دوشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
تراریخته؛
امروزه نقشه شرکت‌های بین‌المللی تولید بذر و غذا وابسته به دشمنان اسلام و حتی بشریت، تلاش دارند جهان را با این ابزار کنترل کنند که در این مقاله بر آنیم نمونه کوچکی را به نام «ترا ریخته» بیان کنیم.
اخلاق خرید؛ بایدها و نبایدها
به اعتقاد برخی از جامعه شناسان، خرید کالا و مصرف آن، اصلی‌ترین عنصر زندگی در دنیای اجتماعی مدرن محسوب می‌شود. از نگاه آنان «مصرف»، موضوعی مربوط به نشانه‌های فرهنگی یک جامعه است و در برخی افراد نشانگر هویت و باطن آنان می‌باشد.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -4
پس از بیان اهداف نفوذ فرهنگی، نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، اهمیت نفوذ فرهنگی به‌عنوان خطرناک‌ترین نوع نفوذ است که می‌تواند به فروپاشی یک نظام منجر شود؛ زیرا در نفوذ فرهنگی، کشور و مردمی که مورد تهاجم و نفوذ واقع می‌شوند، مهاجم را دشمن فرض نمی‌کنند و حتی معتقدند که مهاجمین برای نجات ملت آمده‌اند که این خطرناک‌ترین نوع وابستگی و بدترین نوع سلطه‌پذیری است.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -3
برای دسترسی دشمن به اهداف خود، روش نفوذ از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ لکن این نفوذ، بسته به شرایط مختلف، دارای ابعاد متفاوتی است. در گذشته که روش مقابله دشمن، جنگ سخت بود، نفوذ نظامی و رخنه در دیوار دفاعی به کار گرفته می‌شد؛ اما امروزه با پایان دوران جنگ سخت، کارکرد نفوذ در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، علمی، اقتصادی، امنیتی و... نمایان است.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -2
بر اساس آیات و روایات، مهم‌ترین دشمن اسلام، شیطان است که همواره اقدام به نفوذ و رخنه در میان مسلمین می‌کند. همان طور که در آیات و روایات آمده، اصلی‌ترین کار شیطان که روی آن قسم یاد کرده، نفوذ در انسان‌ها و ایجاد اختلال در زندگی آنان و سرانجام به انحراف کشاندن آن‌هاست.
نفوذ و رخنه (1) بررسی ابعاد نفوذ دشمن «نفوذ فرهنگی» -1
«نفوذ» و «رخنه» در طول تاریخ، از روش‌های دشمنان اسلام بوده تا از طریق آن بتوانند از پیشبرد اهداف جامعه اسلامی جلوگیری کنند. در صدر اسلام، دشمنان نظام نوپای اسلامی، به دلیل ناکامی در جنگ‌ها و تحریم‌ها و ابزار سخت و نیمه سخت علیه اسلام و مسلمانان، روش نفوذ را در دستور کار خود قرار دادند و این امر در طول تاریخ اسلام به طرق مختلف ادامه یافت.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول ربیع الاول؛ هجرت پیامبر اكرم صلی الله علیه وآله از مكه به مدینه (سال سیزدهم بعثت) جایگاه اصل هجرت در مكتب اسلام...
ماه ربیع الاول
روز اول:- هجرت پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم از مدینه به مکه - لیله المبیت (سال 13 بعثت) ...
ویژه‌نامه شهادت امام رضا علیه السلام
امام علي ‌بن موسي‌ الرضا عليه‌ السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام مي‌باشند. ايشان در سن 35 سالگي عهده‌دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ها و رنج بسياري را بر امام روا داشتند و سر انجام مأمون عباسی ايشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.
ویژگی‌های جوانان و روش‌های تربیت اسلامی در کلام امام رضا(علیه السلام)(2)
در ماهنامه مبلّغان شماره 205، موضوعی با عنوان «ویژگی‌های جوانان و روش‌های تربیت اسلامی از کلام امام رضا(علیه السلام)» ارائه شد و در آن پس از ذکر مقدماتی، به برخی از روش‌های تربیت جوانان اشاره گردید؛ اکنون در ادامه این موضوع، سایر روش‌های تربیت اسلامی جوانان تقدیم می‌گردد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>