دوشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات 
نوروز مبارک باد
فرارسیدن ایام نوروز مبارک باد..
شرایط امر به معروف و نهی از منکر (6) -1
در شماره‌های گذشته ماهنامه مبلّغان (195 تا 199) موضوع «شرایط امر به معروف و نهی از منکر» مطرح گردید و به برخی از شرایط آن، از جمله: شناخت احکام، اصرار بر گناه، شناخت معاصی، انجام در حوزهٔ تکالیف، عدم وهن دین، احتمال تأثیر، عدم مفسده و ضرر و وجود و بقای موضوع، اشاره گردید؛ اکنون در ادامهٔ این مبحث، به شرط نهم (آخرین شرط) از شرایط امر به معروف و نهی از منکر اشاره می‌شود.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -5
به فرمایش‌های امیرالمؤمنین «صلوات‌الله علیه» به زبیر بعد از اینکه جدا شد، دقت بفرمایید! اینها در کلمات امیرالمؤمنین «صلوات الله علیه» هست. این عالم بزرگوار را، اگرچه می‌گوییم در مقام عصمت نیست؛ اما وقتی مؤیّد عندالله شد و آثار و علائم تأیید الهی را در ایشان دیدیم، آن هم نه یکی، نه دو تا، نه صد تا، می‌دانیم آن‌قدر لطف خدای متعال شامل حال ایشان کرده است و وظیفه ما این است که قدردان ایشان باشیم.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -4
آنچه که بنده در این عرایضم به عنوان محور دارم، مسئله اخلاص است. ایشان مرتب دارد زحمت می‌کشد که این اخلاص را بیش‌تر، پررنگ‌تر، لطیف‌تر و حساس‌تر کند
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -3
این بزرگوار هم خدای متعال اراده فرموده است که مسئولیت سنگینی را به ایشان عطا کند که عطا کرده است. با ظرفیتِ فوق ادراک اشخاص عادی. این ذاتیات ایشان است و ایشان کار کرد و من اطلاع داشتم که در فقه و اصول و رجال و لغت و... کار می‌کرد و در کنار همه اینها، کار روحی می‏کرد.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -2
یکی از ذاتیات ایشان - که اشاره می‌کنم - بلندهمّتی ایشان است؛ یعنی آن‌قدر این روح پاکیزه و لطیف و بزرگ است که وقتی ایشان این تعبیر را شنید، از آن موقع تدریجاً خودش را برای فعلیت این منزلت آماده کرد و از این حرکت اختصاصی و استثنایی نیز هیچ غفلت نورزید.
توصیف ذخیرۀ الهی از منظر عارفی واصل -1
در شماره 407 و 408 ماهنامهٔ پاسدار اسلام (دی و بهمن 1394) گفتگویی با عارف واصل آیت‌الله حاج آقا مرتضی تهرانی پیرامون ویژگی‌ها و شخصیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(حفظه الله) صورت گرفت که حاوی نکات ارزشمند و خواندنی است؛ در اینجا به گوشه‌ای از این گفتگو اشاره می‌شود.
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -4
اسلام مکتبی است که عقاید و سیاستش با هم آمیخته و اطاعت از رسول و اولی الأمر که امری سیاسی است، با ایمان به خدا و قیامت که امری اعتقادی است، آمیخته شده است.
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -3
امام باقر ذیل آیۀ اولی الأمر می‌فرماید: «إِیَّانَا عَنى‏ خَاصَّةً، أَمَرَ جَمِیعَ الْمُؤْمِنِینَ إِلى‏ یَوْمِ الْقِیَامَةِ بِطَاعَتِنَا؛ مقصود خداوند از اولی الأمر ما (ائمه(علیهم السلام)) هستیم و مؤمنین را امر فرمود که تا روز قیامت از ما اطاعت کنند.»
ولایت در قرآن (2) آیه «اولی الأمر» -2
منظور از اولی الأمر، «امامان معصوم(علیهم السلام)» است که رهبری مادی و معنوی جامعه اسلامی در تمام شئون زندگی از طرف خداوند و پیامبر(صلی الله علیه و آله) به آنها سپرده شده است و غیر آنها را شامل نمی‌شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>