سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > فرهنگ و اندیشه > خانه و خانواده 
ماهنامه مبلغان
بی حجابی و حق الناس -2
تظاهر به بدحجابی، نشانه پایبند نبودن و بی مبالاتی فرد به احکام و اعتقادات اسلامی است؛ زيرا با بدحجابی، چشمهای هوس آلود را متوجه خود ساخته، پايه های ايمانی مردم را سست می کنند و جامعه را به فساد می کشانند.
بی حجابی و حق الناس -1
بدحجابی از بُعدی تضییع حق الله است و از بعدی تضییع حق النّاس و حق النفس. بنابراین، وقتی تأکید بر حق الله بودن آن می شود، به معنی نادیده گرفتن بُعد حق النّاس و حق النّفس بودن آن و یا فقط دیدن بُعد حق الله آن نیست.
دانلود نرم افزار نگاه ، حجاب و عفاف
سایت جامع تبلیغ این بار نرم افزار چادر حجاب برتر را برای دانلود شما آماده کرده است . برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.با تشکر از سایت قائمیه اصفهان
تحکیم خانواده؛
خداوند متعال و اولیای او برای تقویتِ بنیانِ خانواده از روشهای تربیتی گوناگونی بهره گرفته اند که انذار یا هشدار دادن، از جمله روشهای مؤثر در این زمینه به شمار می رود. این نوشتار به بررسی تأثیرات روش تربیتی انذار در خانواده می پردازد.
تحکیم خانواده؛
خداوند متعال و اولیای او برای تقویتِ بنیانِ خانواده از روشهای تربیتی گوناگونی بهره گرفته اند که انذار یا هشدار دادن، از جمله روشهای مؤثر در این زمینه به شمار می رود. در نوشتار سابق (ماهنامه مبلغان شماره 226) به موضوع بشارت و نوید پرداخته شد و در این نوشتار به بررسی تأثیرات روش تربیتی انذار در خانواده می پردازد.
روشهای استحکام خانواده (نقش تربیتی بشارت و نوید) -5
همان طور که رعایت حقوق والدین برای فرزندان واجب است؛ برای والدین نیز در تربیت فرزند حقی است. در منابع اسلامی، علاوه بر ارائه دستورالعمل در جهت رشد شخصیت و ذهن پروی فرزند، بشارتهایی به والدین برای تربیت فرزند صالح و شایسته داده شده است. وجود پیوند عمیق بین والدین و فرزندان، تأثیری مهمی در تکامل افراد و تثبیت خانواده و جامعه دارد.
روشهای استحکام خانواده (نقش تربیتی بشارت و نوید) -4
در قرآن کریم، احسان به والدین پس از توصیه به توحید به صورت صریح دستور داده شده و این حاکی از اهمیت موضوع است. در خصوص احترام و احسان به والدین نیز بشارتهای گسترده ای به فرزندان داده شده است.
روشهای استحکام خانواده (نقش تربیتی بشارت و نوید) -3
نظام خانواده به گونه ای است که بدون مشارکت زن و شوهر در انجام امور آن، چرخ زندگی خانوادگی آن گونه که شایسته است، به چرخش در نمی آید. بر این اساس، لازم است همسران روح تعاون را در امور خانواده زنده نگهداشته، با یاری همدیگر، نیازمندیهای گوناگون خانواده را تأمین کنند.
روشهای استحکام خانواده (نقش تربیتی بشارت و نوید) -2
بشارتهای پی در پی در منابع اسلامی، اهمیت نقش زنان در پیکره اجتماع و از همه مهم تر، نقش متعالی زن را در خانواده به عنوان شخصیت ارزنده نشان می دهد. در روایات، سبک رفتاری و گفتاری زنان در خانواده به طور واضح جهت دهی و سیمای همسرِ مطلوب در خانواده ترسیم می شود.
روشهای استحکام خانواده (نقش تربیتی بشارت و نوید) -1
خداوند متعال و اولیای الهی، برای تقویتِ بنیانِ خانواده از روشهای تربیتی گوناگونی بهره گرفته اند. بشارت دادن از جمله روشهای مؤثر در این زمینه به شمار می آید. این نوشتار به بررسی تأثیرات روش تربیتی بشارت و نوید در خانواده می پردازد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>