يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > برگزیده ها 
ماهنامه مبلغان


سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار» -1

هدف اصلی جنگ نرم، تغییر رفتارها و باورها

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌‏ای(حفظه الله) در طول سال‌های گذشته، موضوع «سیاست تغییر رفتار» که در دستور کار دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است را گوشزد کردند و همگان را نسبت به آن آگاه ساختند.

سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) «سیاست تغییر نگرش و رفتار»
اشاره

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌‏ای(حفظه الله) در طول سال‌های گذشته، موضوع «سیاست تغییر رفتار» که در دستور کار دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است را گوشزد کردند و همگان را نسبت به آن آگاه ساختند. از نگاه ایشان برخی از فعالیّت‌های سال‌های اخیر استکبار جهانی (مانند «تهاجم فرهنگی»، «تحریم‌های اقتصادی»، «فشارها در موضوع هسته‌‏ای»، «التهابات منطقه‏‌ای» و...) همه در راستای «تغییر نگرش و رفتار» مردم و مسئولان ایران اسلامی است که باید همگان نسبت به آن بصیر و آگاه باشند.

در این مقاله به گوشه‏‌ای از فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله)در مسئله «سیاست تغییر رفتار» اشاره می‏‌کنیم.

هدف اصلی جنگ نرم، تغییر رفتارها و باورها

* جنگ نرم فقط مخصوص ایران نیست، اما در موضوع ایران، هدف اصلی از این جنگ نرمِ فکرشده و حساب‏‌شده، استحالۀ جمهوری اسلامی ایران و تغییر باطن و سیرت، با حفظ صورت و ظاهر آن است.

* در چارچوب اهداف جنگ نرمِ دشمن، باقی ماندن نام «جمهوری اسلامی» و حتی حضور یک معمّم در رأس آن مهم نیست، مهم آن است که ایران تأمین‏‌کنندۀ اهداف آمریکا، صهیونیسم و شبکۀ قدرت جهانی باشد.

* مخاطبان اصلی جنگ نرم مردم به‏‌ویژه نخبگان، دانشگاهیان، دانشجویان، جوانان و عناصر فعال هستند.

هدف اصلی و نهایی جنگ نرم طراحی‏‌شده، انحلال درونی و استحالۀ داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به‏‌ویژه جوانان است

* آنها [استکبار جهانی] به‏‌دنبال تأثیرگذاری بر مردم و تغییر طیف وسیعی از باورهای آنان به‏‌ویژه جوانان و نخبگان هستند که باورهای اعتقادیِ دینی، سیاسی و فرهنگی مردم از جمله این باورها است.

* مردم ما باورهای اعتقادی در خصوص دین، خانواده، مسئلۀ «زن و مرد»، استقلال، مقابله با بیگانه، مردم‏‌سالاری اسلامی و مسائل گوناگون فرهنگی دارند و طرف مقابل تلاش دارد این باورها را دست‏کاری کند و یا تغییر دهد.

* مردم ما نسبت به رژیم فاسد و مستبد گذشته، باورهایی دارند که در جنگ نرم تلاش بر این است تا این گذشته زشت و پلید و سیاه به گذشته‏‌ای درخشان و زیبا تغییر یابد.

* آنها [استکبار جهانی] می‏‌خواهند با تغییر باور به گذشته، نتیجه بگیرند که لزومی به وقوع انقلاب اسلامی برای از بین بردن آن گذشته، وجود نداشته است.

* آنها [استکبار جهانی] می‏‌خواهند به جوان امروزی القاء کنند که وضع کنونی کشور مایۀ شرمندگی است و رسیدن به پیشرفت در آینده نیز غیرممکن است تا نشاط و تحرّک و علم‌‏آموزی و امید به آینده را از نسل جوان بگیرند.

* هدف اصلی و نهایی جنگ نرم طراحی‏‌شده، انحلال درونی و استحالۀ داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به‏‌ویژه جوانان است.[1]


پی‌نوشت :

[1]. بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله)در دیدار رئیس و مسئولان سازمان صدا و سیما، 20/07/1394.

منبع: ماهنامه اطلاع رساني، پژوهشي، آموزشي مبلغان شماره 197.

تاریخ ارسال مطلب : شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٥ / شماره خبر : ٣٨٦٤٣٠ / تعداد بازدید : 993/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج