پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) (2)-1
در شماره گذشته، موضوع «خودی و غیر خودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح گردید و در ابتدای این مقاله، به یکی از نشانه‌ها و ملاک‌های غیر خودی که «دوستی با دشمنان خدا» باشد؛ اشاره شد و در ضمن آن، به مبحث «عصبیّت و تعصّب» پرداخته شد؛ اکنون ادامه بحث تعصّب (راه‌های علاج تعصّب) ارائه می‌گردد.
نگاهی به سیره تبلیغی مرحوم ملا احمد نراقی(ره)؛
علامه حاج ملا احمد نراقی(ره) معروف به فاضل نراقی، فرزند محقق بزرگ، حاج ملا محمدمهدی نراقی(ره)، به نقل مشهور در 14 جمادی الثانی 1185ق مطابق با 1150ش در عصر کریم خان زند، در شهر نراق (70 کیلومتری کاشان) متولد گردید.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-6
افزوده شدن نسل سوم، سرعت اینترنت تلفن همراه را تا 2 مگابیت بر ثانیه افزایش داد. این روند به اینجا نیز پایان نپذیرفت؛ بلکه نسل چهارم تلفن همراه نیز بر آن افزوده شد تا سرعتی بالغ بر 20 مگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. این سرعت فوق‌العاده برای وسیله‌ای که در هر مکان و هر زمان در دسترس کودکان، نوجوانان و جوانان قرار دارد، دانلود فیلم‌ها و عکسهای مستهجن را آسان‌تر کرده، بازی‌های آنلاینی را که با هدف سست کردن نظام اعتقادی‌شان ساخته شده است، سهل‌تر نموده. این در حالی است که تا قبل از راه‌اندازی نسل سوم، به علت پایین بودن سرعت اینترنت، کم‌تر فیلمی بر روی تلفن همراه به صورت بر خط قابل مشاهده بود.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-5
مگر برنامه‌های ارتباطی چه سوءاستفاده‌هایی را می‌توانند بکنند یا چه اطلاعاتی را می‌توانند در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی قرار دهند؟ آنچه به صورت خلاصه می‌توان بیان کرد این است که چنین اپراتورهایی در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-4
چند سالی است که تلفن همراه به‌عنوان وسیله‌ای قابل دسترس برای تسریع در ارتباطات، در اختیار عموم مردم قرار گرفته که به مرور زمان، نرم‌افزارهای (سالم و ناسالم) برای آن طراحی شده است که از حالت وسیله ارتباطی صرف، به وسیله‌ای برای بازی، تبادل عکس و فیلم و... مبدّل گشته است.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-3
یکی از نیازهای اساسی انسان، تفریح و سرگرمی‌های سالم است. تفریح و بازی قوی‌ترین منطقی بود که توانست حضرت یعقوب(علیه السلام)را تسلیم خواسته فرزندان کند و یوسف(علیه السلام)را با برادران راهی دشت و صحرا سازد.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-2
یکی از سرویس‌های پر استفاده در فضای مجازی، موتورهای جستجو می‌باشند. گوگل، یاهو، بینگ و لیواز، مطرح‌ترین موتورهای جستجو در سراسر دنیا می‌باشند. کار اصلی این موتورها، آدرس‌دهی به کاربران است.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-1
فضای مجازی؛ فضای دیجیتال و آنالوگ است که در آن کلیه محتواها و روابط (اطلاعات و ارتباطات) به منظور ارائه خدمات به انسان (کاربر) در قالب و ساختارهای متناسب با آن، ارائه و یا برقرار می‌شود.
شرایط امر به معروف و نهی از منکر (4)-2
شرط دیگر امر به معروف و نهی از منکر این است که احتمال تأثیر در عاصی وجود داشته باشد، پس اگر امر کننده به معروف و نهی کننده از منکر، به عدم تأثیر امر و نهی او یقین یا اطمینان دارد، در این صورت امر به معروف و نهی از منکر بر وی واجب نخواهد بود.
شرایط امر به معروف و نهی از منکر (4)-1
شرط دیگر امر به معروف و نهی از منکر این است که سبب «وهن دین» نگردد. بنابراین، اگر فرض شود خصوصیتی در مأمور و منهی وجود دارد که امر و نهی وی سبب وهن دین می‌گردد، در این صورت امر به معروف و نهی از منکر جایز نیست؛ گرچه بقیه شرایط آن وجود داشته باشد، به خصوص که احتمال تأثیر نیز بعید باشد.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>