلام) یا یکی از امامزادگان کند اگر مصرف معینی را قصد کرده، باید به همان مصرف برساند و اگر مصرف معینی را قصد نکرده به فقیران زائران بدهد یا مسجد و مانند آن را بسازد و ثواب آن را به امام یا امامزاده هدیه کند.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>