يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -4
آنچه که بنده در این عرایضم به عنوان محور دارم، مسئله اخلاص است. ایشان مرتب دارد زحمت می‌کشد که این اخلاص را بیش‌تر، پررنگ‌تر، لطیف‌تر و حساس‌تر کند
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -3
این بزرگوار هم خدای متعال اراده فرموده است که مسئولیت سنگینی را به ایشان عطا کند که عطا کرده است. با ظرفیتِ فوق ادراک اشخاص عادی. این ذاتیات ایشان است و ایشان کار کرد و من اطلاع داشتم که در فقه و اصول و رجال و لغت و... کار می‌کرد و در کنار همه اینها، کار روحی می‏کرد.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -2
یکی از ذاتیات ایشان - که اشاره می‌کنم - بلندهمّتی ایشان است؛ یعنی آن‌قدر این روح پاکیزه و لطیف و بزرگ است که وقتی ایشان این تعبیر را شنید، از آن موقع تدریجاً خودش را برای فعلیت این منزلت آماده کرد و از این حرکت اختصاصی و استثنایی نیز هیچ غفلت نورزید.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -1
در شماره 407 و 408 ماهنامهٔ پاسدار اسلام (دی و بهمن 1394) گفتگویی با عارف واصل آیت‌الله حاج آقا مرتضی تهرانی پیرامون ویژگی‌ها و شخصیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(حفظه الله) صورت گرفت که حاوی نکات ارزشمند و خواندنی است؛ در اینجا به گوشه‌ای از این گفتگو اشاره می‌شود.
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -4
اسلام مکتبی است که عقاید و سیاستش با هم آمیخته و اطاعت از رسول و اولی الأمر که امری سیاسی است، با ایمان به خدا و قیامت که امری اعتقادی است، آمیخته شده است.
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -3
امام باقر ذیل آیۀ اولی الأمر می‌فرماید: «إِیَّانَا عَنى‏ خَاصَّةً، أَمَرَ جَمِیعَ الْمُؤْمِنِینَ إِلى‏ یَوْمِ الْقِیَامَةِ بِطَاعَتِنَا؛ مقصود خداوند از اولی الأمر ما (ائمه(علیهم السلام)) هستیم و مؤمنین را امر فرمود که تا روز قیامت از ما اطاعت کنند.»
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -2
منظور از اولی الأمر، «امامان معصوم(علیهم السلام)» است که رهبری مادی و معنوی جامعه اسلامی در تمام شئون زندگی از طرف خداوند و پیامبر(صلی الله علیه و آله) به آنها سپرده شده است و غیر آنها را شامل نمی‌شود.
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -1
در شمارۀ گذشته (مبلّغان 198) موضوع «ولایت در قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به آیۀ شریفۀ «تبلیغ» پرداخته شد؛ اکنون در ادامۀ این موضوع، آیۀ شریفۀ «اولی الأمر» مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
مروّج فرهنگ قرآن و عترت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی(ره) -5
تربیت یافتگان مکتب این عالم ربانی، یا به مقام زعامت و مرجعیت رسیدند، یا اینکه خود حوزه‌های علمی غنی و باارزشی تشکیل داده‌اند. برخی نیز راه تحقیق و تألیف را در سطحی عالی و برجسته پیموده‌اند. عده‌ای در سنگر مسجد و محراب در ترویج فرهنگ قرآن و اهل‌بیت و تعالیم توحیدی اهتمام ورزیده‌اند.
مروّج فرهنگ قرآن و عترت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی(ره) -4
مرحوم شیخ مجتبی قزوینی(ره) در هنگام عبادت و اقامه نماز، ذکر، توجه و حالت وی به اندازه‌ای قوی بود که گویی جز او و خدایش کسی دیگری نیست. در نماز نهایت خضوع و خشوع را از خود بروز می‌داد، به خصوص وقتی به ]إِیَّاكَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاكَ نَسْتَعینُ[می‌رسید.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>