دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
انتخابات؛ بایدها و نبایدها، فضائل و رذائل -3
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، مقدمات تشکیل مجلس اسلامی و مردمی فراهم گردید و در 24 اسفند 1358ش اولین مجلس شورای اسلامی با رأی و نظر مستقیم مردم شکل گرفت.
انتخابات؛ بایدها و نبایدها، فضائل و رذائل -2
رژیم‌هایی که در گذر تاریخ با زور، تهدید، ارعاب و غارت اموال و هتک حرمت و نفوس، نظام امور سرزمین ایران را در اختیار می‌گرفتند، نه‌تنها برای رأی و نقطه نظرات مردم ارزشی قائل نبودند؛ بلکه جان، مال و ناموس اقشار گوناگون در دستگاه استبدادی آنان هیچ‌گونه امنیتی نداشت.
انتخابات؛ بایدها و نبایدها، فضائل و رذائل -1
نظام شورایی در اسلام به معنای به رسمیت شناختن رأی اکثریت است، تا بر اثر تبادل آرا و استفاده از نظرهای کارشناسان لایق، شایسته و کاردان، بهترین رأی و تصمیم‌گیری به دست آید و در واقع با ملاحظهٔ آرای گوناگون و تنظیم خردهای متفاوت، حقایق، بهتر آشکار شود و راه صواب زودتر به دست آید.
سیدعباس رفیعی پور
آشنایی با مناسبت های دینی و سیاسی و نیز اعمالی كه از سوی معصومین علیهم السلام برای هر روز جهت رشد و تعالی انسان ها مطرح شده است.
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) (2)-3
رسول خدا (صلی الله علیه و آله)فرمود: «هر کس خود را همانند گروهی نماید، از همان گروه محسوب می‌شود.» بدیهی است که شبیه شدن، عمدتاً در سبک زندگی و شکل و شمایل و ظواهر است. کسی که مثلاً آداب و رفتار و آرایش ظاهری خود را شبیه فلان کشور بیگانه یا فلان گروه هنرپیشه و... قرار می‌دهد، با زبان حال دارد فریاد می‌زند که من زلال وحی و رفتار معصومان(علیهم السلام)را نمی‌پذیرم، آن را ناقص می‌دانم و فلان گروه را عاقل‌تر از خدا و رسولش(صلی الله علیه و آله)می‌شمارم.
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) (2)-2
سومین عاملی که انسان را از اهل‌بیت(علیهم السلام) دور می‌کند و به جمع غیر خودی‌ها وارد می‌سازد، «همانندسازی مردان و زنان» است. از پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله)نقل شده: خداوند لعنت کند زنانی که خود را شبیه مردان قرار می‌دهند و خداوند لعنت کند مردانی که خود را شبیه زنان قرار می‌دهند.
خودی و غیر خودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) (2)-1
در شماره گذشته، موضوع «خودی و غیر خودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح گردید و در ابتدای این مقاله، به یکی از نشانه‌ها و ملاک‌های غیر خودی که «دوستی با دشمنان خدا» باشد؛ اشاره شد و در ضمن آن، به مبحث «عصبیّت و تعصّب» پرداخته شد؛ اکنون ادامه بحث تعصّب (راه‌های علاج تعصّب) ارائه می‌گردد.
نگاهی به سیره تبلیغی مرحوم ملا احمد نراقی(ره)؛
علامه حاج ملا احمد نراقی(ره) معروف به فاضل نراقی، فرزند محقق بزرگ، حاج ملا محمدمهدی نراقی(ره)، به نقل مشهور در 14 جمادی الثانی 1185ق مطابق با 1150ش در عصر کریم خان زند، در شهر نراق (70 کیلومتری کاشان) متولد گردید.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-6
افزوده شدن نسل سوم، سرعت اینترنت تلفن همراه را تا 2 مگابیت بر ثانیه افزایش داد. این روند به اینجا نیز پایان نپذیرفت؛ بلکه نسل چهارم تلفن همراه نیز بر آن افزوده شد تا سرعتی بالغ بر 20 مگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. این سرعت فوق‌العاده برای وسیله‌ای که در هر مکان و هر زمان در دسترس کودکان، نوجوانان و جوانان قرار دارد، دانلود فیلم‌ها و عکسهای مستهجن را آسان‌تر کرده، بازی‌های آنلاینی را که با هدف سست کردن نظام اعتقادی‌شان ساخته شده است، سهل‌تر نموده. این در حالی است که تا قبل از راه‌اندازی نسل سوم، به علت پایین بودن سرعت اینترنت، کم‌تر فیلمی بر روی تلفن همراه به صورت بر خط قابل مشاهده بود.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-5
مگر برنامه‌های ارتباطی چه سوءاستفاده‌هایی را می‌توانند بکنند یا چه اطلاعاتی را می‌توانند در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی قرار دهند؟ آنچه به صورت خلاصه می‌توان بیان کرد این است که چنین اپراتورهایی در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>