سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: هفتم ربیع الثانی؛ درگذشت سید مرتضی علم الهدی (صاحب الشافی 436 ه. ق) : جایگاه علما در پویایی فقه شیعه
شرایط امر به معروف و نهی از منکر (3) -2
شرط چهارم از شرایط امر به معروف و نهی از منکر این است که این دو باید در «حوزه تکالیف» محقق شوند؛ یعنی امر به معروف و نهی از منکر تنها و تنها در دایره انجام و تحقق «تکالیف و احکام الهی» صورت می‏‌گیرد، اعم از انجام واجبات و ترک محرمات. بنابراین، آمر به معروف و ناهی از منکر فقط در این حوزه می‏‌تواند انجام وظیفه نماید، نه خارج از آن.
شرایط امر به معروف و نهی از منکر (3) -1
در شماره‏‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (195 و 196) موضوع «شرایط امر به معروف و نهی از منکر» مطرح گردید و در بخش اول، شرط «شناخت احکام» و در بخش دوم، شرط «اصرار بر گناه» بحث و بررسی شد؛ اکنون در ادامۀ این مبحث، به شرط سوم و چهارم از شرایط امر به معروف و نهی از منکر اشاره می‏‌شود.
پاسخ به پرسش‌های جوانان(3) -3
فلسفه حروف مقطعه قرآن چيست؟ براي چه خداوند متعال، اين حروف نامفهوم را در قرآن آورده است؟
پاسخ به پرسش‌های جوانان(3) -2
برخي آيات قرآني بر اين دلالت دارد كه نسل بشر از حضرت آدم و حوّا(علیهم السلام)به وجود آمده و تكثير شده است. با اين حال، ازدواج فرزندان وي از نظر شرعی چگونه بوده است؟
پاسخ به پرسش‌های جوانان(3) -1
آيا اقدام امامان(علیهم السلام)در استقبال از شهادت با معارف قرآن، سازگار است؟ آيا اين اعمال، به خودكشي شباهت ندارد؟ قرآن كريم فرموده است: [وَلا تُلْقُوا بِأيْدِيكُمْ إلَي التَّهْلُكَةِ ...]؛ «خودتان را به دست خود به هلاكت نيفكنيد!»
پاسخ به شبهات وهابیت (6)
در قسمت‌های قبلی این مقاله که در شماره‏‌های گذشته ماهنامه مبلّغان درج شد، به 9 شبهه از شبهات اعتقادی وهابیت علیه معتقدات تشیّع پاسخ داده‏ شد؛ اینک به شبهه دیگری که از سوی آنان مطرح شده است، می‏‌پردازیم و در مقابل آن، ابتدا پاسخ خود را مطرح کرده، سپس یک سؤال از آنان می‏‌پرسیم.
ویژه نامه نهم دی روز بصیرت و میثاق با رهبری
اهميت و جايگاه بصيرت، روشن بيني و درك درست از شرايط و فضاها به گونه اي است كه قرآن كريم يكي از ويژگيهاي فرستاده خدا و پیروانش را داشتن بينش صحيح از رفتارها و كردارها می‏داند و مي فرمايد:«قُلْ هذِهِ سَبِيلِي أَدْعُوا إِلَى اللَّهِ عَلى‏ بَصِيرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنِي»؛ «بگو اين راه من است. من و پيروانم با بصيرت كامل، همه مردم را به سوي خدا دعوت مي كنيم.»
ويژه نامه ميلاد حضرت عيسي عليه السلام
ويژه نامه ميلاد حضرت عيسي عليه السلام
شیر زنان مجاهد، بانوان فداکار (2) -4
دختر اطرش بن رواحه است كه در جنگ صفّين حضوري فعال داشت و با سخنان بليغ خود طرفداران امام علي(علیه السلام)را بر ضد معاويه تحريك مي‌كرد و عشق و محبّت به حضرت شعار او بود كه تا آخرين لحظه دست از آن برنداشت و در حضور معاويه ـ دشمن امام علي(علیه السلام)ـ‌ سخت از آن حضرت دفاع نمود.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>