سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
آیات مرتبط با رخدادها (59)
همان گونه که در مقالۀ قبلی (مبلّغان شماره 205) اشاره شد، پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)در بیست و پنجم ذی القعده سال دهم هجرت، برای انجام اعمال حج (حجةالوداع) از مدینه به سوی مکه حرکت کرد. اگرچه حرکت حضرت و یاران او از مدینه در ماه ذی القعده بود؛ ولی چون اعمال حج در «ذی الحجه» انجام می‌شود، این موضوع به «ماه ذی الحجه» مربوط می‌باشد که در این مقاله پس از بیان اهمیت «حج»، به گوشه‌هایی از جریان «حجةالوداع» به عنوان یک سفر مهم تاریخی، اشاره می‌شود.
سوده‏‌های الماس / (ذکر مصائب عاشورا) -3
در میان کاروان اُسرای کربلا (اهل‌بیت امام حسین (علیه السلام)) دختر کوچکی بود به نام «رقیه»؛ رقیه (علیها السلام) سه سال بیش‌تر نداشت و همراه اسیران در شام بود. او علاقه‌ی زیادی به پدر (امام حسین (علیه السلام)) داشت.
روش‌های برخورد ائمه(علیهم السلام) با جریان‌های انحرافی اسلامی (2)
مراد از اقدامات «دفعی» آن دسته از اقداماتی است که ائمه(علیهم السلام) پس از به‌وجود آمدن یک انحراف در جامعه، انجام می‌دادند (اقدامات درمانی) برخلاف اقدامات هدایتی که در جهت جلوگیری و پیش‌گیری از انحراف صورت می‌گرفت.
بصیرت دینی‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ از منظر امیر المؤمنین علی‏(علیه السلام) (2)
در شماره گذشته (مبلّغان 189) به اهمیت و ارزش و نیز زمینه‏‌ها و عوامل بصیرت از منظر امام علی(علیه السلام) اشاره شد؛ اکنون در ادامۀ این موضوع به منابع بینش از دیدگاه امام(علیه السلام) می‏‌پردازیم.
تفسیر تبلیغی (4)
در شماره‏های گذشتۀ ماهنامۀ مبلّغان (204، 205 و 206) موضوع «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سورۀ مبارکۀ حمد و آیات اول و دوم و سوم سورۀ مبارکۀ بقره پرداخته شد؛ اکنون به حول و قوّۀ الهی به ادامۀ آیات سورۀ «بقره» پرداخته و آیات را با نگاه تبلیغی، مورد توجه قرار می‌دهیم.
تفسیر تبلیغی (3)
در شماره‌های گذشتهٔ ماهنامهٔ مبلّغان (204 و 205) موضوع: «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سورهٔ مبارکهٔ حمد و آیات اول و دوم سورهٔ مبارکهٔ بقره پرداخته شد؛ اکنون به حول و قوّهٔ الهی به ادامهٔ تفسیر آیات این سوره می‌پردازیم.
مراثی حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهدای کربلا -3
هنگامی که اسرای کربلا را در گوشۀ خرابه ‏ای جای دادند، نیمه‏ های شب دختر امام حسین(علیه السلام) از خواب بیدار شد. صدا می‏زد: «أَینَ اَبِی؟؛ پدرم کجاست؟» الان او را دیدم. اهل خرابه دورش را گرفتند؛ اما هر قدر نوازش کردند، آرام نگرفت. آخر دختر عزیز پدر است. اگر نازی کند، خریدارش پدر است؛ اما او که بابا ندارد.
ولایت و حکومت؛
بشریت امروزه مثل همیشه تاریخ بر سر یک دو راهی سرنوشت‌‏ساز ایستاده است؛ دو راهی که اگر عقیده و مسیر درست را انتخاب کند و راه حق و عدالت را برگزیند، دنیا و آخرت خویش را آباد و جان خویش را آزاد می‌کند و اگر در این انتخاب دچار اشتباه شود، آرامش و امنیت زندگی خود و دیگران را تباه می‌سازد.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول صفر 1- جنگ صفین: جایگاه جهاد در اسلام دسته بندی مخالفین حكومت امام علی علیه السلام
آشنایی با مبلّغان انقلابی (1)
یکصد و ده سال از شهادت و پایمردی مبلّغی عالم، مجتهدی بصیر و مبارزی بیگانه ‏ستیز؛ یعنی شهید شیخ فضل الله نوری(ره) می‏‌گذرد. با اینکه نوشته‏‌های زیادی درباره او، موافقین و مخالفینش نوشته‏‌اند؛ اما هنوز هم این شخصیت وارسته عالم اسلام ناشناخته و مظلوم مانده است، گرچه دوست و دشمن در مراتب تقوا، غیرت دینی و علمش اجماع دارند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>