سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
ابوالفضل هادى‏ منش
با اندكى دقت در زندگى غرورآفرین حضرت عباس علیه السلام و به ویژه درخشندگى چشم گیر او در واقعه كربلا، میراث سترگى كه امام على علیه السلام و نیاكان حضرت عباس علیه السلام در او به ودیعه گذاشته بودند، به خوبى دیده مى شود.
محمد فتاحی
در عظمت زيارت عاشورا همين بس كه از احاديث قدسيه بوده و ظاهر خبر صفوان بن جمال مهران آن است كه خداوند متعال اين زيارت را به جبرئيل امين القاء كرده و...
غلامرضا گلي زواره
تعزيه، روايت حماسه اي مقدس امّا خونين است که دو جبهه را به تصوير مي کشد: يکي مسير سقوط را طي مي کند و ديگري صعود به سوي عرشيان را پيش گرفته است. نبردي در آن ترسيم مي گردد که در يک طرف شجاعت، ايمان و فداکاري قرار مي گيرد
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -8
امام حسین(علیه السلام) به فردی که علاقه داشت چهرۀ مبارک پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) را مشاهده کند، فرمود: آیا می‏خواهی نگاه کنی به کسی که در سیما، اخلاق و رفتار به پیامبر(صلی الله علیه و آله) شباهت دارد؟» آنگاه حضرت علی اکبر(علیه السلام) را نزد آن مرد آورد.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -7
از ویژگی‌های خاندان اهل‌بیت(علیهم السلام) این است که همگی اهل کرامت، لطف و سخاوت هستند و در این مسئله کوچک و بزرگ، زن و مرد، دختر و پسر ندارند (جملگی آنان اهل کرامت هستند). یکی از این خاندان با سخاوت، حضرت علی اصغر(علیه السلام) است که معروف به باب الحوائج می‌باشد.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -6
روز عاشورا حضرت قاسم(علیه السلام) خدمت عموی خود، اباعبدالله الحسین(علیه السلام) آمد تا اذن میدان بگیرد. سخت است برای امام(علیه السلام) که به او اجازه بدهد؛ زیرا قاسم(علیه السلام) یادگار برادرش امام مجتبی(علیه السلام) است.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -5
وقتی یکی از دشمنان می‏خواست با شمشیر به امام(علیه السلام) حمله کند، عبدالله دست خود را جلو آورد و فریاد زد: ای نامرد! می‏خواهی عمویم را بکشی؟ شمشیر او دست عبدالله را قطع کرد و ناله عبدالله بلند شد: «یا أُمَّاهْ!»
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -4
حر روز عاشورا دستان خود را بر سر گذاشت (به علامت ندامت و پشیمانی) و می‏ گفت: بارالها! به سوى تو بازگشتم، توبه ‏ام را بپذیر. همین که محضر امام(علیه السلام) رسید، با کمال شرمساری عرض کرد: فدایت شوم! من همان کسی هستم که راه را بر تو بستم. آیا توبه من پذیرفته می‏شود [یا نه]؟ امام(علیه السلام) فرمود: آری! خداوند توبه تو را می‌پذیرد. از اسب پیاده شو.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -2
امام صادق(علیه السلام) می‏فرماید: «زِیارَةُ الْحُسَینِ(علیه السلام) تَعْدِلُ مِئَةَ حِجَّةٍ مَبْرُورَةٍ وَ مِئَةَ عُمْرَةٍ مُتَقَبَّلَةٍ؛ زیارت امام حسین(علیه السلام) با صد حجّ مبرور (نیکو) و صد عمرۀ قبول شده برابر است.» انشاءالله در این مجلس زیارت قبر ابا عبدالله(علیه السلام) در کربلا برای همۀ ما امضا و تأیید شود.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -1
فرا رسیدن ماه محرم الحرام؛ ماه حزن و اندوه، و ماه مصایب عظمای اهل‏بیت(علیهم السلام)این فرصت را در اختیار مبلّغان گرامی قرار می‏دهد که در سایۀ برپایی مجالس عزای خامس آل عبا، حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) به ترویج و تبلیغ فرهنگ دینی و آموزه‏های دین مبین اسلام بپردازند و این زمان را فرصتی برای نزدیک شدن به اهداف قیام عاشورا و شستن غبار دنیاگرایی از دلها قرار دهند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>