دوشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
حامیان داعش -3
ترکیه هر روزه حمایت خود از داعش و النصره را بیش‌تر ثابت کرده است. این کشور پس از شکست استراتژیک خود در سوریه و مصر و نیز تیره شدن روابط با عربستان سعودی، راه چاره‌ای جز فرار رو به جلو از طریق کمک به گروه‌های افراطی و باز کردن مرزها برای آنها نیافت تا به برخی از اهداف خود در سوریه و عراق دست یابد.
حامیان داعش -2
بی‌شک اسرائیل دشمن تمام مسلمانان جهان است و مسلمانان سال‌های زیادی به دنبال نابودی این رژیم غاصب صهیونیستی هستند. این در حالی است که داعش اعلام کرده که دشمن اصلی آنها نه تنها اسرائیل نیست؛ بلکه مسلمانانی است که از داعش تبعیت نمی‌کنند.
حامیان داعش -1
دولت اسلامی عراق و شام، با نام اختصاری «داعش» سازمانی سلفی - جهادی است که بخش‌های بزرگی از شمال عراق و شرق سوریه را در تصرف خود دارد. رهبری این گروه را «ابوبکر البغدادی» از سلفیون جدا شده از شبکه القاعده به عهده دارد که با دولت‌های عراق و سوریه وارد جنگ شده است.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (2) «آسیب‌های فضای مجازی»
در شماره گذشته (مبلّغان 198) موضوعی تحت عنوان «فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها» مطرح گردید و در آن ضمن ارائه مقدمه‌ای در اهمیت پرداختن به بحث فضای مجازی، ساختار فعلی آن و وسایل مرتبط با آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ اکنون در ادامه این موضوع، آسیب‌های فضای مجازی را بررسی می‌کنیم.
خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) (3) «نمونه‌هایی از خودی‌های اهل‌بیت(علیهم السلام)»
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 197 و 198) موضوع «خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح شد و در پی پاسخ به سؤال: «چه باید کرد تا منّا اهل البیت شد؟» مطالبی مطرح گردید؛ مباحثی همچون: نشانه‌ها و ملاک‌های غیرخودی و راه‌های علاج تعصّب؛ اکنون در ادامه این موضوع، نمونه‌هایی از افراد خودی نزد ائمه(علیهم السلام)معرفی می‌گردد.
فلسفه پایبندی به اخلاق و مهرورزی از منظر اسلام -3
اکنون سؤال جدّی این است که: چرا باید آدمی در تعاملات خود، اخلاقی باشد و اصول اخلاقی را رعایت کند؟ چه کسی یا چه چیزی ما را به اخلاقی بودن وادار می‌نماید؟ اگر به قوانین اخلاقی پایبند نباشیم، چه رخ می‌دهد؟
فلسفه پایبندی به اخلاق و مهرورزی از منظر اسلام -2
کارهای انسان در نگاهی کلّی به دو دسته اخلاقی و غیر اخلاقی تقسیم می‌شود. کارهای اخلاقی به آن دسته از کارها گفته می‌شود که در نظر انسان ارزشمند، مقدّس، گران‌مایه و تحسین‌برانگیز است. مانند: گفتن سخنِ حق در برابر حاکم ستمگر، پذیرش مرگ و تسلیم نشدن در مقابل دشمن.
فلسفه پایبندی به اخلاق و مهرورزی از منظر اسلام -1
اخلاق از جمله مفاهیمی است که تاریخ آن با آفرینش انسان همزاد و همراه است؛ زیرا انسانیت انسان با اخلاق معنا پیدا می‌کند. بر همین اساس، فهم درست معنای آن در پیش‌برد مباحث، راهگشا خواهد بود.
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -5
گروه‌های تکفیری داعش با چنین عقبه فکری و کلامی، امروزه با جنبه‌های عقلانی تجدد ضدیت شدیدی دارند، خصوصاً در حوزه دستاوردهای سیاسی، از قبیل دموکراسی و حقوق بشر و پیشرفت جامعه و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود، و چنین دیدگاه‌های تنگ و تاریکی را به جای انتساب به واپس‌گرایی خود، به اسلام نسبت می‌دهند.
جایگاه عقل در اندیشه اسلامی و داعشی -4
گرچه پیشینه ظاهرگرایی و عقل‏ ستیزی به زمان پیغمبر اسلام(صلی الله علیه و آله) باز می‏‌گردد و نتیجه‏‌اش ظهور گروهی به نام خوارج بود؛ اما تشکیل فرقه اهل حدیث که به ظاهرگرایی در قرآن و روایات مشهور بود، به قرون دوم و سوم باز می‌‏گردد و سرسلسله اين طيف «احمد بن محمد بن حنبل ابوعبداللّه شيبانى» است

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>