سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
شیر زنان مجاهد، بانوان فداکار (2) -3
دختر عمارةبن اسد از قبيله همدان بود كه در شجاعت و عشق به حضرت علي(علیه السلام)‌ شهرت داشت. برخورد او با معاويه خواندني و شنيدني است.
شیر زنان مجاهد، بانوان فداکار (2) -2
دارميّه حجونيّه از قبيله بني‏ كنانه بود كه در مكّه و منطقه حجون سكونت داشت. وي نيز به صراحت لهجه، تشيع و محبّت حضرت علي(علیه السلام)‌و تقابل با معاويه شهرت دارد.
شیر زنان مجاهد، بانوان فداکار (2) -1
هلاليه از بانوان شجاع و قهرماني است كه شهامت و سخنوري او زبانزد همگان بوده. اين شيرزن بي‌باك، در جنگ صفين به جانبداري از امام علي(علیه السلام)‌ و ضد معاويه، خطبه‌هاي آتشيني ايراد مي‌كرد و مردم را قهرمانانه به جهاد و استقامت در نبرد عليه كفار دعوت مي‌‏نمود و با شمشير زبان، دل‌هاي دشمنان زبون را به لرزه مي‌انداخت.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -9
در این روش، تحلیل‌گر با طرح پرسش‌های ششگانه درباره ابعاد مختلف یک رخداد سیاسی و پاسخ به آنها، تحلیل خود را شکل می‌دهد. درباره این طرح پرسش باید بدانیم که پرسش، شکافنده دانش و آگاهی‌بخش و ابزار دانشجویی و کلید دانایی است.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -8
در این روش، تحلیل‌گر از مدل نمایشی یا بازی بهره‌ می‌گیرد. به این معنا که ارکان یک نمایش یا تئاتر و یا یک نوع ورزش مانند فوتبال یا والیبال و مانند آن را مورد توجه قرار می‌دهد. پیش‌فرض آن است که رخدادهای سیاسی نیز همچون یک نمایش یا بازی هستند و از ارکان مشابه آن برخوردارند.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -7
از جمله عواملی که در صحنه سیاست به صورت اساسی تأثیرگذار هستند، شخصیت‌ها و دولت‌های بانفوذ و مقتدرند. آنان همچون یک قطب آهن‌ربا، بسیاری از افراد و دولت‌ها را به دور خود جمع می‌کنند و به هر سو که گرایش پیدا کنند، هواداران و پیروان نیز به همان‌سو حرکت می‌کنند.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -6
تحلیل محتوا عبارت است از: توصیف کمّی و کیفی محتوای آشکار یک پیام. در این روش، محتوای بیانیه‌ها، سخنرانی‌ها، و مواضع و آثار سیاست‌مداران، گروه‌‏ها و افراد بررسی می‌شود.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -5
یک روش فهم پدیده‌های سیاسی، فرض آن به عنوان یک سیستم یا نظام است. هر کل شامل اجزاء است که با هم رابطه و تعامل دارند. سیستم در تعریف ساده‌اش از اجزای زیر تشکیل شده است: 1. ورودی یا درونداد؛ 2. پردازش یا فرایند؛ 3. خروجی یا برونداد؛ 4. بازخورد؛ 5. محیط.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -4
در این روش، تحلیل‌گر پس از توصیف دقیق، دو یا چند رخداد سیاسی را در ابعاد مختلف با هم مقایسه می‌کند. بر فرض، انقلاب اسلامی ایران را با نهضت‌های قبلی مانند نهضت ملی شدن نفت، انقلاب مشروطه و یا نهضت تنباکو مقایسه می‌کند.
روش تحلیل سیاسی (4)«انواع روش‌ها» -3
در این روش تحلیل‌گر به صورت دقیق تمام اجزاء و ابعاد حادثه سیاسی را بدون افزایش و کاهش، توصیف می‌کند. گام بعدی در این روش، کشف رابطه بین اجزاء و بررسی علت وقوع حادثه است.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>