جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
محمدمهدی ماندگار
كلیاتی پیرامون :ماه رجب ماه رجب، ماه خدا اعمال و آداب حضور معنوی در ماه رجب سیره معصومین علیهم السلام و بزرگان در ماه رجب ماه رجب و فرصت ها
ولادت حضرت امام باقر (سلام الله علیه)
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد صلی الله علیه و آله در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند...
تفسیر تبلیغی (8)
در شماره‌‏های گذشته ماهنامه مبلّغان (204 الی 209) موضوع «تفسیر تبلیغی قرآن کریم» آغاز گردید و در آن به تفسیر سوره مبارکه حمد و آیات اول تا هشتم سوره مبارکه بقره پرداخته شد. اکنون به حول و قوّه الهی به تفسیر آیات نهم و دهم سوره «بقره» می‌‏پردازیم.
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -4
بدون شک مباحث اخلاقی از زمانی که انسان قدم بر روی زمین گذارده، آغاز شده است؛ زیرا حضرت آدم(علیه السلام)پیامبر خدا بود و فرزندانش را با دستورهای اخلاقی که با وحی از خدا دریافت کرده بود، آشنا می‌ساخت.
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -3
بعضی از افراد فاسد و مفسد، برای اینکه اعمال خلاف و صفات رذیله خود را توجیه کنند، گفته‌اند: اخلاق انسان قابل تغییر نیست و خدا برخی از مردم را خوب و برخی دیگر را بد آفریده است؛ نه خوبان می‌توانند بد باشند و نه بدها می‌توانند خود را تغییر دهند و خوب گردند، و خدا ما را چنین آفریده است، اگر می‌خواست، می‌توانست ما را با اخلاق خوب بیافریند، پس خدا ما را بد آفریده و نمی‌توانیم خوب باشیم و مقصّر نیستیم!
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -2
از گذشته تا کنون مجموع علوم و دانشها را به دو دسته تقسیم کرده‌اند: الف) علوم مربوط به اموری که از قدرت و اختیار انسان خارج هستند که تمام جهان هستی غیر از افعال اختیاری انسان را شامل می‌شود؛ ب) علوم مربوط به اموری که در اختیار انسان و تحت قدرت او قرار دارند؛ یعنی به افعال اختیاری انسان مربوط می‌شوند.
نظام اخلاقی اسلام (2)؛ مباحث مقدماتی علم اخلاق -1
پس از آشنایی مختصر با اهمیت اخلاق و علم اخلاق و شناخت مفهوم آن در مقاله پیشین (مبلّغان 210) لازم است به چند مطلب مهم دیگری که به عنوان مقدمه علم اخلاق بوده و حاکی از ارزش و اهمیت فوق‌العاده آن است، به طور مختصر اشاره کنیم تا با بصیرت و آگاهی بیش‌تر وارد بحث و بررسی مسائل علم اخلاق شویم.
نظام اخلاقی اسلام (1) اهمیت و شرافت اخلاق اسلامی و ضرورت آموزش آن -2
پس از پی بردن به اهمیّت و ضرورت پرداختن به اخلاق در عصر حاضر، وارد مباحث مقدماتی شده و به تعریف علم اخلاق و تعیین موضوع آن می‌پردازیم.
نظام اخلاقی اسلام (1) اهمیت و شرافت اخلاق اسلامی و ضرورت آموزش آن -1
مسائل اخلاقی در هر زمان از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است! در زمان ما که عوامل فساد و انحراف از هر عصری بیش‌تر شده، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است؛ از این‌رو، طی سلسله مقالاتی، با استفاده از آیات و روایات و داستان‌های آموزنده از سیره بزرگان، مطالبی درباره اخلاق اسلامی مطرح می‌کنیم.
پاسخ به پرسش‌های زرتشتیان(7)
یکی از سؤالاتی که زرتشتیان با نقاب باستان‌گرایی مطرح می‌کنند این است که: ما که ایرانی و فارس زبان هستیم؛ چرا باید نماز و دعا را به زبان عربی بخوانیم؟

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>