جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
نگاهی گذرا به زندگانی سیاسی امام کاظم(علیه السلام) -1
عصر حکومت منصور دوانیقی یکی از پر اختناق‌ترین دوره‌های تاریخ اسلام به شمار می‌آید و این مسئله در دوره امام کاظم(علیه السلام) شدیدتر از عصر حیات امام صادق(علیه السلام) بود و راویان نمی‌توانستند با صراحت و روشنی، نام امام کاظم(علیه السلام) را ذکر کنند؛ بلکه تحت عناوین و کنایه‌هایی از قبیل: عبد صالح، عالم و سیّد، و یا با کنیه ابوابراهیم و ابوالحسن و احیاناً با اشاره‌هایی همچون: از آن مرد شنیدم، یا به او نوشتم، یا او به من حدیث فرمود و... تعبیر می‌کردند.
نظام اخلاقی اسلام (4)؛ ساماندهی مباحث اخلاقی -2
اولین دسته از مسائل اخلاقی، مسائل مرتبط با خداست؛ ذیل این مسائل، مباحثی مثل ایمان به خدا مطرح است. از آنجا که حقیقت ایمان امری قلبی و در عین حال عملی اختیاری است، در حیطه اخلاق قرار می‌گیرد، و بدیهی است که برای تحقق ایمان در قلب انسان، شناختن متعلَّق ایمان، شرط لازم است.
نظام اخلاقی اسلام (4)؛ ساماندهی مباحث اخلاقی -1
در شماره‌های گذشته ماهنامه «مبلّغان» (210 الی 212)، مبحث «نظام اخلاقی اسلام» آغاز گردید و در آن پس از پرداختن به مباحث مقدماتی، اهمیّت اخلاق و ویژگی‌های نظام اخلاقی اسلام ارائه شد؛ اکنون یکی دیگر از مباحث آن (ساماندهی مباحث اخلاقی) بررسی و تقدیم می‌شود.
احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی؛
امروزه احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی اعمّ از راست یا چپ در دفاع از سلایق و یا هر تعبیر دیگر به سوئی حرکت می‌کنند که اگر دقت نداشته باشند نتیجه فعالیت آنان به سود دشمنان دین و انقلاب خواهد بود که این امر بسیار خطرناک و دارای آثار مخرب در دنیا و عقوبت آخرت خواهد شد.
ارتقاء سطح کیفی فعالیت مساجد؛
سؤال ما این است که از چه راه‌هایی می‌توان مساجد را از جهت کیفی ارتقاء داد و سطح تبلیغ دین را در آن بالا برد؟ از شما تقاضا داریم ایده‌های خود را در این زمینه ارائه نمایید.
برخی مبانی بنیادین در ارتباطات تبلیغی با تأسی به سیرۀ حكومتی علوی(علیه السلام) -2
همیشه انسان در پی کسب الگویی جهت این تعاملات اجتماعی و ارتباطات انسانی بوده است. این ارتباطات در هر قوم و ملّیتی بر طبق یکسری مبانی بنیادین صورت می‌پذیرد و در اسلام و جوامع اسلامی نیز سیره و منش امیرالمؤمنین(علیه السلام) به عنوان رهبر و حاکم عادل و آگاه به زمان، قابل توجه است.
برخی مبانی بنیادین در ارتباطات تبلیغی با تأسی به سیرۀ حكومتی علوی(علیه السلام) -1
ارتباطات در ظاهر به معنای حرف زدن دو نفر با هم، طرز نگاه کردن به یکدیگر، حرکات و افعالی که یک فرد از خود بروز می‌دهد، روابط مختلف افراد در خانواده و اجتماع، پوشش یک فرد در جامعه، طریقه اصلاح و آرایشهای ظاهری، نوشتن یک مطلب و اعلام خبر و هزاران مورد دیگر است که همگی از یک «ارتباط» حکایت دارند.
گلشن احکام؛
قرض دادن دارای احکامی است و در این احکام بین اینکه قرض توسط صندوقهای قرض الحسنه پرداخت شود یا افراد، تفاوتی نیست.
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم؛
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم، با توجه به ضرورت مسئله و در راستای شناخت‌دشمن و راه‌های مبارزه با نظام استکباری، نرم‌افزار «نظام سلطه» را که مشتمل بر سؤالات و شبهات وارده در این موضوع و پاسخهای علمی آنهاست، تولید کرده و در اختیار عموم مردم، به ویژه طلاب و مبلّغان دینی قرار می‌دهد.
نگاهی به ریشه‌های نظری مؤلفه‌های مقاومت (1)
در رأس نظام بینشی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی، مسئله توحید و خداشناسی قرار دارد، به گونه‌ای که تمامی بایدها و نبایدها و مسائل مختلف مطرح در این نظام، محصول نگرش توحیدی‌اند و توحیدمحوری در تمام مؤلفه‌های دینی، به ویژه مؤلفه‌های مقاومت وجود دارد. این سخن برای کسی که در متون دینی اندک تأملی داشته باشد، واضح و مبرهن است.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>