چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -30
عید فطر، یکی از اعیاد مهم اسلام است و در شب و روز آن اعمالی ـ اعم از واجب و مستحب ـ وجود دارد که نباید از آنها غفلت کرد؛ از قبیل ادای زکات فطره، نماز عید فطر و توجه به ادعیه و اذکار مربوط به شب و روز عید که در «مفاتیح الجنان» و دیگر کتب ادعیه آمده است.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -29
ماه رمضان، ماه ضیافت الهی است. همان گونه که شرکت در این میهمانی آدابی دارد، ییرون آمدن از آن نیز آدابی دارد که از جمله آنها «وداع کردن» است.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -28
انجام برخی از کارها برای روزه‌دار مکروه است و ثواب روزه را کم می‌کند که در روایات پیشوایان معصوم(علیهم السلام) به آنها اشاره شده، برخی از آنها در رساله‌های عملیه (توضیح المسائل) مراجع عظام تقلید نیز آمده و مرحوم سید کاظم یزدی(ره) چهارده مورد از آنها را در «عروه الوثقی» آورده است.
اعتکاف ماه مبارک رمضان؛
آرامش، گمشده اصلی بشر است و انسانها با هر دین و عقیده‌ای به دنبال آرامش و راحتی هستند. جمعی از انسانها آرامش را در جمع مال می‌دانند، عده‌ای رسیدن به مقامات دنیوی را آرامش می‌دانند، لذا شاهان و حاکمان با زیر پا گذاشتن تمام ارزشهای انسانی تلاش کردند به آرامش خیالی خود برسند.
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -27
با سند «موثق» از امام صادق(علیه السلام) روایت شده که فرموده است: «چون ماه رمضان می‌آمد، پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) بر نمازش می‌افزود. من نیز می‌افزایم، پس شما هم بیفزایید!»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -26
در حدیث «حسن» از امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) آمده است: «ماه رمضان، ماه خدای متعال است؛ ماهی که خدا در آن حسنات را افزون و سیئات را محو می‌کند... متوجه باشید که از تمام حرامها بپرهیزید و بسیار قرآن بخوانید...»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -25
در حدیثی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) روایت شده است: « هر کس روزه داری را افطاری دهد، مثل پاداش روزه او و پاداش هر عمل خوبی که با نیروی آن غذا انجام می‌دهد، برای وی داده می‌شود، بدون آنکه از پاداش خود او چیزی کم شود.»
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -24
برخی از اعمال برای روزه دار مستحب است و رعایت آنها ثواب روزه را افزون‌تر می‌کند. مانند: سحری خوردن، عطر زدن و ...
ضرر نداشتن روزه -3
در مورد بیماری که احتمال ضرر یا احتمال تشدید بیماری می‌دهد؛ اما با این حال روزه می‌گیرد، چه صورت دارد؟
ضرر نداشتن روزه -2
یکی از مسائل مورد ابتلا در مورد ضرر این است که تشخیص ضرر بر عهده کیست؟ آیا خود شخص باید تشخیص دهد که با این شرایط روزه برای او ضرر دارد؟ یا پزشک یا هر فرد مورد اطمینان متخصص دیگری؟

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>