چهارشنبه ٠٧ تير ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
ویژه نامه شب قدر
مراد از قدر، تقدیر و اندازه گیرى است و شب قدر شب اندازه گیرى است و خداوند متعال در این شب حوادث یك سال را تقدیر مى كند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى از این قبیل را در این شب مقدر مى گرداند.
آیات مرتبط با رخدادها (56)؛
بنا بر قول مشهور، جمعه هفدهم رمضان المبارک سال دوم هجرت، جنگ «بدر» واقع شد که روز نزول فرشتگان برای یاری پیامبر(صلی الله علیه و آله)و پیروزی حق بر باطل، عزّت اسلام و ذلت کفار و روز عید مسلمانان است. بنابراین، در این روز، شکر بسیار خدا در مقابل نعمت بزرگ این پیروزی و صدقه دادن مستحب است. بنا بر قول دیگر این واقعه در نوزدهم ماه رمضان بوده است.
روزه و رمضان در سخنان مقام معظم رهبری(مدظله)
ماه مبارک رمضان ماه خود سازی و تزکیه نفس است. در این ماه پربرکت، میتوان به اوج قلّه های عزّت و انسانیّت نائل شد و راه رسیدن به معبود را در یک شب که افضل از هزاران شب است، طی کرد...
محمود مهدی پور
شاید شما هم بارها با این سؤال مواجه شده اید و یا این پرسش در ذهن شما جوانه زده است که، راستی برترین کارها در ماه پر برکت رمضان چیست؟
روزه و رمضان در سخنان مقام معظم رهبری(مدظله) -2
همچنانكه شما در دنيا با سلاح و وسيلۀ دفاعىِ خودتان از خود دفاع مى كنيد، در آخرت هم به وسيلۀ روزه از خودتان در مقابل تعرض آتش دوزخ دفاع مى كنيد.
خودی و غیرخودی در مکتب اهل‏بیت(علیهم السلام) (5)
در شماره‌های گذشته (مبلّغان 197، 198، 199، 202) موضوع «خودی و غیرخودی در مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام)» مطرح گردید و در آن به مباحثی همچون: «ملاکهای غیرخودی»، «نمونه‌هایی از خودیها»، «شاخصه‌ها و شرایط با اهل‌بیت(علیهم السلام) بودن» و... اشاره گردید؛ همچنین در ادامۀ این موضوع، مبحثی در شمارۀ گذشته (202) تحت عنوان «مبانی عزّتمندی» ارائه گردید و در آن به دو اصل و مبنا از اصول عزتمندی پرداخته شد (بینش توحیدی و رفتار توحیدی) اکنون در ادامه مبحث «عزت و ذلّت» به سایر عوامل و مبانی عزّت‏آفرین پرداخته خواهد شد.
ویژه نامه میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام
امام مجتبي علیه السلام عابدترين مردم زمان خود بود. بسيار حج به صورت پياده و گاه با پاي برهنه به جاي مي آورد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -5
یکی از رهبران نهضت‌های اصلاحی معاصر در جهان اسلام «سید جمال الدین اسدآبادی همدانی» است. همان عالم مبارز شیعی که بیدارگری را در کشورهای اسلامی آغاز و دردهای جوامع اسلامی را با واقع‌بینی ویژه‌ای تشریح کرد و راه اصلاح و چاره‌جویی را نشان داد. او در صدد بود که در فکر و زندگی اجتماعی مسلمانان تحولی پدید آورد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -4
آیت الله ملا علی کنی (1220 ـ 1036ق) فقیه فرزانه و مرجع عالی مقام شیعیان در قرن سیزدهم هجری، در مقابل روابط خارجی حاکمان قاجار بسیار حساس بود و درباره خطر نفوذ بیگانگان در فرهنگ، اقتصاد و سیاست کشور اسلامی ایران، به کارگزاران وقت هشدارهایی داده بود؛ اما از آن سوی میرزاحسین خان سپهسالار (مشیر الدوله) صدراعظم وقت ناصرالدین شاه قاجار، در پی تحقق اهداف شوم بیگانگان تلاش می‌کرد.
مخالفت با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان، در سخن و سیره علمای شیعه (1) -3
روحانیت بیدار و آگاه، وظیفه خود دید که از شرف دینی در برابر آن شقاوت‌‏پیشگان دفاع کنند. در این ارتباط مردم تهران به سراغ مجتهدی رفتند که قبلاً با افشاگری‌های خود، مخالفت خویش را با تجاوز و سلطه اعلام کرده و در پارسایی، پرهیزگاری، علم و عمل یگانه دوران به شمار می‌آمد و او کسی جز مرجع عظیم الشأن، فقیه فرزانه، آیت الله میرزا مسیح مجتهد استرآبادی تهرانی نبود.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>