دوشنبه ٠٩ اسفند ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
ایمان در حاشیه -2
در موضوع مسائل و مباحث سیاسی و اجتماعی نیز این مسئله سرایت دارد؛ برخی ایمان حداقلی را سرلوحهٔ زندگی خود قرار داده‌اند و سیاست را از دیانت جدا پنداشته‌اند؛ برخی نیز پا را از این فراتر گذاشته و در مواجهه با مسائل سیاسی و اجتماعی، دین خود را به‌راحتی فدا می‌کنند و آن را پلکانی برای رسیدن به دنیای خود می‌دانند.
ایمان در حاشیه -1
ایمان، عالی‌ترین مرتبه کمال انسانی است که آدمی می‌تواند از آن بهره‌مند شود و انسان‌های رشد یافته برای دستیابی به آن مرتبه، تلاش و کوشش می‌کنند؛ لکن همین ایمان دارای مراتب و درجات مختلفی است که هر کدام از انسان‌ها مرتبه و درجه‌ای از آن را دارا می‌باشند.
ویژه نامه وفات حضرت فاطمه معصومه علیها السلام
شهرها انگشترند و قم نگین // قم هماره حجت روی زمین
تربت قم قبله عشق و وفاست // شهر علم و شهر ایمان و صفاست
مرقد معصومه چشم شهرما // مهر او جانهای ما را كهربا
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -6
نیاز حکومت اسلامی است که در طول تاریخ بعد از حکومت امیرالمؤمنین و امام مجتبی (علیهما الصّلاة و السّلام)، دیگر حکومتی با این خصوصیّات، متّکی بر احکام و مقرّرات دینی تا امروز تشکیل نشده است. این اولین بار است که حکومتی بر اساس قرآن تشکیل می‌شود و جامعه‌ای اسلامی- با همه مشکلات و زحماتی که این کار داشته و دارد - به وجود آمده است. این نظام و حکومت الهی، برای عمل، اولاً به معارف و مقرّرات اسلامی احتیاج دارد...
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -5
یکی از مسائل مهمی که پیرامون حوزه مطرح است و در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) نیز مشهود می‌باشد، مسئله استقلال حوزه از حکومت و حمایت حکومت از آن می‌باشد. قطعاً حوزه زمانی می‌تواند رسالات خود را به نحو احسن انجام دهد و موضع‌گیری‌های صحیحی داشته باشد که وابسته به هیچ دولتی نباشد.
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -4
امروز حوزه علمیه حقیقتی است که با همه دنیا، مستقیم و غیر مستقیم مرتبط است. بنابراین، سخن از حوزه علمیه، بی‌شک با مسائل جاری جهان اسلام هم مرتبط است، همچنان که با مسائل کشور و مسائل دولت دارای ارتباط تامّ است...‌
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -3
در بیانات امام خامنه‌ای(حفظه الله) رابطه روحانیت و حوزه‌های علمیه با نظام اسلامی، رابطه ناصح و منصوح، مصلِح و مصلَح است. حوزه باید دافع و حامی نظام باشد:«نسبت روحانیت و حوزه‌های علمیه با نظام اسلامی، نسبت حمایت و نصیحت است. حمایت در کنار نصیحت، دفاع در کنار اصلاح.‌»
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -2
در نگاه معظم له، حوزه مولد انقلاب و نظام اسلامی است. ایشان حوزه را قوام اصلی و ستون مهم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی برمی‌شمارند. ستونی که حذف آن باعث انهدام انقلاب می‌شود.
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -1
به برکت انقلاب اسلامی که خود ثمره علمی، اجتهادی، بصیرت‌دهی، آگاهی‌بخشی و مبارزاتی حوزه و بزرگان آن و در رأس آنان، امام خمینی(ره) است، حوزه علمیه قم از هر دوران دیگری مؤثرتر و دارای موقعیت حساس‌تری شده است.
ویژه نامه میلاد امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكري عليه السلام در هشتم ربيع الثاني سال 232 در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوارش حضرت امام هادي عليه السلام و مادرش از بانوان شايسته و پاكدامن عصر بود كه به نام‌هاي سوسن، حديث، سليل، و سمانه خوانده مي شد.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>