يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
نظام اخلاقی اسلام (5)؛ چند درس اخلاق برای ماه مبارک رمضان -1
با توجه به اینکه مبلّغان گرامی در ماه مبارک رمضان، ضمن بیان مسائل اعتقادی، فقهی، سیاسی و... مطالب اخلاقی نیز مطرح خواهند نمود، لازم دیدیم چند درس کوتاه اخلاقی در اختیار ایشان قرار دهیم تا شاید بدین وسیله مشمول دعای خیر آنان گردیم.
آموزش روزه در خانواده با توجه به سیره معصومین(علیهم السلام) -3
از آنجا که انسان موجودی آگاه و بااراده است، اولین گام در آموزش وی، آشنا کردن او با رفتار مورد نظر است. در آموزش روزه نیز این قاعده صادق است و به همین سبب، در سیره معصومان(علیهم السلام) به آشنا کردن فرزندان با این عمل عبادی توجه جدی شده تا در فرصتهای مناسب آنان را با ابعاد گوناگون روزه و آثار آن آشنا و نسبت به انجام آن متمایل کنند که ماه مبارک رمضان بهترین زمان آماده کردن و آموزش فرزندان است.
آموزش روزه در خانواده با توجه به سیره معصومین(علیهم السلام) -2
روزه دو ویژگی دارد که آن را از نماز متمایز می‌کند: نخست آنکه زمان روزه بودن، یک ماه در سال است، در حالی که نماز عبادتی است که در هر شبانه روز پنج بار تکرار می‌شود. به همین سبب، فرصت برای تمرین و تکرار روزه در مقایسه با نماز محدودتر است و لازم است آموزش روزه فرایندی تدریجی داشته باشد.
آموزش روزه در خانواده با توجه به سیره معصومین(علیهم السلام) -1
روزه یکی از عبادات مهم اسلامی است و در متون دینی بر آن تأکید فراوانی شده است، به گونه‌ای که یکی از ارکان دین مبین اسلام شمرده شده است. با توجه به این مسئله، در روایات معصومین(علیهم السلام) بر آموزش روزه، خصوصاً به فرزندان، سفارش شده است.
سی فراز انتخابي از سي جزء قرآن کریم؛
ماه رمضان، ماه نزول و بهار قرآن، فرصت خوبی است تا دل خویش را به نور معارف بی‌بدیلش جلا بخشیم. در این مقاله، تفسیری کوتاه، گزینشی و با ویژگی‌های خاص، سی فراز انتخابی از سی جزء قرآن کریم را که می‌توان در مدت زمان اندکی به مخاطب عرضه کرد، ارائه می‌کنیم.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها:اول ماه مبارك رمضان؛ آغاز ماه ضیافت الهی رمضان و فرصت هارمضان فرصت كسب معارف رمضان فرصت انس و آشتی با خدا
گلشن احکام؛
در اینجا برخی از احکام مبتلابه را که بتوان در ماه مبارک رمضان، بین الصلاتین یا در ابتدای سخنرانی مطرح نمود، خدمت مبلغین گرامی عرضه می‏‌داریم.
سید جواد حسینی
مؤمنان با روزه داری و عمل به این رکن از ارکان دین مبین اسلام، بر مدعای خود (مسلمانی) صحّه گذاشته و در مسیر پیروی از دستورات الهی قرار می‌گیرند. حال به این مناسبت نیم‌نگاهی به سیره صحابه و یاران اهل بیت (علیهم السلام) می‌اندازیم و «روزه‌داری» را در سیره این بزرگواران بررسی می‌کنیم.
ارتقاء سطح کیفی فعالیت مساجد؛
سؤال ما این است که از چه راه‌هایی می‌توان مساجد را از جهت کیفی ارتقاء داد و سطح تبلیغ دین را در آن بالا برد؟ از شما تقاضا داریم ایده‌های خود را در این زمینه ارائه نمایید.
محمد حسن نبوی
يکی از مباحث مهمّی که مناسب است مبلغين معارف دينی در ماه مبارک رمضان بدان بپردازند، بيان اهميّت اين ماه است.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>