چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
احکام حسینی -4
برای تشرّف به حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) این امور مستحب است: 1. با طهارت و با وضو بودن در هنگام زیارت. 2. پوشیدن لباسهای پاک و تمیز و بهتر است لباس سفید بپوشد. 3. با آرامش و وقار حرکت کردن و گامها را کوتاه برداشتن....
احکام حسینی -3
امام حسین و ائمه معصوم(علیهم السلام) از جمله مقربان الهی هستند که حتی نام مبارک آنها هم مقدس است و باید احکام نامشان نیز رعایت شود.
احکام حسینی -2
در روایت آمده است که بنی امیه روز عاشورا را را به شکرانه پیروزی خیالی خود روزه می‌گرفتند و آن را روز فرح وخوشحالی خود قرار می‌دادند و بدین جهت ائمه اطهار(علیهم السلام) روزه آن روز را ممنوع فرمودند تا پیروان مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) با دشمنان همرنگ و همنوا نباشند از این رو کراهت روزه در روز عاشورا به معنای اقل ثواب نیست؛ بلکه به معنای کراهت حقیقی و در مقابل اباحه است و بهتر است ترک شود.
گوشه‌ای از فضائل عاشورائیان -1
از آنجا که در دههاول ماه محرم الحرام جامعۀ اسلامی عزادار شهادت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و یاران با وفای آن حضرت است، در سطح کشور هر روز از این دهه را به نام شهیدی از شهدای کربلا نام‌گذاری و به نام آن شهید روضه‌خوانی و عزاداری می‌کنند؛ حال در اینجا با توجه به این سنّت حسنه، ده نکته برای دهۀ اول ماه محرم الحرام ارائه می‌گردد.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -2
دلِ من غرق تمناست بيا برگرديم* عاشقي با تو چه زيباست بيا برگرديم* سرزميني كه تو را عاقبت از من گيرد* آري اي يار همين جاست بيا برگرديم.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -1
مسلمت دارد به روی دار خیلی حرفها* کـار مـن را کرده اینجا زار خیلی حرفها* دست مـن بستـه لبانم خشک چشمم تار شد* کشته من را موقع افطار، خیلی حرفها.
گلشن اشعار؛ مناسبتهای ماه محرم الحرام -1
پیراهن سیاه تو دارم به تن، حسین* روحی دمیده در تنم این پیرهن، حسین* با اشک و روضه شیر به من داده مادرم* تربت گذاشته پدرم در دهن، حسین.
تبلیغ در محرم؛
در کتب تاریخی رویدادهایی از صدر اسلام، شامل فرازهایی از ایثار، گذشت و جان فشانی یاران پیامبر(صلی الله علیه و آله) و امام حسین(علیه السلام) ذکر شده است که گاهی این اخبار برای ما عجیب و در مواردی دور از ذهن تلقّی می شد؛ ولی امروزه ما در برهه ای از زمان قرار گرفته ایم که حقیقتاً نمونه های بلندی از جهاد، گذشت از جان و مال و عبور از علقه ها را شاهد هستیم و این امر خبرهای مسلمانان صدر اسلام را باورپذیر می کند.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: 1. اوّل محرم؛ ـ اول سال نو قمری ـ اوّل ماه محرم و ماه عزاداری ـ چرا ماه محرم، ماه حرام نامیده شد؟ (بررسی ماه های حرام در اندیشه اسلامی) ـ رابطه محرم و امام حسین علیه السلام ـ سیره معصومین علیهم السلام با شروع ماه محرم
اداره نرم افزارها، معاونت تبلیغ و امور فرهنگی؛
باتوجه به فرا رسیدن ماه محرم، اداره نرم افزارهای معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه، نرم افزارهای اندروید تبلیغی ویژه این ماه را برای استفاده عموم مخاطبین خصوصا مبلغان حوزوی آماده ساخته است.

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>