جمعه ٠٦ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
حقیقت مجازی
برخورد جدّی با کسانی که در فضای مجازی و شبکه‌های پیام‌رسان از جمله تلگرام، مخلّ امنیّت روانی و ملّی جامعه می‌شوند به خاطر اهمیّت و حیاتی بودن امنیّت و آرامش به خصوص در ایّام انتخابات است. بدترين شهرها شهرى است كه در آن امنيّت و رفاه نباشد.
آفت اشرافیگری
اشرافی گری باعث انحراف و فساد صاحبانش می‌شود، چنانکه قرآن کریم می‌فرماید: و [ما] در هيچ شهرى هشداردهنده‏‌اى نفرستاديم جز آنكه خوشگذرانان آنها گفتند: "ما به آنچه شما بدان فرستاده شده‌‏ايد كافريم."» اثر دیگر اشرافی‌گری آن است که باعث فشار مضاعف بر قشر محروم می‌شود.
انتخاب خیرخواه مردم
کسی باید رئیس جمهور شود که درد مردم را بفهمد، این مهم، باعث مهربانی به خصوص با قشر محروم می‌شود. این، سفارش رسول خداست که فرمودند: «وَ انْصَحِ الأُْمَّةَ وَ اَرْحَمْهُمْ؛و خیرخواه و مهربان آنان باش.(مکارم الأخلاق، ص457) همچنین امام علی(علیه السلام) توصیه فرمودند: «لِلعامَّةِ بِشرَكَ وَ مَحَبَّتَكَ؛ گشاده‏ رويى و دوستى‏ ات را براى عموم مردم بکار گیر.»(الخصال، ج1، ص147)تنها کسی می‌تواند دستگیر اقشار محروم جامعه باشد که با تمام وجود، درد و طعم تلخ محرومیّت و فقر را لمس کرده باشد.
گلوله و لبخند
برای انتخاب یک رییس‌جمهور مناسب، معیارهای متفاوتی را باید در نظر گرفت که یکی از مهم‌ترین آنها روش فرد مورد نظر در سیاست خارجی است. سیاست خارجی حتما یکی از مهمترین عرصه‌هاست زیرا امروز اگر ـ بر فرض ـ شما هم با دیگران کار نداشته باشید دیگران با شما کار دارند! علاوه بر اینکه روش استعمارگران در دنیا تغییر کرده و آنها بجای مداخله‌ی مستقیم، سعی می‌کنند از طریق عقد قرارداد و توافق‌نامه به منافع نامشروع خود برسند.
توصیه رهبر انقلاب
حضرت آیت الله خامنه ای در توصیه ای دقیق فرمودند: «من به نامزدهای گوناگون عرض می کنم، جوری وعده بدهید که اگر چنانچه آن وعده را بعداً به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید که نگذاشتند، نشد. کاری را که می توانید انجام دهید، وعده بدهید.
معیاری مهم برای انتخاب رییس‌جمهور
امروز هیچ فرد آزاداندیش و سالمی در دنیا وجود ندارد که اعتقاد به خباثت و شیطنت آمریکا نداشته باشد؛ چون فجایع بوجود آمده توسط این جرثومه‌ی شرارت، واضح‌تر از آن است که قابل انکار باشد. پس انتظار زیادی نیست اگر ما از نامزد ریاست‌جمهوری در ایران بپرسیم که با این دولت جنایتکار چگونه تعامل خواهد کرد. از اول انقلاب، سیاست خصمانه و مکرآلود آمریکایی‌ها همیشه برای ما موجب زحمت و خسارت بوده است و البته یادمان نرفته سال‌های اخیر را که بعضی‌ها فریب دستکش مخملین را خوردند و نفهمیدند که زیر آن، دست چدنی وجود دارد.
لزوم اهتمام به امور مسلمین
یکی از روشن‌ترین و زیباترین وظایفی که در جامعه اسلامی بر عهده همه افراد گذاشته شده، توجه به امور مسلمین است. روایتی که در کتب روایی از پیامبر اکرم(ص):هر كس صبح كند و به امور مسلمانان همّت نورزد، از آنان نيست و هر كس فرياد كمك خواهى كسى را بشنود و به كمكش نشتابد، مسلمان نيست.
سه ویژگی کاندیدای اصلح
در یک عبارت کوتاه سه ویژگی کاندیدای اصلح عبارت است از: 1-بصیرت، آگاهی 2-صداقت و راستگویی 3-شجاعت و دلیری
روش‌ غلط انتخاب
شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، فرصت تعیین سرنوشت جامعه اسلامی است که قطعاً اثرات بزرگی را بر جهان اسلام نیز خواهد گذاشت. از این رو هر کس باید خود، با دلیلی روشن و محکم و بدون تقلید کورکورانه به تحقیق و مشورت با افراد مورد اطمینان بپردازد.
شرکت در انتخابات در واقع پاسخ مثبت به دعوت خداوند و رسولش
هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، برنامه‌ها و فعالیت‌های سازماندهی شده‌ی استکبار جهانی و دشمنان جمهوری اسلامی بیشتر خود را نشان داده و در اخبار و رسانه‌ها و فضای مجازی دائم درصدد خدشه دار نمودن و زیر سوال بردن انتخابات هستند و مردم را به عدم شرکت در انتخابات امر و تشویق می‌کنند.

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>