چهارشنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معاصر 
ویژه نامه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
دهه فجر آئینه ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد [مقام معظم رهبری (حفظه الله)]
تحلیلی درباره قیام تیرماه 1314ش مسجد گوهرشاد مشهد
در تیرماه 1314 ش قیامی مذهبی و مردمی در مسجد گوهرشاد مشهد و در دفاع از حجاب و پوشش اسلامی شکل گرفت که منشأ خیرات فراوانی در جهان تشیّع شد. در این مقاله بر بررسی زوایای مختلف این قیام می‏پردازیم و تحلیلی راجع به آن ارائه می‏کنیم.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -5
مسئله فلسطین، مسئله اول بین المللی اسلامی است و در دهه‌های اخیر که مبارزات ملت مسلمان این سرزمین مغصوب خواب از چشم دولت غاصب صهیونیستی و حامیانش ربوده، بزرگ‌ترین وظیفه تمام ملت‌ها و دولت‌های مسلمان حمایت از این مبارزات است.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -4
در مهرماه سال 1335 ش مقدماتی برای برقراری روابط از سوی رژیم سفّاک پهلوی با اشغالگران قدس فراهم گردید و رفته‌رفته استبداد شوم حاکم بر ایران، این سرزمین را زیر سلطه آمریکا و صهیونیسم می‌برد و حتی سوخت هواپیماهای بمب‌افکن اسرائیلی و دیگر نیازهای این غاصبان توسط حاکمان جنایت‌پیشه ایران تأمین می‌گردید، نفت ایران با بهایی نازل و تقریباً رایگان به سوی این جانیان سرازیر بود.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -3
انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین امری هوشمندانه و هدفمندانه بوده است؛‌ چرا که در این روز مسلمانان بعد از حدود یک ماه عبادت و بندگی خالصانه خداوند باید نتایج خودسازی و تهذیب خویش را با آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی پیوند بزنند و با مظلومان جهان همدردی کنند.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -2
با توطئه جديدي كه اين سازمان بين‏المللي به اجرا درآورد 55% اراضي فلسطين به يهوديان تعلق گرفت، در حالي كه آنان تنها 6% مساحت اين كشور را در اختيار داشتند. در رجب همين سال به محض آنكه دولت انگليس به قيموميّت خود در فلسطين پايان داد، «بن گوريون» رئيس آژانس يهودي ها موجوديت دولت اسرائل را رسماً اعلام كرد و آمريكا و شوروي سابق آن را به رسميت شناختند.
قدس شريف، محور وحدت و رمز اقتدار -1
سخن از سرزمینی است که فرستادگان الهی و سفیران بزرگ آسمانی را در دامان پاک و مقدس خویش پرورش داده و سیری نورانی از خاک تا افلاک ترسیم نموده است. تپه‌های سرسبز و دشت‌های مصفّایش به پای پیامبران متبرک گردیده‌اند؛ قلمرویی که پایه‌گذار و معمارش انبیا بوده‌اند.
ویژه نامه سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (رحمه الله)
در آن دوران سخت [قبل از انقلاب اسلامی] ، برخی شخصیتهای بزرگ و وجدانهای بیدار با هشدارها و اقدامات مهم خود، زمینه های بیداری نسل جوان و آغاز نهضت اسلامی را فراهم كردند تا زمانی كه امام خمینی رحمه الله با رهبری الهی و مصمم خود و با به حركت درآوردن نسل جوان توانستند تحولی عظیم و بنیانی در كشور به وجود آورند.
سخنان مقام معظم رهبری (حفظه الله) 4
وقتی خرمشهر سقوط کرد، نماد قوی‌پنجگیِ دشمن بود و مظلومیت ملت ایران. وقتی ملت ایران باقدرت خرمشهر را از دشمن پس گرفت و هزاران نیروی رزمندهٔ دشمن را اسیر کرد، درواقع سرنوشت نهایی جنگ نوشته شد.
استقلال سیاسی در اندیشه امام خمینی(ره)_1
امروزه یکی از مشکلات اساسی کشورهای استعمارزده، مسئله عدم استقلال است. بسیاری از این کشورها در اثر سلطه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی کشور استعمارگر، همچون استان یا شهری از کشور سلطه‌گر شده یا می‌شوند. از این لحاظ، مفهوم استقلال و پاسداری از اقتدار سیاسی، یکی از مفاهیم اساسی در کشورهای جهان سوم است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>