يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > اخبار سایت 
ماهنامه مبلغان


حجت الاسلام و المسلمین نبوی معاون تبلیغ وآموزشهای کاربردی حوزه های علمیه؛

حماسۀ 9 دی؛ تجلّی ولایتمداری امت

اگر فتنه گران حماقت نکرده بودند و به عزاداران و تکیه های عزاداری امام حسین علیه السلام حمله نکرده بودند، عده‌ای تا قیامت هم نمی‌فهمیدند که اینها ایادی آمریکا و اسرائیل هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه به مناسبت فرارسیدن حماسۀ نهم دی در سخنانی مقابله با خودی های کج فهم را سخت تر از دشمنان قسم خورده دانست و با اشاره به قطعه‌ای از تاریخ اسلام بیان داشت:

ما در طول تاریخ همیشه با انواع توطئه‌ها و کج فهمی خودی ها روبرو بوده ایم و این مسئله صدمات زیادی را به دین و مذهب وارد ساخته است؛ اگر در جنگ خندق عمرو بن عبدود در مقابل مسلمانها ایستاد، جنگیدن با او بسیار راحت تر بود از جنگیدن با فتنه گران و منافقان؛ چرا که امیرالمؤمنین علیه السلام به سادگی او را شکست داد، اما در جنگ با معاویه (جنگ صفین) که قرآن‌ها بر سر نیزه می‌رود، مشکلات سختی برای امیرالمؤمنین علیه السلام و یاران آن حضرت ایجاد می کنند.

ایشان در توصیف بخشی از تاریخ اسلام، ماجرای فشارهای توطئه‎گران بر امیرالمؤمنین علی علیه السلام را اینگونه توصیف کردند: در آن زمانی که لشکر معاویه قرآن ها را بر سر نیزه می‌کند و آن را حَکَم قرار می‌دهد، برخی یاران کج فهم و ساده اندیش آن حضرت، بر ایشان هجمه می‌برند که چرا جنگ با قرآن را خاتمه نمی دهید به گونه ای که امیرالمؤمنین علیه السلام هجمه های آنان را اینچنین توصیف می‌کنند: اینها همانند شتر تشنه ای که دهانش کف کرده‌ باشد و به آب زلال رسیده باشد، بر من هجمه کردند!

معاون تبلیغ حوزه های علمیه در تبیین تفاوت اساسی بین مسلمان دشمن شناس و مسلمان کج فهم چنین گفتند: کسانی که دچار مسئلۀ کج فهمی در دین هستند و به دنبال کج فهمی خود ،اقدامات مخرّبانه انجام می دهند، بسان برخی از یاران امیرالمؤمنین علیه السلام هستند که نه تنها از جنگ با معاویه جلوگیری می‌کنند، بلکه موجب به وجود آمدن انشعاب های مختلف در میان یاران حضرت می‏شوند و خوارج و جنگ نهروان را ایجاد می کنند تا جایی که امیرالمؤمنین علیه السلام را به شهادت می رسانند؛ اما یاران بصیر، فهمیده و دشمن شناس آن حضرت همچون مالک اشتر وقتی قرآن ها را بر سر نیزه می بینند، ذرّه‌ای در جنگ تردید نکرده و همیشه در کنار آن حضرت بودند و از ارزش ها دفاع کردند.

ایشان با اشاره به جنایت های فتنه گران و بی حرمتی های آنان به عزاداری حضرت سید الشهدا علیه السلام در سال88 افزودند:

اگر فتنه گران حماقت نکرده بودند و به عزاداران و تکیه های عزاداری امام حسین علیه السلام حمله نکرده بودند، عده‌ای تا قیامت هم نمی‌فهمیدند که اینها ایادی آمریکا و اسرائیل هستند. این عده تا ابد بر این اعتقاد بودند که این جنگ، جنگ قدرت است.

رئیس مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ حوزه با تأکید بر ضرورت تیزهوشی یک مسلمان و شناخت تحرکات دشمنان ادامه داد: افرادی که حوادث سال 88 را دعوای سیاسی می دانند، دچار فهم دیررس هستند، و اگر دارای بصیرت بودند، خیلی سریع حقیقت را در می‌یافتند.

ایشان در ادامه تصریح کردند: ما باید مردم را بیشتر از  قبل از تمام این مسائل آگاه کنیم. در سال 88 رئیس جمهور فرانسه تقریباً هر روز موضع گرفت. آدم فهیم و بصیر، با یک بار موضع گرفتن اسرائیل، باید بفهمد که دستهای چه کسانی پشت پرده است. آمار رفت و آمدها و پروازها به انگلیس گویای این است که چگونه انگلیس برای آموزش ایادی فتنه گران، دست به سرمایه گذاری زده است.

حجت الاسلام و المسلمین نبوی در ادامه افزود: اینها با دین، با اسلام و با امام حسین علیه السلام مخالفند و به همین دلیل با رهبر معظم انقلاب دشمنی کردند، چون ایشان با تمام قدرت از ارزشهای دینی دفاع کرد؛ هدف فتنه گران این بود که تا نام امام حسین علیه السلام را از این سرزمین محو نکنند، از پا ننشینند!

معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه سپس با اشاره به برنامه ریزی دقیق و پشت پردۀ دشمن برای براندازی اصل نظام و سرمایه گذاری آنان برای ایجاد انحراف در حوزه و حوزویان، خاطر نشان کردند:

یکی از مراکز پژوهشی در آمریکا اذعان کرد که ما اشتباه کردیم از ابتدای انقلاب برای تغییرات در دانشگاه‌ها و دانشجویان انرژی گذاشتیم! ما می‏بایست این برنامه ریزی را برای ایجاد تغییر در حوزه‌های علمیه به کار بگیریم تا بتوانیم نظام اسلامی ایران را از درون متلاشی کنیم؛ به همین دلیل است که آنان سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی های خود را تغییر داده و از حوزه های علمیه شروع کرده اند و شیعه انگلیسی را به همین هدف راه اندازی نموده اند.

ایشان در پایان همسو بودن رفتارهای حامیان فتنه با عملکرد دشمنان اهل بیت را خاطر نشان کردند و افزودند: حامیان فتنه گران و دشمنان نظام اسلامی اگر در زمان امام حسین علیه السلام هم بودند، قطعا با چند درهم و دینار ناچیز به لشکر دشمن می پیوستند و همۀ دین خود را به دنیای دشمنان می‌باختند.

تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه ٩ دی ١٣٩٥ / شماره خبر : ٣٨٧١٢٩ / تعداد بازدید : 731/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج