سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -4
حالا در چنین وضعیّتی هدف ما این است و خطّ‏‌مشی قطعی ما باید این باشد که دنبال اسلامِ تمام و کامل باشیم؛ یعنی دنبال این باشیم که واقعاً تا آنجایی که در قدرت ما است تلاش کنیم - حالا خدای متعال بیش از آنچه در توان ما و در قدرت ما است، از ما توقّع نمی‏‌کند.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -3
آنچه ما امروز در زبان مستکبرین و مخالفین نظام اسلامی و مشخّصاً جمهوری اسلامی مشاهده می‏کنیم که با «تغییر رفتار» از آن یاد می‏‌کنند - گاهی می‏‌گویند ما تغییر نظام را نمی‏‌خواهیم، تغییر رفتار را می‏‌خواهیم - [همین است]. تغییر رفتار با تغییر نظام هیچ تفاوتی ندارد.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -2
از جملۀ حرف‌هایی که می‏‌زنند این است که ما انتظار داریم که مسئولین جمهوری اسلامی یا دولت جمهوری اسلامی، کاری متفاوت انجام بدهد! متفاوت یعنی چه؟ متفاوت از چه؟ متفاوت از گذشتۀ جمهوری اسلامی؟ نه‏‌خیر، چنین چیزی اتّفاق نمی‌‏افتد.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -1
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌‏ای(حفظه الله) در طول سال‌های گذشته، موضوع «سیاست تغییر رفتار» که در دستور کار دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است را گوشزد کردند و همگان را نسبت به آن آگاه ساختند.
آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)
نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.
رسول جعفريان
با حضور امام - علیه السّلام - و پدرش - به مدت حداقل17 سال - در سامرا، نه تنها مردم جذب آنان شده بودند، بلكه بسیاری از شیعیان نیز بدین شهر هجوم آورده بودند. در چنین وضعیتی، طبیعی بود كه هنگام رحلت آن حضرت، سامرا یكپارچه در ماتم فرو رود...
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
هجرت، عامل بقای دین -5
در حال حاضر، به دلیل گسترش اسلام در جهان، هجرت به صورتی که در صدر اسلام واقع شد کم‏تر ضرورت پیدا می‏‌کند، مگر در برخی از کشورها که مسلمانان در سختی و تحت فشار قرار می‏‌گیرند، در این زمان هجرت برای رساندن پیام اسلام به مردم جهان و آشنا ساختن آنان با معارف حیات‌‏بخش اسلام لازم و بلکه ضروری می‌‏باشد.
هجرت، عامل بقای دین -4
با توجه به آثار و برکات هجرت بود که پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) با مشاهده فزونی شکنجه و آزار مسلمانان بی‌‏پناه از طرف مشرکان مکه، به آنان توصیه فرمود که به «حبشه» هجرت کنند. به دنبال این توصیه، مسلمانان دست به دو هجرت زدند.
هجرت، عامل بقای دین -3
در احادیث پیشوایان معصوم(علیهم السلام) نیز هجرت به عنوان یک فضیلت و از معیارهای برتری افراد معرفی شده است.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>