پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
رسول جعفريان
با حضور امام - علیه السّلام - و پدرش - به مدت حداقل17 سال - در سامرا، نه تنها مردم جذب آنان شده بودند، بلكه بسیاری از شیعیان نیز بدین شهر هجوم آورده بودند. در چنین وضعیتی، طبیعی بود كه هنگام رحلت آن حضرت، سامرا یكپارچه در ماتم فرو رود...
ویژه نامه شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
امام حسن عسكری علیه السلام می فرمود: كسی كه به حقوق مردم آشناتر از دیگران باشد و به ادای آن اهتمام ورزد، نزد خدا مقامی برتر از دیگران دارد و كسی كه در دنیا در برابر برادران مؤمن خویش تواضع و فروتنی كند، نزد خدا در زمره صدیقین و از شیعیان واقعی علی بن ابی طالب علیهماالسلام خواهد بود.
هجرت، عامل بقای دین -5
در حال حاضر، به دلیل گسترش اسلام در جهان، هجرت به صورتی که در صدر اسلام واقع شد کم‏تر ضرورت پیدا می‏‌کند، مگر در برخی از کشورها که مسلمانان در سختی و تحت فشار قرار می‏‌گیرند، در این زمان هجرت برای رساندن پیام اسلام به مردم جهان و آشنا ساختن آنان با معارف حیات‌‏بخش اسلام لازم و بلکه ضروری می‌‏باشد.
هجرت، عامل بقای دین -4
با توجه به آثار و برکات هجرت بود که پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) با مشاهده فزونی شکنجه و آزار مسلمانان بی‌‏پناه از طرف مشرکان مکه، به آنان توصیه فرمود که به «حبشه» هجرت کنند. به دنبال این توصیه، مسلمانان دست به دو هجرت زدند.
هجرت، عامل بقای دین -3
در احادیث پیشوایان معصوم(علیهم السلام) نیز هجرت به عنوان یک فضیلت و از معیارهای برتری افراد معرفی شده است.
هجرت، عامل بقای دین -2
هجرت به معنی ترک وطن به خاطر مقاصد والای دینی، در قرآن کریم یک ارزش مهم و معیار فضیلت تلقّی شده و بیش از بیست بار در آیات قرآن تکرار شده است.
هجرت، عامل بقای دین -1
از حوادث مهم ماه ربیع الاول، هجرت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) از مکه به مدینه است که منشأ آثار و برکات فراوانی برای اسلام و مسلمین شد. در این مقاله نگاهی به این مبحث خواهیم داشت و اهمیت آن را از نگاه قرآن کریم مورد بررسی قرار می‌‏دهیم.
تاریخ و فلسفه هجرت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله از مکه به مدینه
اکثر مردم مکه متکبر، خشن، لجوج، متعصب و دارای روحیه ای نسبتاً اعرابی و غیر فرهنگی بودند، در حالی که اکثر مردم مدینه فروتن، بی آلایش، حقیقت جو، غیر متعصب و دارای روحیه ای نسبتاً فرهنگی بودند.
محمداسماعیل نوری
در ماه ریبع الاول، حوادث متعددی رخ داده است که برخی از آنها با آیات قرآن مرتبط می باشند. یکی از آن حوادث مهم که منشأ رشد و توسعۀ دین و مبدا تاریخ اسلام قرار گرفت...
سجاد فروزش
خانواده، سازنده‌‏ترین واحد اجتماع محسوب می‏‌شود و ثبات و سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است؛ به‏‌طوری که می‏‌توان گفت اولین شرط داشتن جامعه‌‏ای سالم و پویا، سلامت و پایداری خانواده است. دین مبین اسلام همواره بر اهمیّت تشکیل خانواده تاکید داشته است.

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>