پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -3
از وقتی که ابوموسی از فرمانداری کوفه ـ که شامل نیمی از قلمرو اسلامی می‌شد ـ برکنار شد، با امام علی(علیه السلام)زاویه گرفت و رذیله عشقِ به ریاست در او دلش را به یقین سیاه و از پیروی حق و تبعیت از خط ولایت بیرون برده بود.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -2
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در تعقیب عایشه، طلحه و زبیر، از مدینه حرکت کرد و در ذی‏قار یا ربذه، توقف کرد و نمایندگانی به کوفه و... فرستاد تا مردم را برای مقابله با پیمان‏‌شکنان جنگ طلب، بیسج کنند.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -1
ابوموسی مانع همراهی مردم با امام علی(علیه السلام)در برابر اهل بغی و طغیان می‌شد، گرچه همین همکاری با اصحاب جمل را بعدها، طرفدارانش به عنون موضعگیری بی‌طرفانه، اعتدالی، مدبّرانه، عاقلانه، دلسوزانه جهت حفظ دماء مسلمین، طرفداری از اخوّت اسلامی و عقلانیّت و تدبیر، به خورد مردم دادند و از او چهره‌ای وجیه و دوراندیش ساختند که کلید حلّ مشکلات در دست اوست.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -12
امام حسن عسکری(علیه السلام) به طور رسمی و مکرر امر کرده بودند که دلهای مردم را از تفرقه بیرون آورده، به سوی ما جذب و هدایت کنید. هر امر ناشایستی را از ما دفع نمایید و بگذارید وقتی شما را دیدند، به امام شما - کسی که شما را تربیت کرده است - تبریک‌ بگویند.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -11
امام هادي(علیه السلام) براي حفظ اتحاد جامعه، تفرقه‌افکنان را طرد و آنان را که داراي انديشه‌‏هاي منحرف بودند، به جامعه معرفي مي‌کرد.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -10
وجود مبارک امام جواد(علیه السلام) دارای جملات معروف و سیره مشخصی درباره ضرورت ایجاد و حفظ وحدت و همدلی در میان امت اسلامی می‏‌باشند.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -9
وحدت در سیره امام رضا(علیه السلام) حول محور امامت معصوم تعریف می‌‏شود. امام فرمودند: «امامت، زمام دین و مایه نظام و تشکیلات مسلمانان و صلاح دنیا و عزّت مؤمنان است. رهبری، پایه بالنده اسلام و شاخه بلند آن است.»
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -8
آموزه‌‏های سیره امام کاظم(علیه السلام) نیز مانند دیگر حضرات معصومین(علیهم السلام) در زمینه ایجاد وحدت و همدلی، از افق بالایی برخوردار است.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -7
در آن روزگار که عموم جامعه با حاکمیت ظالمان، متفاوت با شیعیان می‏‌اندیشیدند، امام باقر و امام صادق(علیهما السلام) بارها به شیعیان دستور می‏‌دادند که در اجتماعات اهل سنت از قبیل نماز جماعت، تشییع جنازه، حضور در دادگاه برای شهادت دادن و عیادت مریض‌هایشان شرکت کنند.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -6
امام سجاد(علیه السلام) در ارتباط با اینکه خلفای بنی ‏امیه بر حق نیستند، تلاش‌های زیاد و هوشمندانه‌‏ای ‏کردند. از جمله نامه‌‏ای که به «زهری» از علمای اهل‏ سنت نوشت و ضمن اینکه وی را یک فقیه معرفی می‏‌کند، او را از اینکه با دستگاه ظلم ارتباط داشته باشد، برحذر داشت و دعوت به دور بودن از این دستگاه و کمک کردن به آنها کرد.

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>