جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام مهدی عج الله تعالی فرجه 
ماهنامه مبلغان
لزوم تمسّک به اهل‌بیت(علیهم السلام) در آینه حدیث ثقلین -3
امام همان گونه که در حیطه اجرای دین خدا و امر و نهی تشریعی خلیفه و نماینده خداست، در حیطه شناخت و معرفت و حکمت نظری نیز نماینده اوست. شناخت صحیح معارف الهی نیز تنها از طریق انسان‌های معصوم به دست می‌آید؛ چراکه معصومین(علیهم السلام) به دلیل داشتن افکار صائب و قلوبی پاک، شایستگی دریافت معارف عمیق و بلند الهی را دارند و ما موظفیم معارف ناب و صواب را از ناحیه ایشان دریافت کنیم.
لزوم تمسّک به اهل‌بیت(علیهم السلام) در آینه حدیث ثقلین -2
در حدیث ثقلین تصریح شده است که اهل‌بیت(علیهم السلام) و قرآن تا روزی که در قیامت نزد حوض کوثر بر پیامبر(صلی الله علیه و آله) وارد می‌شوند، از هم جدا نخواهند شد: «إِنَّهُمَا لَنْ یفْتَرِقَا حَتَّی یرِدَا عَلَیَّ الْحَوْضَ». بنابراین، پیروی و تمسّک به اهل‌بیت (علیهم السلام) همانند پیروی و تمسّک به قرآن، تا روز قیامت واجبی مستمر است.
لزوم تمسّک به اهل‌بیت(علیهم السلام) در آینه حدیث ثقلین -1
حدیث ثقلین از احادیث متواتر اسلامی است که علما و دانشمندان فریقین آن را از پیامبر(صلی الله علیه و آله) نقل کرده‌اند. مراجعه به اسناد و روایات این حدیث، صدور حدیث از پیامبر(صلی الله علیه و آله) را قطعی می‌سازد و هیچ فرد دیرباور نیز نمی‌تواند در صحّت و استواری آن شک و تردید نماید.
آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)
نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.
ویژه نامه نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدى‏ علیه السلام
برای ما مولودی ولادت یافت. باید در نزد تو مستور و از مردم پنهان بماند، زیرا آن را بر كسی ظاهر نمی كنیم مگر نزدیكتر را به خاطر نزدیكی اش و دوستدار را به خاطر ولایتش
سید جواد حسینی؛
یاوران حضرت مهدی(علیه السلام) از صنف و نژاد خاصی و یا قوم و قبیلۀ شخصی نیستند؛ بلکه از گروه‌ها و نژادهای مختلف در سراسر جهان هستند که شاخصه‌ها و خصال بیان شده در آیات و روایات را دارا باشند؛ در این مقاله با هدف ارائه الگویی حقیقی در این موضوع، به برخی از این شاخصه‌ها اشاره می‌شود.
پرتوهای مهدوی -6
کسانی که تاکنون دربارهٔ وظیفهٔ منتظران در عصر غیبت پژوهش کرده‌اند، معمولاً به وظایف فردی پرداخته و از وظایف اجتماعی کم‌تر سخن به میان آمده است! شاید راز این غفلت این باشد که کم‌تر حکومت اسلامی و دینی وجود داشته است.
پرتوهای مهدوی -5
انسان زنده به آب نیاز دارد؛ انتظارِ نوشیدن و دیدن آب، حرکت طبیعی انسان است، آری رب الابرار، ساقی تشنگان گیتی است و شراب طهور، جام عشق محمد و آل محمد است که همهٔ پلیدی‌ها را از روح و روان انسان می‌زداید.
پرتوهای مهدوی -4
پس از توحید و نبوت، شناخت و ایمان «به امام و امامت» مسئله اول زندگی جامعهٔ بشری است؛ شناختن امامت و رهبری آسمانی و عدم اطاعت و پیروی از امام منصوب الهی، ریشهٔ مشکلات اجتماعی و اختلافات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی است.
پرتوهای مهدوی -3
قرآن کریم شرط نجات و فلاح انسان را گرفتن دستگیره استوار الهی و تمسّک به عروةالوثقی و حبل‌المتین می‌داند گویی انسان در چاه طبیعت ریسمانی لازم دارد تا از زندان ظلم و ظلمت آزاد شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>