چهارشنبه ٠٧ تير ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین > امام رضا علیه السلام 
سجاد فروزش
خانواده، سازنده‌‏ترین واحد اجتماع محسوب می‏‌شود و ثبات و سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است؛ به‏‌طوری که می‏‌توان گفت اولین شرط داشتن جامعه‌‏ای سالم و پویا، سلامت و پایداری خانواده است. دین مبین اسلام همواره بر اهمیّت تشکیل خانواده تاکید داشته است.
ویژه نامه شهادت امام رضا علیه السلام
امام علي ‌بن موسي‌ الرضا عليه‌ السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام مي‌ باشند. ايشان در سن 35 سالگي عهده‌ دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ ها و رنج بسياري را بر امام روا داشتند و سر انجام مامون عباسی ايشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند.
سیره معصومین(علیهم السلام) در ایجاد وحدت و هم‏دلیِ مسلمین -9
وحدت در سیره امام رضا(علیه السلام) حول محور امامت معصوم تعریف می‌‏شود. امام فرمودند: «امامت، زمام دین و مایه نظام و تشکیلات مسلمانان و صلاح دنیا و عزّت مؤمنان است. رهبری، پایه بالنده اسلام و شاخه بلند آن است.»
قبول ولایتعهدی توسط امام رضا(علیه السلام) -3
تمام مسائلی که از سیره امام رضا(علیه السلام) بیان شد، در موضوع سیاست خارجی در همه زمان‌ها قابل اجراست؛ اما به طور کلی اکنون باید دید که شرایط فعلی کشور و نظام اسلامی ما در سیاست خارجی، مشابه شرایط زمان امام رضا(علیه السلام)در موضوع ولایتعهدی مأمون هست یا نه؟!
قبول ولایتعهدی توسط امام رضا(علیه السلام) -2
امام رضا(علیه السلام) از ابتدای حرکت به سمت مرو تا لحظه شهادت رفتارهای متعددی که هر کدام حاوی پیام‌هایی هستند، از خود نشان داد.
قبول ولایتعهدی توسط امام رضا(علیه السلام) -1
گاهی سخنانی توسط سیاسیون در جامعه بیان می‌شود که در ناصحیح بودنش شکی نیست؛ اما از آن جهت که خنثی هستند، نیازی به پاسخگویی ندارند. به عبارت ساده‌تر، اینگونه حرف‌ها قابلیّت ایجاد موج در جامعه و افکار عمومی را ندارند، لذا بررسی و کند و کاو آنها بی‌فایده و در برخی موارد مضرّ است.
خورشید شرق
امام رضا عليه السلام پايه ي دين و چشمه ي زلال معرفت بود. بعد از شهادت پدر بزرگوارش، امامت را به عهده گرفت و در هت بارور ساختن فرهنگ غني اسلام كوشيد. شخصيت وي از دو جهت شخصي و اجتماعي قابل بررسي مي نمايد.
خورشید شرق
نجمه، مادر امام رضا(ع) مي فرمايد: زماني كه فرزند بزرگوارم را باردار بودم، هرگز احساس سنگيني نمي كردم. وقتي مي خوابيدم، صداي تسبيح و تهليل و تمجيد حق تعالي را از درونم مي شنيدم.
همراه با شاعران ولایی
خنده ی معصوم تو آرامش جان رضا بهترین تسکین قلبت صوت قرآن رضا
همراه با شاعران ولایی
باز هم در به در شب شدم ای نور سلام باز هم زائرتان نیستم از دور سلام

2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعدی >>