سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
تولّي و تبرّي در زيارت عاشورا (1) -2
در اين زيارت نه چندان طولاني خواسته‌هايي بر محور تولّي به خوبي بيان شده و تبرّي نسبت به افرادي كه پايه‌گذار ظلم و دشمني با اهل بيت(علیهم السلام) و مجري نيّات شوم آنان بوده‏ اند بيان شده است.
عبرت‌های عاشورا در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) 4
حسین بن علی (علیه السلام)، در مرکز اسلام، در مدینه و مکه مرکز وحی نبوی وضعیتی دید که هرچه نگاه کرد چاره‌ای جز فداکاری نداشت؛ آن هم چنین فداکاری خونین باعظمتی! مگر چه وضعی بود که حسین بن علی (علیه السلام)، احساس کرد که اسلام فقط با فداکاری او زنده خواهد ماند، و الّا از دست رفته است؟! عبرت اینجاست.
عبرت‌های عاشورا در کلام مقام معظم رهبری(حفظه الله) 2
هیچ‌وقت نباید امت اسلامی و جامعهٔ اسلامی ماجرای عاشورا را به عنوان یک درس، به عنوان یک عبرت، به عنوان یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد. قطعاً اسلام، زندهٔ به عاشورا و به حسین‌بن‌علی (علیه السلام) است.
راهکار حلّ بحران در بحرانی‌ترین شب و روز تاریخ -6
امام حسین (علیه السلام) از چهار کانال نماز، قرآن، دعا و استغفار آن‌چنان با خدا ارتباط محکم و قویی برقرار کرد که برای انسان‌های معمولی قابل فهم و درک نیست. به همین جهت، هر چه مصائب بیش‌تر و اوضاع از طرف دشمن بحرانی‌تر می‌شد، چهره آن حضرت با نشاط‌تر و بشاش‌تر می‌گشت و چون آهن آب‌دیده و تیغ صیقل خورد، هر چه بیش‌تر مصیبت می‌دید، جلا و نورانیّت بیش‌تری می‌یافت.
حق ‏الناس در اسلام / با نگاهی به حادثۀ خرید زمین کربلا توسط امام حسین(علیه السلام) -1
روز دوم ماه محرم الحرام کاروان امام حسین(علیه السلام) وارد سرزمین کربلا شد و در روز سوم محرم، امام حسین‌(علیه السلام) در آنجا مستقر شدند و عمر بن سعد نیز با لشکریان خود وارد صحرای کربلا شد. از اتفاقاتی که روز سوم در صحرای کربلا رخ داده است، خرید زمین کربلا توسط امام حسین(علیه السلام) است.
حجت الله بیات
امام حسين عليه السلام و يارانش تجسم عيني آن دسته از آياتند كه سيماي حق جويان، عدالت خواهان و خداباوران را به تصوير مي‌كشد
آيينه عاشورا
در ميان حوادثي كه در طول تاريخ بشر رخ داده است، هيچ كدام به برجستگي و پويايي حركت بنياني عاشورا نيست؛ نهضتي كه در منطقه اي محدود، زماني كوتاه وكارواني كوچك به وقوع پيوست، اما توانست الگويي عملي براي آزادمردان و عدالت خواهان جهان ارائه كند.
ابوالفضل هادی منش
در صبح روز عاشورا، امام ياران خود را به دو دسته تقسيم كرد كه شامل سي نفر سواره نظام و چهل نفر پياده نظام بود. امام فرماندهي ميمنه سپاه را به «زهير بن قين» و ميسره سپاه را به «حبيب بن مظاهر» سپرد و پرچم را به برادر خود عباس عليه السلام كه از همه شجاع‌تر بود، داد.
علیرضا وزیری
اولین نقطة آغاز هر حرکتی جهل زدایی و شعورمندی است. حضرت علی علیه السلام به «کمیل» فرمود: «مَا مِن حَرَکَةٍ إلّا وَ أنتَ مُحتاجٌ أِلَی مَعرِفَةٍ؛ هیچ حرکتی [برای انجام کاری] نیست، مگر اینکه تو در آن به شناخت نیازمندی.»
علیرضا وزیری
عزاداری، واژه ای است که نشان دهنده رفتار و مراسم خاصی است که در مواقعی ویژه، توسط اقوام و ملل گوناگون انجام می شود و به معنای سوگواری و اقامة عزا به خاطر مرگ کسی است، و عزادار، کسی است که در مرگ عزیزانش سوگوار و ماتم زده است.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>