يکشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ویژه نامه اربعین حسینی
سایت جامع تبلیغ (ذی طوی) در آستانه ی فرا رسیدن چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفای ایشان ویژه نامه ای را متناسب با این مناسبت حزن انگیز برای کاربران گرامی تهیه نموده است...
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -7
نتیجه خیانت‌های لشکریان، اشعث‌ها و ابوموساها و رها کردن رهبر چنین شد: 1. متارکه جنگ صفین ـ با صدور دو روز زحمت ـ بین دو گروه؛ 2. نجات معاویه و سپاهیانش از نابودی قریب الوقوع و قطعی ...
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -6
در صورتی که دو حَکَم، طبق تکلیف شرعی خود عمل می‌کردند، قطعاً نتیجه‌اش احقاق حق و ابطال باطل (پیروزی امام علی(علیه السلام) و اثبات انحراف معاویه) می‏‌شد.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -5
اصل رأی دادن به شخصیّتی که از نظر جبهه‌گیری سیاسی، در جناح خود انسان باشد، هرچند با تفاوت فکری، امری طبیعی است و حقّ یمنی‌ها یا دیگران می‏‌باشد.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -4
بررسی ترکیب جمعیتی کوفه از منظر جامعه‌شناسی نیازمند یک کتاب است؛ ولی اشاره می‌شود که کوفه در اصل به انگیزه پادگانی نظامی تأسیس شد و در آن از بیش‏تر قبایل و نیز ایرانی‌ها، غلام‌ها و موالی که وابسته به یک قبیله‌ای می‌شدند نیز حضور داشتند.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -3
از وقتی که ابوموسی از فرمانداری کوفه ـ که شامل نیمی از قلمرو اسلامی می‌شد ـ برکنار شد، با امام علی(علیه السلام)زاویه گرفت و رذیله عشقِ به ریاست در او دلش را به یقین سیاه و از پیروی حق و تبعیت از خط ولایت بیرون برده بود.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -2
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در تعقیب عایشه، طلحه و زبیر، از مدینه حرکت کرد و در ذی‏قار یا ربذه، توقف کرد و نمایندگانی به کوفه و... فرستاد تا مردم را برای مقابله با پیمان‏‌شکنان جنگ طلب، بیسج کنند.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -1
ابوموسی مانع همراهی مردم با امام علی(علیه السلام)در برابر اهل بغی و طغیان می‌شد، گرچه همین همکاری با اصحاب جمل را بعدها، طرفدارانش به عنون موضعگیری بی‌طرفانه، اعتدالی، مدبّرانه، عاقلانه، دلسوزانه جهت حفظ دماء مسلمین، طرفداری از اخوّت اسلامی و عقلانیّت و تدبیر، به خورد مردم دادند و از او چهره‌ای وجیه و دوراندیش ساختند که کلید حلّ مشکلات در دست اوست.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -12
امام حسن عسکری(علیه السلام) به طور رسمی و مکرر امر کرده بودند که دلهای مردم را از تفرقه بیرون آورده، به سوی ما جذب و هدایت کنید. هر امر ناشایستی را از ما دفع نمایید و بگذارید وقتی شما را دیدند، به امام شما - کسی که شما را تربیت کرده است - تبریک‌ بگویند.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -11
امام هادي(علیه السلام) براي حفظ اتحاد جامعه، تفرقه‌افکنان را طرد و آنان را که داراي انديشه‌‏هاي منحرف بودند، به جامعه معرفي مي‌کرد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>