سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -5
یکی از مسائل مهمی که پیرامون حوزه مطرح است و در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) نیز مشهود می‌باشد، مسئله استقلال حوزه از حکومت و حمایت حکومت از آن می‌باشد. قطعاً حوزه زمانی می‌تواند رسالات خود را به نحو احسن انجام دهد و موضع‌گیری‌های صحیحی داشته باشد که وابسته به هیچ دولتی نباشد.
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -4
امروز حوزه علمیه حقیقتی است که با همه دنیا، مستقیم و غیر مستقیم مرتبط است. بنابراین، سخن از حوزه علمیه، بی‌شک با مسائل جاری جهان اسلام هم مرتبط است، همچنان که با مسائل کشور و مسائل دولت دارای ارتباط تامّ است...‌
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -3
در بیانات امام خامنه‌ای(حفظه الله) رابطه روحانیت و حوزه‌های علمیه با نظام اسلامی، رابطه ناصح و منصوح، مصلِح و مصلَح است. حوزه باید دافع و حامی نظام باشد:«نسبت روحانیت و حوزه‌های علمیه با نظام اسلامی، نسبت حمایت و نصیحت است. حمایت در کنار نصیحت، دفاع در کنار اصلاح.‌»
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -2
در نگاه معظم له، حوزه مولد انقلاب و نظام اسلامی است. ایشان حوزه را قوام اصلی و ستون مهم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی برمی‌شمارند. ستونی که حذف آن باعث انهدام انقلاب می‌شود.
نسبت حوزه و روحانیّت با نظام اسلامی -1
به برکت انقلاب اسلامی که خود ثمره علمی، اجتهادی، بصیرت‌دهی، آگاهی‌بخشی و مبارزاتی حوزه و بزرگان آن و در رأس آنان، امام خمینی(ره) است، حوزه علمیه قم از هر دوران دیگری مؤثرتر و دارای موقعیت حساس‌تری شده است.
ویژه نامه میلاد امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكري عليه السلام در هشتم ربيع الثاني سال 232 در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوارش حضرت امام هادي عليه السلام و مادرش از بانوان شايسته و پاكدامن عصر بود كه به نام‌هاي سوسن، حديث، سليل، و سمانه خوانده مي شد.
نقش بنيادين نيّت و انگيزه در اعمال انسان -7
امام علی(علیه السلام)فرمود:‌ «سُوءُ النِّيَةِ دَاءٌ دَفِينٌ؛ بدنیّتی درد پنهانی است (که سخت صاحبش را آزار می‌دهد).
نقش بنيادين نيّت و انگيزه در اعمال انسان -6
همچنان‌که نیّت خالص و نیک بر اعمال انسان اثرگذار است، بر زندگی و روح و روان انسان نیز اثر قابل توجّهی دارد و آثار و برکاتی به دنبال خواهد داشت؛ به نمونه‌هایی از روایات این باب اشاره می‌شود.
نقش بنيادين نيّت و انگيزه در اعمال انسان -5
در اینکه نیّت گناه، گناه شمرده می‌شود یا نه؟ جای بحث و بررسی است؛ ولی روایات ائمه(علیهم السلام)دلالت دارد بر این که نیّت گناه، عذاب و عقاب به دنبال ندارد.
نقش بنيادين نيّت و انگيزه در اعمال انسان -4
از نگاه احادیث و روایات معصومین(علیهم السلام)و نیز سیره و رفتار ایشان، اخلاص و قصد قربت الهی، نقش مهمی در تصحیح انگیزه و نیّت انسان دارد به‌طوری‌که نیّت انسان را رنگ و بوی الهی می‌بخشد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>