جمعه ٠٦ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
اربعین حسینی؛ شکوفه با شکوه حماسه عاشورا -1
اربعین، یادمان حماسه‌ای جاوید و شکوهمندی است که سیر تاریخ تشیع؛ بلکه اسلام را متحوّل ساخت و سرود پیروزی انسان‌های آسمانی و آزاده؛ امّا مظلوم را برای همیشه در فضایی دردآلود طنین‌انداز ساخته است.
شکافنده ی دانش ها-1
دیگر بار چشمه سار كوثر محمّد (ص)در جویباران فضیلت و عفاف به یكدیگر رسیدند تا مرجان های معرفت و مرواریدهای درخشان امامت را به چشمان منتظر و دل های آرزومند هدیه كنند. امام حسین علیه السلام جشنی شكوهمند و معنوی را تدارك دیده تا شاهد پیوند زیبا و مقدّس فاطمه دختر برادرش امام مجتبی علیه السلام و زیباترین روح پرستنده؛ یعنی، فرزندش علی باشد.
ویژه نامه شهادت حضرت امام سجاد (علیه السلام)
حضرت سید الساجدین در میان دلها جایگاه بسیار خاصی یافته بود. این وضع بر امویان دشوار بود و آنها را می‏‌رنجاند و از همه کس بیشتر ولید بن‏ عبدالملک کینه امام را در دل داشت. تا اینکه حضرت را در سن 57 سالگی در مدینه طیبه به شهادت رساند.
امام سجاد(علیه السلام)و پرورش نيروهای انقلابی -4
دوران امامت امام سجاد(علیه السلام)را می‌توان سرآغاز تربیت شاگردان مکتب اهل بیت(علیهم السلام)دانست که با بهره‌گیری از این مکتب با فضیلت، منشأ بسیاری از تفکرات انقلابی و حرکت‌های حماسی دوره‌ای بعد از خود شدند.
امام سجاد(علیه السلام)و پرورش نيروهای انقلابی -3
رفتار امام تحت كنترل شدید خلفای جور آن زمان بود و شاهد این ادعا، نامه عبدالملك بن مروان به امام می‌باشد كه حضرت را به خاطر ازدواج با كنیزی كه امام ابتدا او را آزاد كرده و سپس با وی ازدواج نمود، سرزنش كرد؛ ولی امام در بند پایانی پاسخ وی، نوشت: هیچ فرد مسلمانی پست نیست و پستی‌ای جز پستی‌ جاهلیت نمی‌باشد.
امام سجاد(علیه السلام)و پرورش نيروهای انقلابی -2
امام سجاد(علیه السلام)از همین غلامان و کنیزان نیروهای انقلابی ساخت، به گونه ‏ای که این نیروها خود مبلّغی برای گسترش اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)بودند.
امام سجاد(علیه السلام)و پرورش نيروهای انقلابی -1
پس از حادثه جانسوز عاشورا و بروز فاجعه حرّه و سركوب شدید و بی‌رحمانه نهضت مردم مدینه در سال 63ق رعب و وحشت شدیدی بر مسلمین، خصوصاً شیعیان حاكم شد، به طوری که امام سجاد(علیه السلام)فرمود: در تمام مكّه و مدینه بیست نفر وجود ندارند كه ما را دوست داشته باشند.
ولادت و شهادت حضرت یحیی(علیه السلام)و شباهت آن با امام حسین(علیه السلام) -6
مرحوم شوشتری، پس از بیان تشابه این دو معصوم مظلوم، می‌گوید: «مصیبت امام حسین مظلوم(علیه السلام)از یحیای مظلوم(علیه السلام)هم سخت‌تر بود.»
ولادت و شهادت حضرت یحیی(علیه السلام)و شباهت آن با امام حسین(علیه السلام) -5
حضرت یحیی(علیه السلام)با امام حسین(علیه السلام)نیز شباهت‌ها و مشترکاتی دارند، لذا امام حسین(علیه السلام)از مظلومیت آن پیامبر شهید بسیار یاد می‌کرد، همچنان که از امام سجاد(علیه السلام)روایت شده است.
ولادت و شهادت حضرت یحیی(علیه السلام)و شباهت آن با امام حسین(علیه السلام) -4
حضرت یحیی و عیسی مسیح(علیهما السلام)با هم شباهت‌ها و قدر مشترک‌هایی دارند.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>