سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
سوده‏‌های الماس / (ذکر مصائب عاشورا) -9
وقتى امام(علیه السلام)آمد و آن حضرت را ديد گريان شد و عباس را به خيمه برد. هنگامى كه حضرت قمر بنى هاشم شهيد شد، امام(علیه السلام) فرمود: الان پشتم شكست و راه چاره‏‌ام قليل و اندك شد.
روضه‏ های پس از عاشورا ‏‏ (ابوالفضل(علیه السلام)، زینب(علیها السلام)و امام سجاد(علیه السلام))- 1
در شماره‌های گذشته مقالاتی در زمینهٔ «ذکر مصائب اهل‌بیت(علیهم السلام)» ارائه شد و برخی زوایای این موضوع مورد بررسی قرار گرفت؛ اکنون از زاویه‌ای دیگر به مصائب حادثهٔ جان‌سوز کربلا می‌پردازیم.
عباس، پرچمدار رادمردی-8
در دین اسلام از نظر حقوقی همۀ افراد جامعه یكسان هستند و روابط فامیلی مایۀ بهره مندی از مزایای بیشتر یا موجب تضییع حقوق نمی شود؛ ولی مسئله توارث و تربیت، در سازندگی ویژگی های روحی هر فرد تاثیر بسزا دارد، خصوصا اگر به جهتی خاندانی مورد توجه الهی باشند.
عباس، پرچمدار رادمردی-5
زینب كبری می پرسد: پدر، نام و كنیه برادرم چیست؟ حضرت امیر علیه السلام می فرماید: نامش عباس، كنیه اش ابوالفضل، والقابش بسیار است: ماه بنی هاشم و سقا و...
عباس، پرچمدار رادمردی-4
سردار كربلا معنا بخش واژه های عزت و اسرافرازی است، اسلام گذشته از مفاهیم و درس های عالی، اسوه ها را در میدان عمل نشان می دهد واین یكی از رموز برتری این مكتب است.
حجت الله بیات
امام حسين عليه السلام و يارانش تجسم عيني آن دسته از آياتند كه سيماي حق جويان، عدالت خواهان و خداباوران را به تصوير مي‌كشد
آيينه عاشورا
در ميان حوادثي كه در طول تاريخ بشر رخ داده است، هيچ كدام به برجستگي و پويايي حركت بنياني عاشورا نيست؛ نهضتي كه در منطقه اي محدود، زماني كوتاه وكارواني كوچك به وقوع پيوست، اما توانست الگويي عملي براي آزادمردان و عدالت خواهان جهان ارائه كند.
ابوالفضل هادی منش
در صبح روز عاشورا، امام ياران خود را به دو دسته تقسيم كرد كه شامل سي نفر سواره نظام و چهل نفر پياده نظام بود. امام فرماندهي ميمنه سپاه را به «زهير بن قين» و ميسره سپاه را به «حبيب بن مظاهر» سپرد و پرچم را به برادر خود عباس عليه السلام كه از همه شجاع‌تر بود، داد.
علیرضا وزیری
اولین نقطة آغاز هر حرکتی جهل زدایی و شعورمندی است. حضرت علی علیه السلام به «کمیل» فرمود: «مَا مِن حَرَکَةٍ إلّا وَ أنتَ مُحتاجٌ أِلَی مَعرِفَةٍ؛ هیچ حرکتی [برای انجام کاری] نیست، مگر اینکه تو در آن به شناخت نیازمندی.»
علیرضا وزیری
عزاداری، واژه ای است که نشان دهنده رفتار و مراسم خاصی است که در مواقعی ویژه، توسط اقوام و ملل گوناگون انجام می شود و به معنای سوگواری و اقامة عزا به خاطر مرگ کسی است، و عزادار، کسی است که در مرگ عزیزانش سوگوار و ماتم زده است.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>