سه شنبه ١١ شهريور ١٣٩٣
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
margin02
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
روش تبلیغ
رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله) (تبلیغ و مبلّغان)
در مورد امام جمعه، اين كار در صورتى تحقق پيدا مى كند كه او خود را براى آن، علماً و عملاً با كفايت كند و آگاهيهاى لازم را براى ايجاد و انتقال معرفت به مردم كسب كند و تقوا و ورع را رعايت نمايد و به آنچه كه مى گويد، عمل كند. به همين خاطر است كه كار آقايان، كار بسيار مهمى است.
رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله) (تبلیغ و مبلّغان)
قرآن كريم با اين عظمت،افكار الحاديها و مادّيها را در خودش نقل میكند؛ دشنام آنها را به پيامبر نقل میكند ولى حالا كسى جرأت نمیكند بگويد كه فلان كس به فلانى-كه رئيس تشكيلات است-چنين اهانتى كرده است! اما قرآن با صراحت اين را نقل میكند؛چون به خودش معتقد و متكى است
رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله) (تبلیغ و مبلّغان)
بايد مردم را به عبوديّت الهى كه همان صراط مستقيم است،سوق دهيد. البته اين عبوديّت،در زمينۀ اخلاق،در زمينۀ عمل فردى و در زمينۀ عمل اجتماعى كاربرد دارد,كه وقتى بحث عمل اجتماعى پيش آمد، آن وقت بحثهاى سياسى،تحليل هاى سياسى هم در حوزۀ كارشما قرارمى گيرد.
رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله) (تبلیغ و مبلّغان)
شما به آثار تبليغى برخى از بزرگان نگاه كنيد! اغلب كتابهاى مرحوم آیت الله شهيد مطهّرى(ره) سخنراني هاى اوست؛ يعنى تبليغات اوست كه با همين روش و سبكى كه شما امروز انجام مى دهيد، ابلاغ شده است، تبليغ شده است، رسانده شده است و ببينيد چقدر پرمايه و پرمغز است.
اهمیت مسجد
جهت بررسي دقيق‌ تر مساجد كشور وضعيت نهادها و دستگاه‌هاي مسئول و نقش هر يك ضروري است. در این مقاله به این دستگاه ها می پردازیم.
اهمیت مسجد
گرچه به صورت پراكنده تحقيقاتي در خصوص مساجد انجام شده است، اما به جز طرح سراسري تهيه شناسنامه مساجد كه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مركز آمار انجام شده و حاوي مطالب بسيار مفيدي است كار شاخص ديگري به چشم نمي‌ خورد.
رسالت مبلغان دینی در حوزه اعتیاد (1)
اصولاً ضرر زدن به جسم خود در اسلام حرام است. در حدیثی آمده است که: كُلُ أَمْرٍ يَكُونُ فِيهِ الْفَسَادُ مِمَّا قَدْ نُهِيَ عَنْه...فَحَرَامٌ ضَارٌّ لِلْجِسْمِ وَ فَاسِدٌ لِلنَّفْس؛ هر امری که در آن فساد است و نهی شده ... پس حرام است و برای جسم [انسان] ضرر دارد و فاسد کنندة نفس است.
رسالت مبلغان دینی در حوزه اعتیاد (1)
بر کسی پوشیده نیست که سیگار و سایر دخانیات و مواد مخدر، زیانهای اقتصادی شدیدی بر جامعه وارد می نماید. به عنوان مثال، در ایران سالانه 54 میلیارد نخ سیگار به ارزش یک هزار میلیارد تومان مصرف می شود و دو برابر این هزینه، صرف درمان سیگاریها می شود.
رسالت مبلغان دینی در حوزه اعتیاد (1)
برخی جوانان مصرف مواد را نوعی شورش (نافرمانی) و یا اظهار اینکه ما برخلاف جریان عادی جامعه هستیم، قلمداد می کنند؛ و نیز نداشتن عزت نفس باعث احساس حقارت و بی ارزشی خود، در جوانان باعث می شود که جهت کاهش رنجهای روحی به مصرف مواد روی بیاورند.
رسالت مبلغان دینی در حوزه اعتیاد (1)
افزایش احتمال خطر بیماریهای کرونر قلبی، فشار خون بالا، سکتۀ مغزی، خونریزی مغزی، سرطان خون، آب مروارید چشم، بیماریهای غدۀ تیروئید، سقط جنین، یائسگی زودرس، پوکی استخوان و بیماریهای پوستی.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>