سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روشها» -2
در روش قیاسی اندیشه تحلیل‌گر برای کشف مجهول از کلی به جزئی سیر می‌کند. قیاس گفتاری است فراهم آمده از چند قضیه، به نحوی که از آنها سخن دیگری لازم می‌آید.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -1
در شماره‌‏های گذشته ماهنامه مبلّغان (191، 194 و 196) موضوع «روش تحلیل سیاسی» مطرح گردید و به مباحثی همچون «ضرورت و فواید تحلیل سیاسی»، «مفاهیم سیاسی» و «خصوصیات و ویژگی‌های تحلیل‏گر سیاسی» پرداخته شد؛ اکنون در ادامه این موضوع به مبحث «انواع روش‌های تحلیل سیاسی» اشاره می‌‏شود.
ویژه نامه میلاد امام جعفر صادق (علیه السلام)
حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ عليه‌ السلام‌ در روز 17ربيع‌ الاول‌ سال‌ 83 هجرى‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود . كنيه‌ آن‌ حضرت‌ : "ابو عبدالله‌" و لقبش‌ "صادق‌" است‌.
ویژه نامه میلاد حضرت رسول اکرم (ص)
تولد حضرت محمد (ص) بنابر بسياري از روايات در 17 ربيع الاول عام‌الفيل (570 م)، يا به روايتي 12 همان ماه در تقويم عربي روي داد . پدر پيامبر‌(ص)‌، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر دو از قبيلة بزرگ قريش بودند.
اخلاق فردی مبلّغ (1)
رعایت مسائل اخلاقی از سوی مبلّغ دینی،باعث موفقیت بیش‏تر او در تبلیغ دین می‏‌شود؛ مبلّغِ با اخلاق توجه مردم و مخاطبان را به خود جلب می‏‌کند و زمینه ارتباط و ایجاد محبّت بین مبلّغ و مخاطب را فراهم می‌‏سازد.
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‏بیت(علیهم السلام)(1) «ملاک‌ها و نشانه‌‏های غیر خودی» -3
با آن همه تأکید اسلام بر حفظ ارزشهای واقعی مثل ایمان، تقوا، جهاد و علم، و نیز سفارش به اخوّت و برادری، متأسفانه، جهان اسلام با انواع تعصّبها و حمیّتهای جاهلی روبرو است و هنوز بیش‏تر عربها خود را برتر از عجم می‌دانند.
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‏بیت(علیهم السلام)(1) «ملاک‌ها و نشانه‌‏های غیر خودی» -2
همانطور که یک مؤمن و مسلمان دارای نشانه‌‏ها و ملاک‌هایی است و چنانچه آن ملاک‌ها را نداشته باشد، از دایره اسلام خارج می‌‏شود، یک فرد غیرخودی (غیر مؤمن) نیز ملاک‌ها و نشانه‏‌هایی دارد که با آن ملاک‌ها شناخته می‏‌شود.
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‏بیت(علیهم السلام)(1) «ملاک‌ها و نشانه‌‏های غیر خودی» -1
در سالهای اخیر اصطلاح خودی و غیر‏خودی، در عرصه‌های مختلف (سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و...) و درباره وفاداران به اسلام ناب و انقلاب اسلامی و یا بُریدگان و بیگانه‌پرستان به کار می‏رود.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -6
نگاه ایالات متحدۀ آمریکا به نظام اسلامی، نگاه نفی موجودیت است؛ این را در طول سال‌ها کاملاً فهمیدیم. البته خودشان می‏‌گویند نه‏‌خیر، تغییر رفتار. تغییر رفتاری که آنها می‏‌گویند، اگرچه همیشه هم روی آن پافشاری ندارند، معنایش نفی هویت است.
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -5
تهاجم فرهنگی یک حقیقتی است که وجود دارد؛ می‏‌خواهند برروی ذهن ملت ما و برروی رفتار ملت ما - جوان، نوجوان، حتی کودک - اثرگذاری کنند. این بازی‌های اینترنتی از جملۀ همین است.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>