دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
ولایت در قرآن کریم (1)؛ «آیه تبلیغ» -4
ابن ابی حاتم در تفسیر خود این روایت را آورده است که: «نزلت هذه الآیة [يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ] فی علیّ بن ابی‏طالب؛ این آیه در مورد حضرت علی(علیه السلام)نازل شده است.»
ولایت در قرآن کریم (1)؛ «آیه تبلیغ» -3
ظاهر آیه نشان می‌دهد که فرمان مهمی بر پیامبر(صلی الله علیه و آله)نازل شده است و خداوند به وی دستور داد که آن را به مردم برساند و حتی جمله [فَمَا بَلَّغتَ رِسَالَتَهُ] نشان می‌دهد که ابلاغ آن با ابلاغ تمامی رسالت او برابری می‌کند، به نحوی که اگر آن را ترک کند، گویا تمام رسالت الهی خود را ترک کرده است.
ولایت در قرآن کریم (1)؛ «آیه تبلیغ» -2
همانطور که گذشت، بسیاری از علمای اهل سنّت اعتراف کرده‏‌اند که این آیه در روز غدیر خم و در مورد حضرت علی(علیه السلام)نازل شده است. حال جای سؤال است که چه چیزی باعث شده این حقیقت از اکثر مسلمانان مخفی بماند و چه کارهایی برای کتمان این حقیقت انجام شده است؟
ولایت در قرآن کریم (1)؛ «آیه تبلیغ» -1
امروزه پرداختن به موضوع «ولایت» که خاستگاه شکست دشمنان اسلام است، دارای اهمیتی ویژه و همواره مورد نیاز جامعه تبلیغی است. از سوی دیگر، قرآن کریم به عنوان ثقل اکبر و یادگار رسول اعظم(صلی الله علیه و آله)، بهترین و برترین سند اثبات تعالیم اسلام و فرهنگ تشیّع قلمداد می‌شود.
ایمان در حاشیه -3
اکنون که شرایط ویژهٔ دیگری بر ایران اسلامی حاکم شده و در این برههٔ زمانی، دور تازه‌ای از اتفاقات سیاسی در ایران شکل می‌گیرد، وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، سنگین‌تر از دیروز خودنمایی می‌کند. بصیرت داشتن و بصیرت آفرینی، در این زمان از هر مسئله‌ای مهم‌تر و واجب‌تر است.
ایمان در حاشیه -2
در موضوع مسائل و مباحث سیاسی و اجتماعی نیز این مسئله سرایت دارد؛ برخی ایمان حداقلی را سرلوحهٔ زندگی خود قرار داده‌اند و سیاست را از دیانت جدا پنداشته‌اند؛ برخی نیز پا را از این فراتر گذاشته و در مواجهه با مسائل سیاسی و اجتماعی، دین خود را به‌راحتی فدا می‌کنند و آن را پلکانی برای رسیدن به دنیای خود می‌دانند.
ایمان در حاشیه -1
ایمان، عالی‌ترین مرتبه کمال انسانی است که آدمی می‌تواند از آن بهره‌مند شود و انسان‌های رشد یافته برای دستیابی به آن مرتبه، تلاش و کوشش می‌کنند؛ لکن همین ایمان دارای مراتب و درجات مختلفی است که هر کدام از انسان‌ها مرتبه و درجه‌ای از آن را دارا می‌باشند.
ویژه نامه وفات حضرت فاطمه معصومه علیها السلام
شهرها انگشترند و قم نگین // قم هماره حجت روی زمین
تربت قم قبله عشق و وفاست // شهر علم و شهر ایمان و صفاست
مرقد معصومه چشم شهرما // مهر او جانهای ما را كهربا
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -6
نیاز حکومت اسلامی است که در طول تاریخ بعد از حکومت امیرالمؤمنین و امام مجتبی (علیهما الصّلاة و السّلام)، دیگر حکومتی با این خصوصیّات، متّکی بر احکام و مقرّرات دینی تا امروز تشکیل نشده است. این اولین بار است که حکومتی بر اساس قرآن تشکیل می‌شود و جامعه‌ای اسلامی- با همه مشکلات و زحماتی که این کار داشته و دارد - به وجود آمده است. این نظام و حکومت الهی، برای عمل، اولاً به معارف و مقرّرات اسلامی احتیاج دارد...
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -5
یکی از مسائل مهمی که پیرامون حوزه مطرح است و در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) نیز مشهود می‌باشد، مسئله استقلال حوزه از حکومت و حمایت حکومت از آن می‌باشد. قطعاً حوزه زمانی می‌تواند رسالات خود را به نحو احسن انجام دهد و موضع‌گیری‌های صحیحی داشته باشد که وابسته به هیچ دولتی نباشد.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>