شنبه ٠١ مهر ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
ويژگی‌هاى اخلاقی و تلاش‌های مسلم بن عقيل(علیهما السلام) -1
فردی همچون مسلم بن عقیل(علیه السلام) که از تبار خاندانی بزرگ و والا مقام در اسلام است، در بُعد شخصی و ویژگی‌های اخلاقی، جامع بسیاری از فضائل اخلاقی و صفات نیک است؛ که پرداختن به همۀ آنها از وسع یک مقاله خارج می‌باشد؛ بنابراین در اینجا به برخی از ویژگی‌های اخلاقی ایشان اشاره می‌شود.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها:ماه ذیحجة الحرام، ماه فریضه حج فلسفه حج از دیدگاه آیات و روایات حج و فرصت ها حج فرصت اتحاد مسلمین حج فرصت نمایش گذاشتن قدرت مسلمانان
یوم الترویه و آغاز مراسم حج تمتّع، حرکت حضرت امام حسین علیه السلام از مکه به سوی کوفه، واقعه فخ و شهادت حسين بن علي بن حسن
ویژه نامه حج ابراهیمی
«إِنَّ أَوَّلَ بَیتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذی بِبَكَّةَ مُبارَكاً وَ هُدی لِلْعالَمینَ * فیهِ آیاتٌ بَیناتٌ مَقامُ إِبْراهیمَ وَ مَنْ دَخَلَهُ كانَ آمِناً وَ لِلَّهِ عَلَی النَّاسِ حِجُّ الْبَیتِ مَنِ اسْتَطاعَ إِلَیهِ سَبیلاً وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ اللَّهَ غَنِی عَنِ الْعالَمینَ»
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -3
دوران 34 ساله امامت حضرت صادق(علیه السلام)را می‌توان ایام باروری معارف اسلامی، احیای فرهنگ قرآن و سنت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله)، تثبیت پایگاه علویان و احساس عزت و عظمت شیعیان دانست. سرانجام آن فروغ فروزان منشور کمالات معنوی و علمی 28 صفر 148ق در سن 65 سالگی، با دسیسه منصور عباسی/توسط والی مدینه با انگوری آغشته به زهر به شهادت رسید.
در جستجوی ثواب حج-2
حاجی و عمره گذار میهمان خدایند، اگر از او بخواهند به آن‌ها می‌بخشد و اگر او را بخوانند اجابتشان می‌كنند و اگر شفاعت خواهند شفاعتشان می‌دهد و اگر ساكت باشند او برای آن‌ها آغاز می‌كند و در مقابل هر درهم [كه در راه حج خرج می‌كنند،] هزار هزار درهم عوض داده می‌شوند..
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -2
در ایام امامت حضرت سجاد(علیه السلام)، امام باقر و صادق آل محمد(علیهما السلام)، پیروان و حامیان ائمه(علیهم السلام) برای غاصبان خلافت خطری بزرگ به شمار می‌آمدند. بدیهی است در آن دوران اختناق و فشار دستگاه حکومت، اقتدار و نفوذ و عملیات ضد رژیمی آنان جز از طریق تشکیلات سرّی که امام(علیه السلام) آنها را نظارت و هدایت و رهبری می‌کرد، میسّر نمی‌گردید، و در قالب اقدامات مخفیانه ضربه‌هایی به زمامداران جفاگستر وارد می‌گردید؛ اما چنان این عملیاتی با تاکتیکهای ویژه و استراتژیهای حساب شده صورت می‌گرفت که برای دشمنان ناشناخته بود.
اتحاد سیاست و دیانت در سیرۀ امام صادق(علیه السلام) -1
اوضاع نابسامان اواخر دولت امویان و شرایط ویژه فرهنگی دوران امام صادق(علیه السلام) و نیز زمینه‌های فراهم آمده توسط امام باقر و سجاد(علیهما السلام) سبب شد تا پیشوای ششم(علیه السلام) برای عملی ساختن برنامۀ اصلاحی و بنیادین خود، همّت گمارد و منشأ امید صادقی باشد که شیعه سالها انتظار آن را می‌کشید.
در جستجوی ثواب حج-1
حج در كنار نماز، زكات و ولایت، یكی از پایه‌های پنج گانه اسلام است. حج مایه زوال فقر، بخشش گناه، ایجاد تواضع و فروتنی و درهم شكستن تكبر و استكبار ، آشنایی بیشتر مسلمانان با یكدیگر، به یاد بسیاری آثار رسول خدا و فراموش نشدن آن ها و یكی از بهترین وسایلی است كه سالكان برای رسیدن به خدا به آن چنگ می‌زنند....
نقش تکنولوژی رسانه‌ای در تربیت و راهکارهای بهره‌وری صحیح از رسانه -3
برای کاهش معضلات مربوط به فضای مجازی و کارکرد‌های رسانه‌‏ای آن، باید در سطح خانواده‌ها برای استفاده صحیح از ابزارهای نوین ارتباطی، فرهنگ‏سازی شود. به همین منظور، داشتن راهکارهای کاربردی و قابل اجرا در خانواده‌ها بسیار ضروری و مهم است.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>