چهارشنبه ٠٢ آبان ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > نظام اسلامی 
ماهنامه مبلغان


انقلاب اسلامی ایران از نگاه ّمقام معظم رهبری حفظه الله -1

ملت ایران «ربّنا الله» را گفت، پایش ایستاد

انقلاب اسلامی نقطۀ عطفی بود در تاریخ بشریّت که آثار و برکات زیادی در جهان اسلام و جهان بشریّت منتشر کرد؛ این انقلاب که به رهبری امام خمینی! آغاز گردید با درایت و مدیریّت حضرت آیت الله العظمی خامنه ‏ای>به اهداف و آرمان های بلندی نائل گردید. اکنون پس از گذشت 36 سال از عمر با برکت این انقلاب، شمیم معطر امامت و ولایت بر آن حاکم است.

اشاره:

انقلاب اسلامی نقطۀ عطفی بود در تاریخ بشریّت که آثار و برکات زیادی در جهان اسلام و جهان بشریّت منتشر کرد؛ این انقلاب که به رهبری امام خمینی !آغاز گردید با درایت و مدیریّت حضرت آیت الله العظمی خامنه‏ ای> حفظه اللهبه اهداف و آرمان های بلندی نائل گردید. اکنون پس از گذشت 36 سال از عمر با برکت این انقلاب، شمیم معطر امامت و ولایت بر آن حاکم است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سالیان گذشته مطالب ارزشمندی پیرامون انقلاب اسلامی و مباحث پیرامون آن ایراد فرمودند که در ادامه به بخشی از آنها اشاره می‏گردد:

ملت ایران «ربّنا الله» را گفت، پایش ایستاد

انقلاب اسلامی یک استثناء است. انقلاب اسلامی حرکتی بود که با اهداف مشخصی - ولو آن اهداف که مشخص هم بود، در یک جاهائی کلی بود؛ به‏ تدریج خرد شد، روشن شد، مصادیقش معلوم شد؛ اما اهداف، اهداف روشنی بود - به وجود آمد. هدف اسلام‏ خواهی، هدف استکبارستیزی، هدف حفظ استقلال کشور، هدف کرامت ‏بخشی به انسان، هدف دفاع از مظلوم، هدف پیشرفت و اعتلای علمی و فنی و اقتصادی کشور؛ اینها اهداف انقلاب بوده.

انسان وقتی در فرمایشات امام (رضوان الله علیه) و در اسناد اصلی انقلاب اینها را نگاه می‏ کند، می ‏بیند که همۀ اینها در متون اسلامی هم ریشه دارد. مردمی بودن، متّکی به ایمان مردم، عقاید مردم و انگیزه‏ های مردمی و عواطف مردمی، جزو پایه ‏های اصلی انقلاب است. این خط ادامه پیدا کرده؛ این خط انحراف پیدا نکرده، این خط زاویه نخورده. امروز سی و دو سال از انقلاب می‏گذرد؛ این خیلی حادثۀ مهمی است.

... ]إِنَّ الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ‏ ثُمَ‏ اسْتَقامُوا[؛[1]ملت ایران «ربّنا الله» را گفت، پایش ایستاد. این ایستادن پای این سخن، از نسلی به نسل دیگر منتقل شد.[2]

 

احیاءامت اسلامی، هدف انقلاب اسلامی ایران

انقلاب اسلامی ایران موفق ‏ترین تجربۀ اسلامی عصر جدید بود در عرصۀ خودباوری ملت ها و مردم ‏باوری نخبگان، در عرصۀ نفی اسطورۀ شکست‏ ناپذیری رژیم های طاغوتی و اربابشان، در عرصۀ شکستن غرور کمونیزم و سرمایه ‏داری، ارائه مدل های کارآمد در پیشرفت های بزرگ کشور، با حفظ مردم‏ سالاری و دفاع از ارزش های اساسی.

برادران و خواهران! سالهاست که علیه برادران ایرانی‏تان به شما دروغ می‏ گویند، و اینک حقیقت در مورد ایران اسلامی همین است که به شما عرض می‏ کنم:

انقلاب ما پیروزی ها و البته ضعف هایی در مجاهدات سه دهۀ خود داشته است؛ اما هیچ جنبش اسلامی در جهان پس از تسلّط غرب و شرق بر مسلمین در قرن گذشته، تا این حد جلو نیامده بود و این همه موانع را از سر نگذرانده بوده است.

اگر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، برادران مظلوم افغانی و بوسنیائی و لبنانی و عراقی و فلسطینی خود را همچون سایر حکومت های بظاهر مسلمان، تنها می‏ گذارد، و اگر همچون بیش‏تر رژیم های عربی که به فلسطین خیانت کردند، ما هم ساکت می‏ ماندیم و از پشت خنجر می‏ زدیم، هرگز ما را پشتیبان تروریزم و مداخله‏ گری معرفی نمی‏ کردند. ما به آزادی قدس شریف و تمامی سرزمین فلسطین می‏ اندیشیم؛ این است آن جرم بزرگ ملت ایران و جمهوری اسلامی.[3] 

-
پی نوشت ها:

[1] . «به یقین کسانی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند.» فصّلت /30.

[2] . بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‏ای>در دیدار جمعی از دانشجویان، 19/05/1390.

[3] . بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامن ه‏ای>در خطبه‏ های نماز جمعه تهران، 14/11/1390.
تاریخ ارسال مطلب : يکشنبه ١١ بهمن ١٣٩٤ / شماره خبر : ٣٧٢٤٥٣ / تعداد بازدید : 1121/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج