سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
تعاليم مذهب جعفري(علیه السلام) -2
روزی امام صادق(علیه السلام) در جلسه درس خود و در جمع بعضي از شاگردان، فرمودند: «أيَّ شَيء تَعَلَّمتَ مِنّي؟؛ از من چه چيزي ياد گرفته‏اي؟» يکي از شاگردان عرض کرد: مولاي من! من از محضر شما هشت مطلب ياد گرفته‌‏ام. حضرت فرمود: «قَصِّها عَلَیّ لِأعرِفَها؛ [آنچه را ياد گرفته‌‏اي] بگو تا بدانيم چه آموخته‏‌اي!» آن شاگرد هشت مورد را به عنوان تعالیم مکتب جعفری عرض کرد.
تعاليم مذهب جعفري(علیه السلام) -1
امام صادق(علیه السلام) در حوزه درسي خود و در جمع بعضي از شاگردان، فرمود: «از من چه چيزي ياد گرفته‏ ايد؟» منظور حضرت اين بود؛ شما که سالهاست در جلسات درس و بحث من شرکت مي‏کنيد، چه توشه ‏اي برگرفته‏ ايد؟ يکي از آنان عرض کرد: مولاي من! از محضر شما هشت مطلب ياد گرفته‏ ام. حضرت فرمود: آنچه را ياد گرفته‏ اي بگو تا بدانيم چه آموخته ‏اي! امام با اين بيان شاگرد خود را امتحان مي‏کنند. سپس او اين هشت مورد را بيان مي‏ کند و حضرت يک به يک را تصديق مي‏ فرماید.
غزوۀ حمراء الاسد، نمونۀ مقاومت و فداکاری مسلمانان -۴
اگرچه در نظر ابتدایی ممکن است غزوۀ «حمراء الأسد» یک حرکت بی‌فایده و غیر معقول به حساب آید؛ ولی اگر با دقت بررسی شود، روشن خواهد شد که فواید بسیاری برای اسلام و مسلمین به همراه داشت.
غزوۀ حمراء الاسد، نمونۀ مقاومت و فداکاری مسلمانان -۳
در کنار جریان غزوۀ «حمراء الأسد» حوادثی اتفاق افتاده است که به نوعی با آن مرتبط می‌باشد. در اینجا به دو مورد از آنها اشاره می‌کنیم.
غزوۀ حمراء الاسد، نمونۀ مقاومت و فداکاری مسلمانان -۲
در پایان جنگ احد، هنگامی که مشرکان به سوی مکه حرکت کردند، پیامبر(صلی الله علیه و آله)با اصحاب خود مشغول دفن شهدا بودند. احتمال می‌رفت که مشرکان از این فرصت استفاده کرده و به مدینه حمله کنند. بنابراین، حضرت(صلی الله علیه و آله)به یاران خود فرمود: چه کسی حاضر است خبری از مشرکان برای ما بیاورد؟ کسی جواب نداد. حضرت علی(علیه السلام)عرض کرد: من از آنها خبر می‌آورم.
غزوۀ حمراء الاسد، نمونۀ مقاومت و فداکاری مسلمانان -۱
در ماه شوال، دو غزوه برای مسلمانان صدر اسلام (به دنبال یکدیگر) اتفاق افتاده است؛ نخست «غزوۀ اُحد» که در روز شنبه پانزدهم شوال سال سوم هجرت واقع شده است و دیگری «غزوۀ حمراء الأسد» که از فردای آن روز (یکشنبه شانزدهم شوال) با حرکت لشکر اسلام از مدینه آغاز شد و روز جمعۀ همان هفته، با ورود لشکر اسلام به مدینه پایان یافت.
خورشید شرق
نجمه، مادر امام رضا(ع) مي فرمايد: زماني كه فرزند بزرگوارم را باردار بودم، هرگز احساس سنگيني نمي كردم. وقتي مي خوابيدم، صداي تسبيح و تهليل و تمجيد حق تعالي را از درونم مي شنيدم.
همراه با شاعران ولایی
خنده ی معصوم تو آرامش جان رضا بهترین تسکین قلبت صوت قرآن رضا
همراه با شاعران ولایی
باز هم در به در شب شدم ای نور سلام باز هم زائرتان نیستم از دور سلام
ذي قعده و رخدادهاي مرتبط با امام رضا(علیه السلام) (2)
در ماه ذي‌قعده كه ما آن را به نام «ماه امام رضا(علیه السلام)» نامگذاري كرديم، مناسبت‌هاي ويژه آن حضرت وجود دارد كه به آنها اشاره مي‌شود.

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>