جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
راه‌های کسب آرامش از نگاه قرآن و حدیث (1)-2
یکی از تأثیراتی که ایمان به خدای یکتا بر انسان می‌گذارد، آرامش روحی در اوست. مراد از آرامش روحی مؤمن این نیست که هر کس به خدا ایمان دارد، با مشکلات مواجه نمی‌شود و یا به راحتی گردنه‌های سخت زندگی را طی می‌کند.
راه‌های کسب آرامش از نگاه قرآن و حدیث (1)-1
دستیابی به آرامش واقعی یکی از خواسته‌های همیشگی بشر است. انسان در طول تاریخ برای کسب آن تلاش‌ها و رنجهای بسیاری را به جان پذیرفته تا آرامش حقیقی خود را به دست آورد.احساس آرامش از موارد مهم و مورد نظر انسان برای پیشرفت و ترقّی در کارهاست تا با آرامش لازم، سختی‌ها را تحمل کرده، مشکلات و موانع را برطرف سازد و به اهداف عالیه خود برسد.
مؤلفه‌های مقاومت در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) (2) -2
نظریه مقاومت به عنوان یک نظریه رهایی‌بخش در قالب مدل برخورد با سلطه و مبتنی بر قدرت روایت انقلاب اسلامی از متن اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) و با هدف غربزدگی‌زدایی از نظام بین‌الملل نظریه‌پردازی شده است.
مؤلفه‌های مقاومت در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) (2) -1
با سیری در رهنمودهای مقام معظم رهبری(حفظه الله) به این نکته مهم می‌رسیم که کلید واژه «مقاومت»، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و هست. ایشان از سالهای گذشته تاکنون، چه دوران ریاست جمهوری و چه در مقام ولایت امری مسلمین جهان، درباره «مقاومت» و فرهنگ آن، فرمایشات ارزشمندی داشته‌اند.
ارتداد و آزادی؛
از بحث‌های مهمی که پرسش‌های فراوانی درباره آن بین اندیشمندان و جوانان وجود دارد، بحث «ارتداد» است. کتاب «ارتداد و آزادی» مباحث کافی و جامعی را در این زمینه ارائه کرده است؛ در این مقاله خلاصه‌ای از کتاب مذکور ارائه می‌گردد.
درس‌هایی از زندگانی علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره)(1)-2
علامه با آن عظمت علمی که در یک قرن اخیر حوزه‌های علمیه و دانشمندان آزاده جهان در مقابل شخصیت علمی ایشان سر تعظیم فرود آورده‌اند، از منظر تهذیب نفس و تربیت خویش، در عالم اسلام، الگویی کم‌نظیر به شمار می‌رود. درس‌های آموزنده و عملی‌اش همواره می‌تواند مشتاقان کمال را همچنان در پرتو آموزه‌های تربیتی خود قرار دهد.
درس‌هایی از زندگانی علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره)(1)-1
اولین شرط کامروایی در طی مسیر کمال، استواری و استقامت در تحصیل است. آشنایی عمیق و گسترده با مکتب اسلام، مهم‌ترین نیاز هر مبلّغ اسلامی است. علامه طباطبائی(ره) از همان نوجوانی در این مسیر گام نهاد و تمام همّتش را برای تحصیل علوم دینی مصروف داشت.
حقوق پدر بر فرزند
حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آله ، است که فرمودند: « پدران سه نفرند: پدری که از ناحیه او متولد شده ای [پدر نسبی] و پدری که به تو همسر داده است [پدر همسر] و پدری که به تو آموزش داده است [پدر علمی‎و روحانی].»
حقوق پدر بر فرزند
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله درباره حقّ امیرمؤمنان علیه‏السلام فرمودند: « حقّ علی علیه‏السلام بر مردم، مانند حقّ پدر بر فرزندش است.»
حقوق پدر بر فرزند
در حدیثی از امام صادق علیه‏السلام آمده است: « کم ترین مرتبه عقوق «اف» است، اگر چیزی آسان تر و ضعیف تر از «اُف» وجود داشت، خداوند از آن نهی می‎کرد.»

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>