جمعه ٠٦ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
روزه و رمضان در سخنان مقام معظم رهبری(مدظله) -2
همچنانكه شما در دنيا با سلاح و وسيلۀ دفاعىِ خودتان از خود دفاع مى كنيد، در آخرت هم به وسيلۀ روزه از خودتان در مقابل تعرض آتش دوزخ دفاع مى كنيد.
خودی و غیرخودی در مکتب اهل‏بیت(علیهم السلام) (5)
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 197، 198، 199، 202) موضوع «خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح گردید و در آن به مباحثی همچون: «ملاکهای غیرخودی»، «نمونه‌هایی از خودیها»، «شاخصه‌ها و شرایط با اهل‌بیت(علیهم السلام) بودن» و... اشاره گردید؛ همچنین در ادامۀ این موضوع، مبحثی در شمارۀ گذشته (202) تحت عنوان «مبانی عزّتمندی» ارائه گردید و در آن به دو اصل و مبنا از اصول عزتمندی پرداخته شد (بینش توحیدی و رفتار توحیدی) اکنون در ادامه مبحث «عزت و ذلّت» به سایر عوامل و مبانی عزّت‏آفرین پرداخته خواهد شد.
ویژه نامه میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام
امام مجتبي علیه السلام عابدترين مردم زمان خود بود. بسيار حج به صورت پياده و گاه با پاي برهنه به جاي مي آورد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -5
یکی از رهبران نهضت‌های اصلاحی معاصر در جهان اسلام «سید جمال الدین اسدآبادی همدانی» است. همان عالم مبارز شیعی که بیدارگری را در کشورهای اسلامی آغاز و دردهای جوامع اسلامی را با واقع‌بینی ویژه‌ای تشریح کرد و راه اصلاح و چاره‌جویی را نشان داد. او در صدد بود که در فکر و زندگی اجتماعی مسلمانان تحولی پدید آورد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -4
آیت الله ملا علی کنی (1220 ـ 1036ق) فقیه فرزانه و مرجع عالی مقام شیعیان در قرن سیزدهم هجری، در مقابل روابط خارجی حاکمان قاجار بسیار حساس بود و درباره خطر نفوذ بیگانگان در فرهنگ، اقتصاد و سیاست کشور اسلامی ایران، به کارگزاران وقت هشدارهایی داده بود؛ اما از آن سوی میرزاحسین خان سپهسالار (مشیر الدوله) صدراعظم وقت ناصرالدین شاه قاجار، در پی تحقق اهداف شوم بیگانگان تلاش می‌کرد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -3
روحانیت بیدار و آگاه، وظیفه خود دید که از شرف دینی در برابر آن شقاوت‌‏پیشگان دفاع کنند. در این ارتباط مردم تهران به سراغ مجتهدی رفتند که قبلاً با افشاگری‌های خود، مخالفت خویش را با تجاوز و سلطه اعلام کرده و در پارسایی، پرهیزگاری، علم و عمل یگانه دوران به شمار می‌آمد و او کسی جز مرجع عظیم الشأن، فقیه فرزانه، آیت الله میرزا مسیح مجتهد استرآبادی تهرانی نبود.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -2
آیت الله سید محمد مجاهد، از مشاهیر علمای شیعه در دوران قاجار و معاصر با فتحعلی شاه بود که وقتی متوجه شد بر اثر بی‌کفایتی این حکمران عیّاش، روس‌ها چشم طمع به سرزمین ایران دوخته‌اند، و احساس کرد بر اثر چنین یورش خصمانه‌ای عزّت، دیانت و هویت مسلمانان و کیان مملکت مورد تهدید قرار گرفته است، علمای دیگر را از این وقایع مطلع گرداند، به گونه‌ای که آنان در صدور فتوای جهاد علیه روسیه متفق گردیدند.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -1
اسلام دین یکتاپرستی و تسلیم محض در برابر خدای متعال است و حاکمیت غیرالهی در جامعه اسلامی به هر شکل و شیوه‌ای، محکوم بوده و با روح توحید منافات دارد. نگرش الهی، شناخت متعهد، بینشی فعال و سازنده و طرز فکری است که در بنای جامعه و ادارۀ آن و ترسیم خط سیر، استقلال و عزت، تعیین هدف و تأمین عناصر حفظ و ادامۀ آن دارای تأثیر اساسی و بنیادین است.
ويژه نامه وفات حضرت خديجه (سلام الله عليها)
او در ماه رمضان سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب درگذشت. پیغمبر او را در «حجون» دفن کرد و خود او را در قبر گذاشت.
ویژه نامه سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (رحمه الله)
در آن دوران سخت [قبل از انقلاب اسلامی] ، برخی شخصیتهای بزرگ و وجدانهای بیدار با هشدارها و اقدامات مهم خود، زمینه های بیداری نسل جوان و آغاز نهضت اسلامی را فراهم كردند تا زمانی كه امام خمینی رحمه الله با رهبری الهی و مصمم خود و با به حركت درآوردن نسل جوان توانستند تحولی عظیم و بنیانی در كشور به وجود آورند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>