چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
راهپیمایی اربعین؛ ظرفیتها و آسیبها -1
عبادات و فرايض، افزون بر جنبۀ فردي و تأثيري كه در دگرگوني روحي، فكري، اخلاقي و رفتاري افراد بر جاي مي‏نهند، به نوعي با مسائل اجتماعي و حقوقجمعي آنها نيز در ارتباط‏اند. راهپیمایی اربعین نمونه‏ای از پدیده‏ای تمدن‌ساز با ظرفیتها و فرصتهای بسیاری در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی است.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه صفر الخیر -3
اینکه از زهر جفا جای به بستر دارد* طشتی از خون دل خویش برابر دارد* چشمهایش به در و منتظر آمدنیست* زیر لب زمزمه مادر مادر دارد.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه صفر الخیر -2
گل‌سر نیست ولی موی سرم هست هنوز* تن من آب شد اما اثرم هست هنوز* جای سیلی زروی گونه من پاک نشد!* رد شلاق به روی کمرم هست هنوز.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه صفر الخیر -1
آنچه از من خواستی با کاروان آورده ‏ام* یـک گلسـتان گل به رسم ارمغان ‌آورده‌ام* از در و دیوار عالم فتنه می‏بارید و من* بی‏پناهان را بدین دارالامان آورده ‏ام.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -4
امام رضا(علیه السلام) بین شیعه واقعی و شیعه ادعایی فرق قائل بودند و بر شاخصه‌ها و اعتقادات اصلی تشیع پافشاری داشتند و از فرصتهای مناسب برای یادآوری آنها و تعمیق مبانی فکری شیعه استفاده می‌کردند.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -3
در سیره امام حسن مجتبی(علیه السلام) آمده است که حضرت مهربانی را با مهربانی بالاتری پاسخ می‌گفت. آزاد کردن کنیزی که به حضرت گل هدیه کرد، نمونه بارز آن است. حتی پاسخ حضرت در برابر نامهربانی نیز مهربانی بود.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -2
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) برای تقریب ذهن مسلمانان و روشن شدن برخی آموزه‌های دینی و مفاسد گناهان، از راهکار موفق «مَثل» استفاده می‌کرد.
نکته ‏ها و مناسبت ها(1)؛ ماه صفر الخیر -1
در این شماره به چهار مناسبت ویژه ماه صفرالخیر یعنی: اربعین حسینی(علیه السلام)، رحلت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)، شهادت امام مجتبی(علیه السلام) و شهادت امام رضا(علیه السلام) می‌پردازیم و در هر مناسبتی چهار نکته را مرور می‌کنیم.
وقایع اندوهبار دهه اول صفر -6
سال 50ق بنا به روایتی در این روز، امام مجتبی(علیه السلام) در سن 47 سالگی در مدینه به شهادت رسیدند؛ ولی مشهورتر بین علمای شیعه این است که شهادت حضرت در 28 صفر همین سال بوده است.
زینب(علیها السلام) حُر و آزاده از تمام تعلقات دنیوی -5
انسانی که از تعلقات دنیوی دست شسته و به تمام آنها پشت پا زده و از اسارت نفس و هوسها رها شده است، از ایستادگی در مقابل ستمگر هیچ ترس و واهمه‌ای ندارد؛ چراکه منافعی ندارد تا توسط ستمگر به خطر بیفتد. لذا در طول اسارت هرگز در مقابل ستمگران کوتاه نیامد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>