جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
پرسش و پاسخ؛ چراها و چراغها (2)
پیرامون مسئله «حکومت اسلامی» به طور عام و «حکومت اسلامی پیش از ظهور امام زمان(علیه السلام)» به طور خاص، پرسش‌ها و شبهاتی مطرح است که دو سؤال اساسی (دو قول) آن مطرح و پاسخ مربوطه داده می‌شود.
لزوم تمسّک به اهل‌بیت(علیهم السلام) در آینه حدیث ثقلین -3
امام همان گونه که در حیطه اجرای دین خدا و امر و نهی تشریعی خلیفه و نماینده خداست، در حیطه شناخت و معرفت و حکمت نظری نیز نماینده اوست. شناخت صحیح معارف الهی نیز تنها از طریق انسان‌های معصوم به دست می‌آید؛ چراکه معصومین(علیهم السلام) به دلیل داشتن افکار صائب و قلوبی پاک، شایستگی دریافت معارف عمیق و بلند الهی را دارند و ما موظفیم معارف ناب و صواب را از ناحیه ایشان دریافت کنیم.
لزوم تمسّک به اهل‌بیت(علیهم السلام) در آینه حدیث ثقلین -2
در حدیث ثقلین تصریح شده است که اهل‌بیت(علیهم السلام) و قرآن تا روزی که در قیامت نزد حوض کوثر بر پیامبر(صلی الله علیه و آله) وارد می‌شوند، از هم جدا نخواهند شد: «إِنَّهُمَا لَنْ یفْتَرِقَا حَتَّی یرِدَا عَلَیَّ الْحَوْضَ». بنابراین، پیروی و تمسّک به اهل‌بیت (علیهم السلام) همانند پیروی و تمسّک به قرآن، تا روز قیامت واجبی مستمر است.
لزوم تمسّک به اهل‌بیت(علیهم السلام) در آینه حدیث ثقلین -1
حدیث ثقلین از احادیث متواتر اسلامی است که علما و دانشمندان فریقین آن را از پیامبر(صلی الله علیه و آله) نقل کرده‌اند. مراجعه به اسناد و روایات این حدیث، صدور حدیث از پیامبر(صلی الله علیه و آله) را قطعی می‌سازد و هیچ فرد دیرباور نیز نمی‌تواند در صحّت و استواری آن شک و تردید نماید.
قواعد نویسندگی متن مجازی -3
به طور کلی، جهت اثربخشی بیش‌تر متون، قواعدی در قالب بایدها و نبایدها تبیین شده است. در ادامه سعی شده به اهمّ نبایدها در نویسندگی متن مجازی اشاره شود.
قواعد نویسندگی متن مجازی -2
به طور کلی، جهت اثربخشی بیش‌تر متون، قواعدی در قالب بایدها و نبایدها تبیین شده است. در ادامه سعی شده به اهمّ بایدها در نویسندگی متن مجازی اشاره شود.
قواعد نویسندگی متن مجازی -1
یکی از عرصه‌های مهم تبلیغ دینی در عصر حاضر، «متن مجازی» باشد که مبلّغین می‌توانند با استفاده از محتوای غنی موجود در زمینه آیات و روایات و شناخت مقتضیات زمان، از آن بهره برده و رسالات الهی را با استفاده از این ابزار مهم و کاربردی تبلیغ نمایند.
انقلابی‌گری از دیدگاه اسلام؛ شاخصه‌های انقلابی بودن -2
یک مسلمان انقلابی، در حوزه عملکرد و رفتار خود باید اقداماتی انقلابی انجام دهد که از آنها به «شاخصه‌های رفتاری» تعبیر می‌شود.
انقلابی‌گری از دیدگاه اسلام؛ شاخصه‌های انقلابی بودن -1
واژه انقلاب و انقلابی بودن، امروزه فراوان به گوش می‌رسد و در سالهای اخیر، رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) بر انقلابی بودن و انقلابی‌گری تأکید بیش‌تری داشته‌اند، تا آنجا که ایشان رمز موفقیت کشور را در انقلابی بودن مردم و مسئولین معرفی فرموده، علت تمام دشمنیها علیه جمهوری اسلامی را نیز همین انقلابی‌گری مردم بر شمرده‌اند.
نقش داعش در ایجاد تفرقه بین مسلمین (2)
در شمارهٔ گذشته (مبلّغان 210) موضوع «تفرقه‌افکنی داعشیان» مطرح گردید و در آن مفهوم تفرقه و وحدت و ضرورت وحدت از نگاه عقل، قرآن و سنت ارائه شد؛ اکنون در ادامهٔاین موضوع روشهای تفرقه‌افکنی داعشیان بین مسلمانان تبیین می‌گردد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>