جمعه ٢٧ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
غزوۀ حمراء الاسد، نمونۀ مقاومت و فداکاری مسلمانان -۲
در پایان جنگ احد، هنگامی که مشرکان به سوی مکه حرکت کردند، پیامبر(صلی الله علیه و آله)با اصحاب خود مشغول دفن شهدا بودند. احتمال می‌رفت که مشرکان از این فرصت استفاده کرده و به مدینه حمله کنند. بنابراین، حضرت(صلی الله علیه و آله)به یاران خود فرمود: چه کسی حاضر است خبری از مشرکان برای ما بیاورد؟ کسی جواب نداد. حضرت علی(علیه السلام)عرض کرد: من از آنها خبر می‌آورم.
غزوۀ حمراء الاسد، نمونۀ مقاومت و فداکاری مسلمانان -۱
در ماه شوال، دو غزوه برای مسلمانان صدر اسلام (به دنبال یکدیگر) اتفاق افتاده است؛ نخست «غزوۀ اُحد» که در روز شنبه پانزدهم شوال سال سوم هجرت واقع شده است و دیگری «غزوۀ حمراء الأسد» که از فردای آن روز (یکشنبه شانزدهم شوال) با حرکت لشکر اسلام از مدینه آغاز شد و روز جمعۀ همان هفته، با ورود لشکر اسلام به مدینه پایان یافت.
استقلال اقتصادی در آموزه‌های دینی و مؤلفه‌های آن -۴
برای توسعه اقتصادی و عدم نفوذ کفار و استیلای آنان بر اقتصاد کشورهای اسلامی و برای رفع سلطه، راهکارهای مختلفی وجود دارد که تشکیل برخی نهادها و سازمانهای اسلامی؛ مانند دادگاه‌های اسلامی، پارکهای علم و فناوری اسلامی و موارد دیگر.
استقلال اقتصادی در آموزه‌های دینی و مؤلفه‌های آن -3
پس از بررسی موضوع استقلال اقتصادی در آموزه‌های دینی، به بررسی مؤلفه‌های آن با نگاه دینی می‌پردازیم. مؤلفه‏ های استقلال اقتصادی برای کشور جمهوری اسلامی ایران را می‌توان در موارد زیر تبیین نمود.
استقلال اقتصادی در آموزه‌های دینی و مؤلفه‌های آن -2
ائمه(علیهم السلام) در موارد متعددی مسلمانان را به استقلال اقتصادی و عدم وابستگی به کفار سفارش کرده‏ اند: امیرالمؤمنین(علیه السلام) همواره می‏فرمود: مادامی که این اُمَّت لباس بیگانگان را نپوشـند و غذاهای آنان را اســتفاده نکنند، در خیــر خواهند بود؛ ولی هنگامی که چنین کنند، خداوند آنان را ذلیل خواهد کرد.
استقلال اقتصادی در آموزه‌های دینی و مؤلفه‌های آن -1
تلاش براي دستيابي به حد معقولي از خودكفايي و برنامه ‏ريزي اصولي براي نيل به استقلال اقتصادي توأم با حضور قدرتمند در عرصه‏ هاي جهاني از نگاه اقتصاد اسلامي، يك ضرورت است؛ چراكه بدون دسترسي به چنين جايگاهي، زمينه و راه نفوذ بيگانگان در سرنوشت مسلمانان فراهم مي‏گردد و اسلام چنين وضعي را رد مي‏كند.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول ذیقعده؛ ولادت حضرت معصومه علیها السلام حضرت معصومه علیها السلام كریمه اهل بیت علیهم السلام
عالم ربّانی، حاج شیخ محمد لاکانی رشتی(ره)
آیت الله لاکانی(ره) دارای کمالات نفسانی و اخلاقی ارزشمندی بود. مردی خوش اخلاق و خوش محضر، اهل مزاح و در عین حال مبارزی نستوه و شجاع بود که از هواهای نفسانی و رذائل اخلاقی همچون تکبّر و غرور به دور بود. در امور خیر و کارهای عام المنفعه بسیار جدی و کوشا بود و در میان طبقات مردم محبوبیت خوبی داشت. عشق و ارادتش به خاندان پیامبر(صلی الله علیه و آله)، به ویژه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)عجیب بود.
خورشید شرق
نجمه، مادر امام رضا(ع) مي فرمايد: زماني كه فرزند بزرگوارم را باردار بودم، هرگز احساس سنگيني نمي كردم. وقتي مي خوابيدم، صداي تسبيح و تهليل و تمجيد حق تعالي را از درونم مي شنيدم.
همراه با شاعران ولایی
خنده ی معصوم تو آرامش جان رضا بهترین تسکین قلبت صوت قرآن رضا

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>