سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
مباهله در منابع تاريخي اهل سنت
مورّخين در مورد افرادي كه پيامبر (صلی الله علیه وآله) آنها را همراه خود به مباهله برد، اتّفاق نظر دارند و معتقدند كه حضرت تنها حضرت علي، فاطمه و حسنين (علیهم السلام) را با خود براي مباهله برد و هيچ يك از اصحاب يا خاندان ديگر را نبرد.
مباهله در منابع تاريخي اهل سنت
پس از فتح مكّه و پيروزي و اقتدار مسلمانان، پيامبر گرامي اسلام (ص) براي گسترش اسلام، نامه هاي متعدّدي را به سران قبايل و كشورهاي مختلف نوشتند و آنها را به دين مبين اسلام دعوت كردند، از جمله نامه اي بود كه به مسيحيان نجران نوشتند و از آنها خواستند كه اسلام بياورند.
آیه تطهیر، برهان عصمت اهل بیت(ع)-3
بدون شک پیامبر (صلی الله علیه و آله) آگاه مردم به قرآن و اشارات و اهداف آن می‌باشد. از آن حضرت روایات فراوانی نقل شده است که عنوان «اهل‌البیت» را به اصحاب کساء تفسیر فرموده و این روایات، با عبادات مختلف از طریق شیعه و سنّی به حدّ تواتر معنوی رسیده است...
بصیرت آفرینی در کلام امام حسین(علیه السلام)(3)
حضرت ابا عبدالله (علیه السلام) در ادامه خطبه، مردم را متوجه حقیقت ولایت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) کرده و «هفده فضیلت» ایشان را برمی‌شمرد و حضار در جلسه،‌ آن صفات منحصربه‌فرد را تأکید و تصدیق کردند.
«شق القمر» یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) -7
معجزه شق القمر که یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) است، توسط دانشمندان سازمان فضا نوردی «ناسا» نیز تأیید شده است؛ بر اساس گزارش این سازمان کره ماه در گذشته، دو نیم شده و سپس پیوند خورده است. در این گزارش که توسط سفینه فضایی «کلمنتاین» تهیه شده است، چنین آمده است: کره ماه صدها سال پیش به دو نیم متساوی تقسیم شده و دوباره به یکدیگر متصل شده است.
«شق القمر» یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) -6
درباره معجزه «شق القمر» و همچنین درباره «معراج» پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)، برخی شبهات و سؤالاتی که مطرح شده، از طرف علمای اسلام پاسخ داده شده است.
«شق القمر» یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) -5
عکس العمل مردم در قبال معجزه «شق‌القمر» مختلف بود؛ بعضی از آنها ایمان آوردند و ایمان خود را آشکار کردند؛ برخی از ترس بزرگان قبایل، ایمان خود را کتمان نمودند (همان‌گونه که در حدیث فوق آمده بود)؛ ولی بعضی از آنها با حالت ناباورانه به ماه نگاه کردند، دیدند شکافته شده است؛ اما چشمان خود را مالیدند، دوباره نگاه کردند و همان‌طور دیدند، باز هم چشمان خود را مالیدند و نگاه کردند و دیدند؛ ولی در پایان بهانه‌ای نیافتند، جز اینکه بگویند: این کار سحر مستمر است.
«شق القمر» یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) -4
در مورد جزییات و چگونگی وقوع معجزه «شق القمر» و اینکه به پیشنهاد چه کسانی پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)این معجزه را نشان دادند، روایات مختلفی وجود دارد.
«شق القمر» یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) -3
از پیشوایان معصوم(علیهم السلام)از طریق شیعه و سنی درباره «شق القمر» احادیث فراوانی رسیده که بیش از حدّ استفاضه است و شاید به حدّ تواتر معنوی رسیده باشد.
«شق القمر» یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) -2
قرآن کریم در آغاز سوره قمر به صراحت معجزه «شق القمر» را بیان کرده است، آنجا که می‌فرماید: «قیامت نزدیک شد و ماه از هم شکافت! و هرگاه نشانه و معجزه‌ای را ببینند، روی گردانده و می‌گویند: این سحری مستمرّ است! آنها (آیات خدا را) تکذیب کردند و از هوای نفسشان پیروی نمودند و هر امری قرارگاهی دارد.»

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>