پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > اجتماعی 
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (2) «آسیب‌های فضای مجازی»
در شماره گذشته (مبلّغان 198) موضوعی تحت عنوان «فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها» مطرح گردید و در آن ضمن ارائه مقدمه‌ای در اهمیت پرداختن به بحث فضای مجازی، ساختار فعلی آن و وسایل مرتبط با آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ اکنون در ادامه این موضوع، آسیب‌های فضای مجازی را بررسی می‌کنیم.
زن، اصلی‌ترین قربانی ورود ماهواره به خانه -4
چرا برخی از زن‌ها مخالفتی با ورود ماهواره به خانه ندارند و شاید در بیش‌تر اوقات، محرک اصلی برای ورود این دجّال زمانه به خانه‌اند؟ علّت را باید در خصوصیات زنان جست؛ زیرا زن‌ها جزئی نگر و مردان کلی نگرند.
زن، اصلی‌ترین قربانی ورود ماهواره به خانه -3
برای بررسی آثار منفی ورود ماهواره بر اعضای خانواده، باید توجه داشت که فردی بیش‌تر ضربه خواهد خورد که با ورود ماهواره به خانه، نیازهایش بیش‌تر مغفول واقع می‌شود.
زن، اصلی‌ترین قربانی ورود ماهواره به خانه -2
شبکه‌های ماهواره‌ای با تمام توان در جهت برهم زدن تعادل خانواده و گرفتن آرامش از این نهاد، فعال‌اند و برای نیل به این هدف شوم، برآنند تا با برهم زدن تناسب روحیات زن و شوهر، مانع تکامل خانواده و ایجاد آرامش در آنها شوند.
زن، اصلی‌ترین قربانی ورود ماهواره به خانه -1
در دنیای امروز، هجمه‌های مختلفی از سوی دشمنان دین و اسلام و انسانیّت به آحاد جامعه می‌شود و مخالفان و معاندان، از هر راه و وسیله‌ای برای مقابله با آموزه‌های متعالی وحیانی بهره می‌برند؛ در این هجمه و تهاجم فرهنگی و نفوذ گسترده اخلاقی و اعتقادی، همگان در معرض آسیب و خطر هستند و قشر زنان در جامعه اسلامی نیز از این امر مسلّم مستثنی نیستند.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-6
افزوده شدن نسل سوم، سرعت اینترنت تلفن همراه را تا 2 مگابیت بر ثانیه افزایش داد. این روند به اینجا نیز پایان نپذیرفت؛ بلکه نسل چهارم تلفن همراه نیز بر آن افزوده شد تا سرعتی بالغ بر 20 مگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. این سرعت فوق‌العاده برای وسیله‌ای که در هر مکان و هر زمان در دسترس کودکان، نوجوانان و جوانان قرار دارد، دانلود فیلم‌ها و عکسهای مستهجن را آسان‌تر کرده، بازی‌های آنلاینی را که با هدف سست کردن نظام اعتقادی‌شان ساخته شده است، سهل‌تر نموده. این در حالی است که تا قبل از راه‌اندازی نسل سوم، به علت پایین بودن سرعت اینترنت، کم‌تر فیلمی بر روی تلفن همراه به صورت بر خط قابل مشاهده بود.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-5
مگر برنامه‌های ارتباطی چه سوءاستفاده‌هایی را می‌توانند بکنند یا چه اطلاعاتی را می‌توانند در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی قرار دهند؟ آنچه به صورت خلاصه می‌توان بیان کرد این است که چنین اپراتورهایی در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-4
چند سالی است که تلفن همراه به‌عنوان وسیله‌ای قابل دسترس برای تسریع در ارتباطات، در اختیار عموم مردم قرار گرفته که به مرور زمان، نرم‌افزارهای (سالم و ناسالم) برای آن طراحی شده است که از حالت وسیله ارتباطی صرف، به وسیله‌ای برای بازی، تبادل عکس و فیلم و... مبدّل گشته است.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-3
یکی از نیازهای اساسی انسان، تفریح و سرگرمی‌های سالم است. تفریح و بازی قوی‌ترین منطقی بود که توانست حضرت یعقوب(علیه السلام)را تسلیم خواسته فرزندان کند و یوسف(علیه السلام)را با برادران راهی دشت و صحرا سازد.
فضای مجازی؛ فرصت‌ها و آسیب‌ها (1)-2
یکی از سرویس‌های پر استفاده در فضای مجازی، موتورهای جستجو می‌باشند. گوگل، یاهو، بینگ و لیواز، مطرح‌ترین موتورهای جستجو در سراسر دنیا می‌باشند. کار اصلی این موتورها، آدرس‌دهی به کاربران است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>