چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
اعتکاف ماه مبارک رمضان؛
آرامش، گمشده اصلی بشر است و انسانها با هر دین و عقیده‌ای به دنبال آرامش و راحتی هستند. جمعی از انسانها آرامش را در جمع مال می‌دانند، عده‌ای رسیدن به مقامات دنیوی را آرامش می‌دانند، لذا شاهان و حاکمان با زیر پا گذاشتن تمام ارزشهای انسانی تلاش کردند به آرامش خیالی خود برسند.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -27
با سند «موثق» از امام صادق(علیه السلام) روایت شده که فرموده است: «چون ماه رمضان می‌آمد، پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) بر نمازش می‌افزود. من نیز می‌افزایم، پس شما هم بیفزایید!»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -26
در حدیث «حسن» از امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) آمده است: «ماه رمضان، ماه خدای متعال است؛ ماهی که خدا در آن حسنات را افزون و سیئات را محو می‌کند... متوجه باشید که از تمام حرامها بپرهیزید و بسیار قرآن بخوانید...»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -25
در حدیثی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) روایت شده است: « هر کس روزه داری را افطاری دهد، مثل پاداش روزه او و پاداش هر عمل خوبی که با نیروی آن غذا انجام می‌دهد، برای وی داده می‌شود، بدون آنکه از پاداش خود او چیزی کم شود.»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -24
برخی از اعمال برای روزه دار مستحب است و رعایت آنها ثواب روزه را افزون‌تر می‌کند. مانند: سحری خوردن، عطر زدن و ...
ضرر نداشتن روزه -3
در مورد بیماری که احتمال ضرر یا احتمال تشدید بیماری می‌دهد؛ اما با این حال روزه می‌گیرد، چه صورت دارد؟
ضرر نداشتن روزه -2
یکی از مسائل مورد ابتلا در مورد ضرر این است که تشخیص ضرر بر عهده کیست؟ آیا خود شخص باید تشخیص دهد که با این شرایط روزه برای او ضرر دارد؟ یا پزشک یا هر فرد مورد اطمینان متخصص دیگری؟
ضرر نداشتن روزه -1
یکی از شرایط صحیح بودن روزه، ضرر نداشتن آن است، پس اگر مکلف بترسد روزه برایش ضرر داشته باشد و با گرفتن روزه مریض شود یا بیماری وی شدت یابد و یا بهبودی آن به تأخیر بیفتد، روزه‌اش صحیح نیست.
فلسطین در اندیشه امام خمینی(ره)؛
دیدگاه‌ها و اندیشه ‏های پیشوای بزرگ مسلمین جهان، امام خمینی(ره)پیرامون مسئله فلسطین، تنها راه نجات امت اسلامی است و در سراسر این مسئله و آرمان رهایی اولین قبله مسلمین عالم و قدس عزیز، از اصولی‏ترین و اساسی‏ترین مسائل جهان اسلام است.
روز جهانی قدس از منظر امام خمینی(ره) -2
از دیدگاه امام خمینی(ره)مسلمانان در روز قدس وظایفی دارند که اگر به طور صحیح به آنها عمل شود، مسلمانان دارای چنان قدرتی خواهند شد که نه تنها مشکل فلسطین حل می‏شود؛ بلکه بر تمام مشکلات جهان اسلام فائق خواهند آمد.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>