شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > خانه و خانواده 
ماهنامه مبلغان
اوقات فراغت؛
با آمدن فصل تابستان، کم کم باید برای اوقات فراغت بچه‌ها برنامه ریزی کرد، ولی متاسفانه شیوع کرونا، اوقات فراغت بچه‌ها در تابستان را هدف قرار داده است و خانواده‌ها را مجبور کرده تا بچه‌ها را در خانه سرگرم کنند، اما این مسئله باعث شده تا خانواده‌ها با چالش‌هایی از جمله وابستگی بچه‌ها به گوشی تلفن همراه و تلویزیون مواجه شوند.
فساد اخلاقی؛
- عوامل مختلفی از جمله تربیتی، اجتماعی و فیزیولوژی در بروز اختلال همجنسگرایی نقش دارند، اما عوامل تربیتی و اجتماعی از عوامل مهم تری در بروز اختلال همجنسگرایی هستند.
اصول تربیت کودک؛
امام صادق(علیه‌السلام) می‌فرماید: «صَلَاحُ حَالِ التَّعایُشِ وَ التَّعَاشُرِ مِلءُ مِکیَالٍ ثُلُثاهُ فِطنَةٌ وَ ثُلُثُهُ تَغافُلٌ. صلاح زندگی و همزیستی همانند ظرف پری است که دوثلث آن هوشمندی، و زیرکی و یک ثلث آن تغافل است.»
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -4
عفّت ورزی در زندگی آثار و برکاتی دارد که برخی از آنها در کلام و سیره امام صادق(علیه السلام) اشاره شده است.
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -3
از منظر امام صادق(علیه السلام)انواع عفاف عبارتند از: 1. عفّت اندیشه 2. عفّت نیت 3. عفّت نگاه 4. عفّت كلام و ....
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -2
در فرهنگ عامه مردم، گاهی عفّت به معنای حیا و خجالت استعمال می گردد، در حالى كه در فرهنگ اسلامی عفّت و حیا با خجالت تفاوت دارند؛ زیرا خجالت و کم رویی همواره مطلوب نیست.
عفّت از منظر امام صادق(علیه السلام) -1
در «مصباح کفعمی» از قول حضرت صادق(علیه السلام) آمده است که آن گرامی در دعاهای خویش از درگاه خدای متعال چنین درخواست می کردند: «اللَّهُمَّ إِنّی أَسْأَلُكَ الْهُدَى وَ التُّقَى وَ الْعِفَّة؛ خدایا! من از تو هدایت، تقوا و عفّت مى خواهم.»
فرزند آوری؛
شناخت نیازهای فردی و اجتماعی و سعی در برطرف کردن آن ها مهم ترین دغدغه انسان های معتقد است. برخی از این نیازها به اندازه ای پررنگ می شوند که تبدیل به بحرانی جدی برای جامعه می گردند. در دنیای امروزی بحران تولید نسل و فرزندآوری بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
سبک زندگی سالم؛
ازدواج سنت حسنه و مبارکی است که اگر بر اساس اصول و قواعد صحیح شکل بگیرد باعث آرامش جسمی و روانی زوجین خواهد شد. شناخت وظایف و مسئولیت‌ها و عمل به آنها توسط زوجین، از مهم‌ترین عوامل در افزایش مهر و محبت و تزریق آرامش به خانه و کاشانه آنان است.
ازدواج موفق؛
ازدواج و تشکیل خانواده امر مقدسی است که بین زن و مرد انجام می شود تا آنها به آرامش جسمی و روانی دست پیدا کنند. این آرامش در صورت یادگیری مهارت های زندگی و توجه به تفاوت های فردی امکان پذیر است. فلذا لازم است طرفین، حتما در این زمینه مطالعه کنند و از مشاورین مربوط به ازدواج بهره استفاده نمایند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>