يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
اسوه‌های حسینی، آینه الگوهای مهدوی(1)؛ «کمال ایمان» -2
طبق روایات، ایمان دارای درجاتی است. به عنوان نمونه، امام صادق(علیه السلام) می‌فرماید: خدای عزوجل ایمان را هفت سهم کرد: نیکوکاری؛ راستگویی؛ یقین؛ رضا؛ وفا؛ علم و بردباری. سپس آن را میان مردم تقسیم فرمود. به هر کسی هفت سهم داد، او کامل و در بردارنده ایمان است، و به برخی از مردم فقط یک سهم داد و به بعضی دو سهم و...»
اسوه‌های حسینی، آینه الگوهای مهدوی(1)؛ «کمال ایمان» -1
یکی از اصول مهم تربیتی، توجه به الگوها است. این اصل مهم از طرف اسلام مورد توجه قرار گرفته و قرآن کریم در تمام زمینه‌ها برای مؤمنان الگوهایی معرفی می‌کند که حضرت ابراهیم(علیه السلام) و پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) از آن جمله‌اند.
تحلیل مهدویت از حدیث 12 خلیفه در صحاح سته -2
بین اهل‌سنّت اختلاف نظر در مورد مصادیق این 12 خلیفه بسیار زیاد است و در مورد آنان از سوی دانشمندان اهل‌سنّت تعبیرهای متعددی مطرح شده است که برخی از آنها متأسفانه بسیار سست و به راحتی قابل خدشه و رد است. البته همین مقدار که مصادیق متفاوتی در تفسیر این حدیث از سوی اهل‌سنّت مطرح می‌شود، خود گواه بر بطلان و ضعف اکثر تفسیرها و توجیه‌هاست.
تحلیل مهدویت از حدیث 12 خلیفه در صحاح سته -1
در صحاح سته، در باب مهدویت به دو طایفه از احادیث بر می‌خوریم: نخست احادیثی است که موضوع مهدویت از آن به صورت کلی استنباط می‌شود و طایفه دیگر احادیث خاصی که فقط بر موضوع امام مهدی(علیه السلام) قابل تطبیق‌اند.
راه‌های کسب آرامش از نگاه قرآن و حدیث (2)-2
از دیگر راه‌‏های کسب آرامش این است که انسان نسبت به دنیا شناخت واقع‌‏بینانه داشته باشد؛ زیرا اگر دنیا را واقعاً آن‌گونه که هست، بشناسد، می‏‌داند که این دنیا دار فنا، لهو و لعب و متاع غرور است و خدا به عنوان متاع قليل از آن یاد کرده است.
راه‌های کسب آرامش از نگاه قرآن و حدیث (2)-1
یکی دیگر از راه‏‌های کسب آرامش این است که با پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اهل‏ بیت(علیهم السلام) مرتبط بوده، پیوسته به آنها توسل داشته باشیم. مقصود از پیوند و ارتباط با معصومین(علیهم السلام) دوست داشتن و عشق ورزیدن به آنان است همان عشق و محبتی که در آیات و روایات معصومین(علیهم السلام) نسبت به آن تاکید شده است.
مصاحبه با مستبصرین (5)؛
آقای «فیلیپ ریکاردو پاز» مردی از بوئینس‌آیرس، پایتخت آرژانتین می‌باشد که متولد 1963م و در بیست و دو سالگی به اسلام مشرّف شده است؛ او حدود سه سال بعد از اسلام آوردن به ایران می‌آید و در حوزه علمیه قم به فراگیری علوم اهل‌بیت(علیهم السلام) مشغول می‌شود.
ویژه نامه ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام)
حضرت علي اكبر (علیه السلام) فرزند ابي عبدالله الحسين(علیه السلام) بنا به روايتي در يازدهم شعبان،سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابي طالب (علیهم السلام) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است.او از طايفه خوش‌نام و شريف بني هاشم بود.
روش‌شناسی تبلیغ اینترنتی (2)؛ «آسیب‌شناسی فعالیت مبلغان دینی در فضای مجازی» -4
فضای باز و پرمخاطره مجازی؛ اعم از صفحات وب و شبکه‌های پیام‌رسان، به دلیل وسعت و گستردگی خاص خود، محل بهره‌برداری‌های گوناگون‌اند. یکی از استفاده‌های درون شبکه‌ای، بهره‌گیری‌های مالکان و بانیان آن است.
روش‌شناسی تبلیغ اینترنتی (2)؛ «آسیب‌شناسی فعالیت مبلغان دینی در فضای مجازی» -3
آسیب دیگر اینکه امروزه استفاده از اینترنت و شبکه‌های مجازی در محیط خانه و در جمع خانواده رواج یافته و برای بسیاری از افراد امری بدیهی و عادی محسوب می‌شود. این نحوه استفاده می‌تواند ارتباطهای شخصی میان اعضای خانواده را در معرض تغییرات منفی و آسیب‌های جدی قرار دهد.

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>