شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها:اول ماه مبارك رمضان؛ آغاز ماه ضیافت الهی رمضان و فرصت هارمضان فرصت كسب معارف رمضان فرصت انس و آشتی با خدا
گلشن احکام؛
در اینجا برخی از احکام مبتلابه را که بتوان در ماه مبارک رمضان، بین الصلاتین یا در ابتدای سخنرانی مطرح نمود، خدمت مبلغین گرامی عرضه می‏‌داریم.
سید جواد حسینی
مؤمنان با روزه داری و عمل به این رکن از ارکان دین مبین اسلام، بر مدعای خود (مسلمانی) صحّه گذاشته و در مسیر پیروی از دستورات الهی قرار می‌گیرند. حال به این مناسبت نیم‌نگاهی به سیره صحابه و یاران اهل بیت (علیهم السلام) می‌اندازیم و «روزه‌داری» را در سیره این بزرگواران بررسی می‌کنیم.
محمد حسن نبوی
يکی از مباحث مهمّی که مناسب است مبلغين معارف دينی در ماه مبارک رمضان بدان بپردازند، بيان اهميّت اين ماه است.
سیدعباس رفیعی پور
مناسبت‌ها و اعمال مخصوص شب‌ها و روزهای ماه مبارك رمضان
معرفی نرم‌افزارهای تبلیغی ویژه ماه مبارک رمضان مخصوص اندروید؛
باتوجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اداره نرم‌افزارهای معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه، نرم‌افزارهای تبلیغی ویژه ماه مبارک رمضان مخصوص اندروید را برای استفاده عموم مخاطبین خصوصا مبلغان حوزوی آماده ساخته است.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -4
با عنایت به فرمول معرفت افزایی (طهارت قلب، تصدیق و تسلیم) در اینجا اجمالاً برخی از اهمّ راهکارهای کاربردی افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در جامعه اسلامی را مرور می‌کنیم.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -3
تسلیم، تصدیق و طهارت قلب، تنها فرمول و مقدمه وصول به وادی معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) و به تبع آن، وصول به معرفت الله می‌باشد.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -2
وجوب معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) وجوبی صرفاً فقهی نیست؛ بلکه ماهیت آن به مباحث کلام اسلامی باز می‌گردد. از بررسی مجموع نصوص اینگونه بر می‌آید که معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) و اصل امامت، از اساسی‌ترین مؤلفه‌های اصول دین است، تا جایی که برای وصول به توحید و نبوت، راهی جز معرفت ائمه(علیهم السلام) وجود نخواهد داشت.
راهکارهای افزایش معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) در تبلیغ -1
اهمّ مأموریت هر مبلّغ اسلامی، اثرگذاری بر سه مؤلفه بینش، گرایش و رفتار مخاطب، با هدف وصول به فلسفه آفرینش جن و انس؛ یعنی عبادت و بندگی خدای تعالی است. اما طالبان وصول به معرفت الله چاره‌ای جز قدم نهادن در مسیر معرفت اهل‌بیت(علیهم السلام) ندارند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>