جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -2
شیخ طوسی(ره) در رجال خود به چندین مورد از زنان با کرامت و بزرگوار اشاره کرده است که در سلسله راویان و مبلّغان دین قرار داشته‌اند. وی می‌نویسد: حبابه از زنان پرهیزگار و عالم‌های بوده که خدمت امیرالمؤمنین(علیه السلام) می‌رسید و کسب معارف می‌نمود.
زنان مبلّغه در عصر معصومین(علیهم السلام) -1
با گسترش دین اسلام و نشر معارف آن به گستردگی جهان، بسترهای تبلیغی معصومین(علیهم السلام) نیز گسترده شد و نه تنها شاگردان و اصحاب ائمه(علیهم السلام) از بین مردان، تربیت علمی و عملی می‌یافتند؛ بلکه زنانی در این عرصه از حیث علمی و عملی به مرحله‌ای بار یافته بودند که به تبلیغ معارف دین می‌پرداختند و حتی برخی از آن‌ها مورد ترغیب و تشویق معصومین(علیهم السلام) نیز واقع می‌شدند.
گزارش جلسه 43 جامعه مبلّغان کشور؛
چهل و سومین جلسه جامعه مبلّغان کشور با موضوع «چرایی دفاع از انقلاب و روش‌های آن» در محل معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه برگزار شد. در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، آیت الله اراکی به عنوان میهمان به همراه تعدادی از خطبا پیرامون موضوع جلسه اظهار نظر کردند.
درس‌هایی از توبه توّابین؛ «رهاوردها و ضعف‌ها» -3
اگرچه توّابین جان و مال خویش را در راه هدفی مقدس ـ که رضای خداوند، انتقام خون شهدای کربلا، ریشه کن کردن کانون فتنة اموی و سپردن امور جامعه به دست اهل‌بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله) بود - نهادند؛ اما آن همه خسارت و کشته، یک هزارم اثر حادثه کربلا را از خود برجای نگذاشت؛ چون اگر رهبران توّابین و برجستگان قیام که خود از دعوت کنندگان حسین بن علی(علیهما السلام) بودند، آن حضرت را یاری می‌کردند تا شاید حادثة کربلا به گونه‌ای دیگر رقم بخورد.
درس‌هایی از توبه توّابین؛ «رهاوردها و ضعف‌ها» -2
گرچه نهضت توّابین در ظاهر منجر به شکست شد و بسیاری از آنان کشته شدند؛ ولی چون در تداوم قیام عاشورا بود و نوعی عمل به تکلیف محسوب می‌شد، آثار مثبت و رهاوردهایی را به همراه داشت.
درس‌هایی از توبه توّابین؛ «رهاوردها و ضعف‌ها» -1
نهضت خونین امام حسین(علیه السلام) در روز عاشورا و پاسداری فرهنگی از آن توسط اهل‌بیت(علیهم السلام) به رهبری امام سجاد و زینب کبری(علیهما السلام)، با دمیدن روح مقاومت و ایثار به مسلمانان، آنان را از خواب غفلت بیدار کرد.
روال زوال؛
یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران، انقلاب شکوهمند اسلامی است که پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش بزرگان دین و مذهب، علما و مراجع، شهدا و مجاهدین و آحاد مردم به رهبری مرجع دینی حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و سرآغاز حرکت‌های متعدد انقلابی در سراسر جهان و منطقه شد، به گونه‌ای که گفتمان جدیدی را برای جامعهٔ جهانی به ارمغان آورد.
بهار دل‌ها
بهار فصل نو شدن، انتظار و خواستن است و ظهور امام زمان(عج) مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است.
جامعه کبیره؛
شيخ صدوق در كتاب من لا يحضره الفقيه و عيون اخبار الرضا از موسى بن عبد اللّه نخعى روايت كرده كه گفت خدمت حضرت هادى عليه السّلام عرض كردم: يابن رسول اللّه، مرا زيارتى با بلاغت تعليم فرما كه كامل باشد، تا اينكه هرگاه خواستم يكى از شما را زيارت كنم، آن را بخوانم.
ویژه نامه شهادت امام هادی (علیه اسلام)
حضرت امام علی النقی علیه السلام در نیمه دوم ماه ذی الحجه، سال 212 ق در اطراف مدینه و در منطقه «صریا» چشم به جهان گشود. آن بزرگوار در سال 220 و در هشت سالگی به مقام خطیر امامت نائل گردید و به مدت 33 سال رهبری اهل ایمان را عهده دار بود.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>