دوشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله)؛
یکی از مناسبتهای ماه ربیع‌الأول، ولادت پیام‌آور رحمت، حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) است؛ امام خمینی!ایام متعلّق به ولادت نبیّ گرامی(صلی الله علیه و آله) را به نام «هفتۀوحدت» نامگذاری کردند. انتخاب هفته وحدت که ریشه در آموزه‌های قرآنی و روایی و سنّت شریف پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اهل‌بیت(علیهم السلام) دارد، یادآور آیاتی است که امر به وحدت می‌کنند.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان (6)
چرا دین اسلام مرتد را مستحق اعدام می‌داند؟ اگر کسی در مورد دین اسلام و زرتشت تحقیق کاملی کند و به این نتیجه برسد که دین زرتشت حق است و به آن دین درآید و به دیگران هم کاری نداشته باشد، چرا باید اعدام شود؟
فعالیت‌های امام صادق(علیه السلام)؛
روزهای میلاد و شهادت معصومین(علیهم السلام)فرصتی برای تقویت محبّت و معرفت آن بزرگواران به شمار می‌رود. 25 شوال سال 148ق روز شهادت امام صادق(علیه السلام) شناخته می‌شود. با توجه به این حادثه بزرگ تاریخی، در این نوشتار، درس‌هایی از زندگی امام ششم را مرور می‌کنیم.
ویژه نامه میلاد حضرت رسول اکرم (ص)
تولد حضرت محمد (ص) بنابر بسياري از روايات در 17 ربيع الاول عام‌الفيل (570 م)، يا به روايتي 12 همان ماه در تقويم عربي روي داد . پدر پيامبر‌(ص)‌، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر دو از قبيلة بزرگ قريش بودند.
عرصه تبلیغ و اولویّت‌ها -2
امروزه فاصله‌ای محدود بین برخی از مبلّغین و روحانیون با جامعهٔاطراف خود ایجاد شده است؛ برخی از مروّجین دینی از اجتماعات مردمی فاصله گرفته‌اند و در متن جامعه حضور ندارند! حال بحث از علل و عوامل آن را به فرصتی دیگر موکول می‌کنیم و مباحثی همچون «فعالیّتهای تخریبی دشمنان»، «کم‌کاری برخی از مبلّغین» و «دوری کردن مردم و آحاد جامعه» که می‌توانند علل اصلی این معضل باشند، را مورد بررسی قرار نمی‌دهیم؛ بلکه دو راهکار جهت برون رفت از این مشکل را ارائه می‌کنیم.
عرصه تبلیغ و اولویّت‌ها -1
فعالیّت‌های تبلیغی مبلّغان دینی در چند بخش خلاصه می‌شوند؛ برخی از آن‌ها در مسیر دفاع از دین است؛ برخی دیگر در مسیر تبیین و رشد اعتقادات مردم قرار دارد؛ بخش سوم از آن‌ها، بیان احکام و تکالیف شرعیه و بخش آخر آن، ترویج فضائل، ارزش‌های اخلاقی ، اجتماعی است.
آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)
نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.
علی‌محمد شیرازی؛
در اعتقاد بهائیان، علی‌محمد شیرازی همان موعود شیعیان می‌باشد و وی به ظهور فردی به نام «من یظهره الله» بشارت داده که در آینده می‌آید؛ البته بهائیان حسینعلی نوری را همان موعود بیان و پیامبر قرن جدید می‌دانند.
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
آیت الله حاج شیخ مهدی مهدوی لاهیجانی؛
آیت الله مهدوی از جمله معدود عالمان زبده و برجسته ای است که بیش از بیست اجازه اجتهاد از دست مبارک مراجع عظام و علمای طراز اول نجف اشرف دریافت داشته و نیز اجازات روایی فراوانی از برخی از برجستگان علمی حوزه علمیه نجف اشرف دارد که اسامی برخی از آنان عبارت است از آیات عظام: حاج شیخ شعبان رشتی، شیخ عبدالحسین رشتی، سید ابوالحسن اصفهانی، آقا ضیاء الدین عراقی، سید جمال الدین گلپایگانی، شیخ محمدکاظم شیرازی، سید عبدالهادی شیرازی، میرزا ابراهیم اصطهباناتی، سید حسین طباطبایی بروجردی، سید حسین غروی اشکوری و ...

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>