پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ویژه نامه شهادت حضرت امام حسن (علیه السلام)
امام حسن (ع ) در شب نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرت در مدینه تولد یافت. وى نخستین پسرى بود كه خداوند متعال به خانواده على و فاطمه عنایت كرد. اما در 28 صفر سال 50 ه. ق توسط همسر فریب خورده اش مسموم شد و به شهادت رسیده.
ویژه نامه شهادت امام رضا علیه السلام
امام علي ‌بن موسي‌ الرضا عليه‌ السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام مي‌ باشند. ايشان در سن 35 سالگي عهده‌ دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ ها و رنج بسياري را بر امام روا داشتند و سر انجام مامون عباسی ايشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.
آیات مرتبط با رخدادها
در ماه صفر، حوادث متعددی رخ داده است که مهم‌ترین آنها «رحلت خاتم انبیاء محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله)»و «شهادت جانگداز امام حسن مجتبی(علیه السلام)» در روز بیست و هشتم ماه صفرو «شهادت امام رضا(علیه السلام)»در روز آخر ماه صفر می‌باشد.
زیارت اربعین؛
بهترین راه برای شناخت بیشتر شخصیت امامان علیهم السلام به ویژه امام حسین علیه السلام یاری گرفتن از حضرات معصومین علیهم السلام می باشد و ما برای رسیدن به این مقصود در این مقاله سخنان دُرربار پیشوای صادق شیعیان، امام صادق علیه السلام را در زیارت اربعین برگزیده ایم.
سخنان مقام معظم رهبری در مورد اربعین حسینی -3
اساساً اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر(صلی الله علیه و آله)، یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.
ویژه نامه اربعین حسینی
سایت جامع تبلیغ (ذی طوی) در آستانه ی فرا رسیدن چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفای ایشان ویژه نامه ای را متناسب با این مناسبت حزن انگیز برای کاربران گرامی تهیه نموده است...
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -7
نتیجه خیانت‌های لشکریان، اشعث‌ها و ابوموساها و رها کردن رهبر چنین شد: 1. متارکه جنگ صفین ـ با صدور دو روز زحمت ـ بین دو گروه؛ 2. نجات معاویه و سپاهیانش از نابودی قریب الوقوع و قطعی ...
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -6
در صورتی که دو حَکَم، طبق تکلیف شرعی خود عمل می‌کردند، قطعاً نتیجه‌اش احقاق حق و ابطال باطل (پیروزی امام علی(علیه السلام) و اثبات انحراف معاویه) می‏‌شد.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -5
اصل رأی دادن به شخصیّتی که از نظر جبهه‌گیری سیاسی، در جناح خود انسان باشد، هرچند با تفاوت فکری، امری طبیعی است و حقّ یمنی‌ها یا دیگران می‏‌باشد.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -4
بررسی ترکیب جمعیتی کوفه از منظر جامعه‌شناسی نیازمند یک کتاب است؛ ولی اشاره می‌شود که کوفه در اصل به انگیزه پادگانی نظامی تأسیس شد و در آن از بیش‏تر قبایل و نیز ایرانی‌ها، غلام‌ها و موالی که وابسته به یک قبیله‌ای می‌شدند نیز حضور داشتند.

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>