جمعه ٢٧ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام علی علیه السلام 
در عزای اولین وصیّ مرثیۀ امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) -2
ابن عباس نقل می‏کند: حضرت رسول(صلی الله علیه و آله)خطاب به امیرالمؤمنین(علیه السلام)فرمود: وقتی مؤمن از دنیا می‏رود، همانا آسمان و زمین چهل روز بر او گریه می‏کنند. وقتی عالمی از دنیا می‏رود، هر آینه آسمان و زمین چهل ماه گریه می‏کنند. وقتی پیامبری از دنیا می‏رود، همانا آسمان و زمین چهل سال بر او گریه می‏کنند. یا علی! وقتی تو کشته شوی، قطعا آسمان و زمین چهل سال بر تو گریه می‏کنند.
در عزای اولین وصیّ مرثیۀ امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) -1
دهۀ پایانی ماه مبارک رمضان، مصادف با حزن و اندوه شیعیان جهان در سوگ امیرمؤمنان، علی(علیه السلام) است! پیروان قرآن و اهل‏بیت(علیهم السلام)به این مناسبت مجالس عزاداری و سوگواری برپا می‏دارند.
ویژه نامه شهادت امیر مؤمنان علی علیه السلام
اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شريك له و اشهد ان محمدا عبده و رسوله. پس از اداى شهادتين، آن لبهاى نيمه باز و نازنين بهم بسته شد و طاير روحش باوج ملكوت اعلا پرواز نمود و بدين ترتيب دوران زندگى مردى كه در تمام مدت‏ عمر جز حق و حقيقت هدفى نداشت بپايان رسيد...
آیات مرتبط با رخدادها (56)؛
بنا بر قول مشهور، جمعه هفدهم رمضان المبارک سال دوم هجرت، جنگ «بدر» واقع شد که روز نزول فرشتگان برای یاری پیامبر(صلی الله علیه و آله)و پیروزی حق بر باطل، عزّت اسلام و ذلت کفار و روز عید مسلمانان است. بنابراین، در این روز، شکر بسیار خدا در مقابل نعمت بزرگ این پیروزی و صدقه دادن مستحب است. بنا بر قول دیگر این واقعه در نوزدهم ماه رمضان بوده است.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(5)
در شماره‌های گذشته مبلغان (193، 194، 196، 200 و 201) به بررسی احوالات برخی از خواص بی‌بصیرت عصر امیرالمؤمنین علی(علیه السلام)پرداختیم؛ زندگی افرادی همچون: «سعد بن فدکی تمیمی» و «ابوموسی اشعری» بررسی و ارائه شد و در مبلغان شماره 200، بخش اول زندگی «اشعث بن قیس» مطرح گردید که در آن به موضوعاتی همچون: «خاندان اشعث»، «ازدواج اشعث با بزرگان»، «اشعث در عصر فتوحات»، «پرماجراترین دوران اشعث» و «ارتباط با معاویه» اشاره گردید؛ اکنون ادامه این مبحث تقدیم می‌شود.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(4)
در شماره‌های گذشتهٔ مبلغان (193، 194 و 196) به بررسی احوالات برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام) پرداختیم و پس از تقسیم آنها به دو دستهٔ «مؤمنان وفادار» و «بی‌وفایان بی‌بصیرت»، شرح زندگی دستهٔ دوم، از جمله «مِسعر بن فدکی تمیمی» و «ابوموسی اشعری» را ارائه کردیم. در این شماره به بررسی زندگی «اشعث بن قیس» می‌پردازیم.
ویژه نامه میلاد حضرت امیر المؤمنین علی (ع)
خداوند ـ جلّ جلاله ـ جناب جبرئيل را به نزد محمد صلی الله علیه وآله فرستاد تا آن حضرت در حال حيات خويش براي ولايت علي علیه السلام از مردم شاهد و گواه بگيرد و پيش از وفات خود حضرتش را به نام «اميرالمؤمنين» نامگذاري نمايد.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -7
نتیجه خیانت‌های لشکریان، اشعث‌ها و ابوموساها و رها کردن رهبر چنین شد: 1. متارکه جنگ صفین ـ با صدور دو روز زحمت ـ بین دو گروه؛ 2. نجات معاویه و سپاهیانش از نابودی قریب الوقوع و قطعی ...
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -6
در صورتی که دو حَکَم، طبق تکلیف شرعی خود عمل می‌کردند، قطعاً نتیجه‌اش احقاق حق و ابطال باطل (پیروزی امام علی(علیه السلام) و اثبات انحراف معاویه) می‏‌شد.
خیانت برخی از خواص و کارگزاران امام علی(علیه السلام)(3)«ابوموسی اشعری» (2) -5
اصل رأی دادن به شخصیّتی که از نظر جبهه‌گیری سیاسی، در جناح خود انسان باشد، هرچند با تفاوت فکری، امری طبیعی است و حقّ یمنی‌ها یا دیگران می‏‌باشد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>