جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 


ایمان در حاشیه -3

وظیفه و تکلیف مبلّغان دینی

اکنون که شرایط ویژهٔ دیگری بر ایران اسلامی حاکم شده و در این برههٔ زمانی، دور تازه‌ای از اتفاقات سیاسی در ایران شکل می‌گیرد، وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، سنگین‌تر از دیروز خودنمایی می‌کند. بصیرت داشتن و بصیرت آفرینی، در این زمان از هر مسئله‌ای مهم‌تر و واجب‌تر است.

وظیفه و تکلیف مبلّغان دینی

اکنون که شرایط ویژهٔ دیگری بر ایران اسلامی حاکم شده و در این برههٔ زمانی، دور تازه‌ای از اتفاقات سیاسی در ایران شکل می‌گیرد، وظایف و مسئولیت‌های مبلّغان دینی، سنگین‌تر از دیروز خودنمایی می‌کند. بصیرت داشتن و بصیرت آفرینی، در این زمان از هر مسئله‌ای مهم‌تر و واجب‌تر است. آگاه ساختن مردم و آحاد جامعه نسبت به ارزش‌های دینی و بر حذر داشتن آنان از افتادن در دام ارزش‌های غربی و آمریکایی و نیز دفاع از خون شهدا و پاسداری از تلاش‌ها و کوشش‌های بزرگان دین (که از قرن‌ها پیش در راه اعتلای پرچم دین و فرهنگ اهل‌بیت(علیهم السلام) انجام گردیده است) از اوجب واجبات است.

مبلّغان باید در جریانات سیاسی و انتخاب وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، به جای تعیین مصداق، مردم را به ملاک‌ها و شاخصه‌های انتخاب اصلح که برآمده از آموزه‌های تشیّع است، توجه دهند که ذیلاً برخی از این ملاک‌ها بیان می‌شود:

ـ دفاع از فرهنگ تشیّع و ارزش‌های دینی؛

- دفاع از اصل محوری و اساسی ولایت فقیه؛

ـ همسو بودن با ارزش‌های نظام و انقلاب؛

ـ داشتن تقوای الهی، تدیّن و تعبّد؛

ـ وفاداری به مردم و تلاش برای خدمت‌رسانی به آنان؛

ـ داشتن روحیهٔ شجاعت و دفاع از حق؛

ـ داشتن صفت راست‌گویی و صداقت در رفتار و گفتار؛

ـ داشتن بصیرت در امور دینی و سیاسی؛

ـ داشتن تخصّص لازم برای نمایندگی مردم؛

ـ فهیم بودن در درک اولویت‌ها و ضرورت‌های جامعه؛

ـ پرهیز از دنیاطلبی و زیورهای مادی؛

- دور بودن از غرب‌گرایی؛

ـ داشتن روحیهٔ رحمت در مقابل مؤمنان و غضب در برابر دشمنان؛

ـ طرفداری از ضعفا و محرومان؛

ـ دور بودن از کانون‌های قدرت و ثروت.

حال مبلّغان گرامی با تأسی به سیره و روش بزرگان و علما و حفظ جایگاه پدری برای جامعه، تمامی تلاش خود را در مسیر تحقّق آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ تشیّع، بکار گیرند و با هوشیار سازی مردم و جامعه و بصیرت‌آفرینی، مانع خطرات احتمالی و صدمات دشمنان گردند.


 


پی‌نوشت :

منبع: ماهنامه اطلاع رساني، پژوهشي، آموزشي مبلغان شماره 198.

 

تاریخ ارسال مطلب : يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥ / شماره خبر : ٣٨٧٤٦٦ / تعداد بازدید : 422/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج