يکشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
اصول و مهارت‌های مناظره (5) اصول فنی قابل توجه در مناظره (2) -1
مناظره یا جدل از مهم‌ترین و کارآمدترین شیوه‌های ارتباط کلامی در بیان دیدگاه‌ها و باورهاست و حتی یکی از بهترین راه‌کارها برای دستیابی به واقعیت‌ها و کشف حقایق محسوب می‌شود؛ چراکه فهم درست و استفاده مناسب از آن می‌تواند در روشن ساختن حقایق بسیار مفید و مؤثر باشد.
ویژه نامه نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدى‏ علیه السلام
برای ما مولودی ولادت یافت. باید در نزد تو مستور و از مردم پنهان بماند، زیرا آن را بر كسی ظاهر نمی كنیم مگر نزدیكتر را به خاطر نزدیكی اش و دوستدار را به خاطر ولایتش
انتخابی ایده‌آل
انتخاب و انتخابات امتحان بزرگی برای امت در تعیین سرنوشت خویش است. كه با انتخاب افراد مؤمن، لایق، صالح، كارآمد، كاردان و خدمتگزار به كشور، امور اصلاح و باعث جلب رضایت و رحمت و پاداش نیكوی الهی خواهد گردید.
آینده کشور در دستان ما
انسان موجودی مختار است و آزادانه می‌تواند انتخاب کند، اما در آثار و نتایج حاصل از آن انتخاب هیچ‌گونه اختیاری ندارد و لاجرم تبعات آن را خواهد چشید، مثل انتخاب شغل، همسر و ... . از جمله‌ی مهم‌ترین انتخاب‌های انسان در عرصه اجتماعی و سیاسی، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و شوراهای شهر است که نقش تعیین کننده در سرنوشت کشور و سازندگی و آبادانی این مرز و دیار دارد.
ثواب شرکت در انتخابات( مستندی از قرآن)
همه می دانیم که خواسته اصلی دشمنان کشور اسلامی ایران که همیشه آن را قبل از انتخابات تکرار و تبلیغ کرده اند این است که مردم پای صندوق های رای نیایند تا پشتوانه نظام اسلامی، ضعیف شده و در نهایت دشمنان بتوانند به اهداف خود در این کشور برسند. در قرآن آیه ای است که می فرماید: «هيچ تشنگى و رنج و گرسنگيى در راه خدا به آنان نمى‏رسد و در هيچ مكانى كه كافران را به خشم مى‏آورد قدم نمى‏گذارند و از دشمنى غنيمتى به دست نمى‏آورند مگر اينكه به سبب آن، عمل صالحى براى آنان [در كارنامه‏ شان‏] نوشته مى‏شود.
رئیس جمهور کوفی صفت نمی خواهیم
در ایام انتخابات یکی از مشکلات مردم، وعده های پوچ و صرفا انتخاباتی کاندیداها است. مردم ما معمولا این شعار را زیاد به کار می برند (ما اهل کوفه نیستیم) و خود را از بی وفایی کوفیان متنفر می دانند، اما علت این بی وفایی مهم تر از خود آن صفت زشت اخلاقی است و آن اینکه حضرت زینب(سلام الله) در بیان روحیات آنها فرمودند: «هَلْ‏ فِيكُمْ‏ إِلَّا الصَّلَف ‏[1] آیا در شما کسی غیر از انسان لاف‌زن هست.
قول نامزدها به مردم
انتخابات مهم ترین عرصه ی حضور سیاسی هر ملت است، اما انتخاب اصلح هم از مسائل اهم در انتخابات است، لذا یک ویژگی اصلح را با توجه به بیانات رهبری در اینجا می آوریم. ایشان می فرماید: «نامزدها قول بدهند که برای پیشرفت امور کشور، برای توسعه‌ ی اقتصادی، برای باز کردن گره‌ ها، نگاهشان به بیرون از این مرزها نخواهد بود، نگاه به خود ملّت خواهد بود.
حقیقت مجازی
برخورد جدّی با کسانی که در فضای مجازی و شبکه‌های پیام‌رسان از جمله تلگرام، مخلّ امنیّت روانی و ملّی جامعه می‌شوند به خاطر اهمیّت و حیاتی بودن امنیّت و آرامش به خصوص در ایّام انتخابات است. بدترين شهرها شهرى است كه در آن امنيّت و رفاه نباشد.
آفت اشرافیگری
اشرافی گری باعث انحراف و فساد صاحبانش می‌شود، چنانکه قرآن کریم می‌فرماید: و [ما] در هيچ شهرى هشداردهنده‏‌اى نفرستاديم جز آنكه خوشگذرانان آنها گفتند: "ما به آنچه شما بدان فرستاده شده‌‏ايد كافريم."» اثر دیگر اشرافی‌گری آن است که باعث فشار مضاعف بر قشر محروم می‌شود.
انتخاب خیرخواه مردم
کسی باید رئیس جمهور شود که درد مردم را بفهمد، این مهم، باعث مهربانی به خصوص با قشر محروم می‌شود. این، سفارش رسول خداست که فرمودند: «وَ انْصَحِ الأُْمَّةَ وَ اَرْحَمْهُمْ؛و خیرخواه و مهربان آنان باش.(مکارم الأخلاق، ص457) همچنین امام علی(علیه السلام) توصیه فرمودند: «لِلعامَّةِ بِشرَكَ وَ مَحَبَّتَكَ؛ گشاده‏ رويى و دوستى‏ ات را براى عموم مردم بکار گیر.»(الخصال، ج1، ص147)تنها کسی می‌تواند دستگیر اقشار محروم جامعه باشد که با تمام وجود، درد و طعم تلخ محرومیّت و فقر را لمس کرده باشد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>