جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
مصاحبه با مستبصرین (3)؛
در شماره‌های گذشته (190 و 192) موضوعی با عنوان «مصاحبه با مستبصرین» ارائه شد و در آن گفتگوهایی کوتاه با برخی کسانی که به تازگی به دین مبین اسلام مشرّف شده‌اند، منتشر گردید. در این شماره نیز سراغ یکی دیگر از این افراد رفته و گفتگویی کوتاه با ایشان انجام داده‌ایم.
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغ‌ها (1)؛
یکی از راه‌های دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان ما، تولید و ترویج شبهات است؛ چراکه از این رهگذر می‌تواند آحاد جامعه را که به حق پشتوانه‌های اصلی نظام اسلامی هستند، از دین و حاکمیت جدا سازد.
درس‌هایی از زندگانی علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره)(2)
در شماره گذشته (مبلّغان 210) برخی درس‌ها از زندگی علامه سید محمدحسین طباطبائی(ره) ارائه شد؛ درس‌هایی همچون «دعا برای مخالفان»، «باخدا بودن»، «تقدیم المیزان به روح والدین»، «به یاد زحمات همسر» و...؛ اکنون در این مقاله، ادامه این درس‌ها تقدیم می‌گردد.
حوزه‌های علمیّه؛
شناخت فرهنگ و اندیشه اسلامی و انتقال آن به نسل‌های نو و تلاش برای اجرای فرمان خدا در زندگی فردی و اجتماعی، رسالتی شیرین و سنگین است؛ رسالتی که امروز بر عهده حوزه‌های علوم اسلامی و پاسداران فرهنگ انقلاب اسلامی قرار دارد.
سه شاکی قیامت -3
قرآن کریم تنها کتاب آسمانی است که از تحریف دور مانده و برای معارف دینی سندی معتبرتر از آن وجود ندارد. این قرآن اگر مهجور بماند، در قیامت از افراد زمان خود شکایت می‌کند.
سه شاکی قیامت -2
گروهی دیگر که از انسان در قیامت شکایت می‌کنند، عالمان هستند. یقیناً در مرحله اول مصداق این علما، انبیا و امامان معصوم(علیهم السلام) هستند که در میان مردم بودند؛ ولی مردم از آن‌ها استقبال نکردند. در زمان غیبت، علمای عاملی هستند که مردم را به خیر و صلاح دعوت می‌کنند؛ ولی مردم آنچنان که باید، استقبال نمی‌کنند. اینان در روز قیامت می‌توانند از دست چنین مردمی شکایت کنند.
سه شاکی قیامت -1
از دیدگاه مکتب حیاتبخش اسلام، تمام کارهای انسان تحت نظر و حساب دقیقی قرار داشته، علاوه بر آثار وضعی دنیایی، در آخرت نیز حسابرسیِ بسیار دقیقی دارد. از فکر و اندیشه، رفتار و کردار و ریز اعمال انسان سؤال و بازخواست می‌شود. در این بین، افراد و اشیائی وجود دارند که در روز قیامت از انسان شاکی می‌شوند.
آشنایی با مسیحیت (2)؛
در شماره گذشته (211)، به بررسی تاریخچه مسیحیت پرداخته شد و در آن سه دوره از تاریخ مسیحت، به ترتیب زیر بیان گردید: 1. دوران تولد حضرت عیسی(علیه السلام) تا عروج ایشان در سال 33م؛ 2. دوران حواریون و رسولان از 33 تا 100م؛ 3. دوران آبای کلیسا از 100 تا 500م. اکنون در ادامه این مبحث، سه دوره دیگر از تاریخچه مسیحیت را به طور اختصار پی می‌گیریم.
نظام اخلاقی اسلام(3)؛ ویژگی‌های نظام اخلاقی اسلام -2
در عین حال که اخلاق اسلامی در سه اصل فوق با دیگر نظام‌های اخلاقی مشترک است، ویژگی‌هایی نیز دارد که در آن‌ها با سایر نظام‌های اخلاقی تفاوت اساسی دارد.
نظام اخلاقی اسلام(3)؛ ویژگی‌های نظام اخلاقی اسلام -1
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 210 و 211) مبحث «نظام اخلاقی اسلام» آغاز گردید و ابتدا موضوعات «اهمیّت اخلاق» و «مباحث مقدماتی» ارائه شد؛ اکنون قبل از پرداختن به مسائل اخلاقی و آشنایی با فضائل و رذائل از نظر اسلام، لازم است با ویژگی‌های نظام اخلاقی اسلام آشنا شویم تا در بحث از مسائل اخلاقی، دچار اشتباه نگردیم و نظریه‌های مغایر با اسلام را به جای نظریه اسلامی نپذیریم.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>