جمعه ٢٧ مرداد ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > اخلاق و عرفان 
ذي قعده و رخدادهاي مرتبط با امام رضا(علیه السلام) (2)
در ماه ذي‌قعده كه ما آن را به نام «ماه امام رضا(علیه السلام)» نامگذاري كرديم، مناسبت‌هاي ويژه آن حضرت وجود دارد كه به آنها اشاره مي‌شود.
ذي قعده و رخدادهاي مرتبط با امام رضا(علیه السلام) (1)
رسول خدا(صلی الله علیه و آله) دربارة شب نيمه ذي قعده فرمود: در ذي قعده شب مباركي است كه شب پانزدهم باشد، در آن شب خدا به بندگان مؤمنش نظر رحمت دارد كسي كه در آن شب طاعت خدا كند، پاداش صد سائح (روزه‌دار ملازم مسجد) را كه لحظه‌اي خدا را معصيت نكرده، به او داده مي‌شود.»
سيد جواد حسيني
القاب هر يك از امامان علیهم السلام بيانگر مقام و شخصيت آنان به شمار مي‌رود. در ميان امامان، حضرت باقر علیه السلام و حضرت صادق علیه السلام فرصت و مجال بيشتري براي تربيت شاگردان و تشكيل مجالس علمي و نشر علوم اهل بيت علیهم السلام پيدا كردند
ویژگی‌های جوانان و روشهای تربیت اسلامی در کلام امام رضا(علیه السلام)(1) -4
در این مجال به برخی نکته‏هاى مهم تربیتى در رشد و بالندگی نسل جوان، در پرتو رهنمودهاى اسلامی، به ویژه کلمات امام رضا(علیه السلام) مى‏پردازیم.
ویژگی‌های جوانان و روشهای تربیت اسلامی در کلام امام رضا(علیه السلام)(1) -3
قبل از پرداختن به روشهای تربیت جوانان از منظر امام رضا(علیه السلام)، شایسته است به دو ویژگی مهم دوران جوانی توجه شود که در مسیر تعلیم و تربیت جوانان راهگشا و مفید است.
ویژگی‌های جوانان و روشهای تربیت اسلامی در کلام امام رضا(علیه السلام)(1) -2
همان ‌گونه که جوان مظهری از نشاط، معنویت، محبّت، تلاش و معرفت است، حکومت سبز و سراسر نشاط حضرت مهدی(علیه السلام) نیز عرصه درخشش جوانان خواهد بود و این طراوت و شادابی در سطح جهان گسترده خواهد شد. حتی خود حضرت نیز به صورت جوانی شاداب و پر انرژی ظاهر خواهد شد.
ویژگی‌های جوانان و روشهای تربیت اسلامی در کلام امام رضا(علیه السلام)(1) -1
وجود میلیونها جوان و ده‏ها هزار مدیر و مربی تربیت شده در پرتو فرهنگ و معارف قرآن و اهل‏بیت(علیهم السلام) می‏تواند آینده انقلاب اسلامی و حرکت کشور ما را به سوی اهداف بلند الهی تضمین کند و برای سعادت دیگر جوامع، الگویی شایسته باشد؛ چراکه همواره سالمندان به پشت سر نگاه دارند؛ ولی جوانان رو به آینده حرکت می‏کنند.
سید جواد حسینی
مؤمنان با روزه داری و عمل به این رکن از ارکان دین مبین اسلام، بر مدعای خود (مسلمانی) صحّه گذاشته و در مسیر پیروی از دستورات الهی قرار می‌گیرند. حال به این مناسبت نیم‌نگاهی به سیره صحابه و یاران اهل بیت (علیهم السلام) می‌اندازیم و «روزه‌داری» را در سیره این بزرگواران بررسی می‌کنیم.
خشوع در نماز و راه‌های رسیدن به آن -6
برای دستیابیبه هر کار، ‌هدف و مقصودی راهکارهایی وجود دارد که توجّه به آنها زمینه رسیدن به آن هدف را آسان‌تر و سریع‌تر فراهم می‌کند. برای اینکه در نماز خشوع داشته باشیم نیز راهکارهایی وجود دارد که از سخنان معصومان و بزرگان دینی می‌توان آن را استخراج کرد و در دسترس عموم قرار داد.
خشوع در نماز و راه‌های رسیدن به آن -5
توجّه به سیره معصومان(علیهم السلام)در حال نماز به عنوان الگوهای عملی و رفتاری به خوبی می‌تواند ما را در انجام نماز با توجّه و حضور قلب یاری رساند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>