پنج شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٣
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
margin02
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
روش تبلیغ
رمز موفقيت در تبليغ
تبلیغ از عرصه های مهم وظایف هر مسلمان محسوب می شود. اما این عمل بدون آگاهی از روش های مؤثر در این امر نتیجه ای قابل اعتنا نخواهد داشت. از این رو فراگیری روش های مهم و اساسی در تبلیغ بسیار حائز اهمیت می باشد...
رمز موفقيت در تبليغ
نخستين ركن موفقيت در تبليغ، وجود ويژگي هاي برتر در خود پيام است. اگر محتوا و ماهيت پيام، ويژگي هاي لازم را نداشته باشد، هر چند بقيه عوامل هم موجود باشد، باز تبليغ يك تلاش كور و بي حاصل خواهد بود.
محمد قائدی
كتاب شریف «احقاق الحق و ازهاق الباطل» نوشته شهید قاضی نور الله شوشتری رحمه الله است كه آن را در ردّ كتاب «ابطال نهج الباطل» مولی فضل الله بن روزبهان نوشته است.
جذب جوانان و مطالعه در مسجد
تأکیدات امام جماعت بر مطالعه و اثر دانستن در جامعه و جهان با استفاده از آیات و روایات تأثیر غیرقابل انکاری بر نمازگزاران می گذارد و آنان را به سمت مطالعه سوق می دهد. این تأکیدات و تذکرات باید دایمی باشد.
مبلّغان و خطر غرور
نراقی در معراج السعادة ضمن اینکه غرور را منشأ اکثر آفات و شرور دانسته آن را مخصوص یک طایفه نمی داند، بلکه معتقد است طوائف بسیاری از کفرة فجره گرفته تا عُبّاد و زُهّاد و اهل علم و ریاضات دچار غرور می شوند.
مبلّغان و رسالت شعور افزایی
دین ستیزان و دشمنان، با سوء استفاده از جهل برخی مسلمانان، به نام اسلام بر آنها حکومت می کنند. اگر فرهنگ عاشورا بر ذهن و دل و زندگی مسلمانان حاکم شود، جهل آنان ریشه کن شده، هر روز بیدارتر می شوند و این بیداری اسلامی، بنیاد حکومت ظالمانة مستکبران را بر باد می دهد...
مبلّغان و رسالت شعور افزایی
تشیع، مکتب امامت است و امام بر پایة ارتباط قلبی و عاطفی با امت استوار است و این ارتباط قلبی و عاطفی آن گونه عمیق و ریشه دار است که پس از 1400 سال نیز با ذکر و یادآوری مظلومیت امامی همچون حسین بن علی علیهما السلام اشک در چشمان شیعه حلقه می زند.
مبلّغان و رسالت شعور افزایی
تکیه بر منابع قابل استناد تاریخی و معتبر در ذکر مصیبتها امری مهم است؛ از این رو باید گفت: منبع شناسی در کنار اخلاص، نخستین شرط صلاحیت ذاکران و مرثیه سرایانِ راستینِ تاریخِ خونبارِ عاشورا است و کسانی که فاقد این شرط باشند، برای ذکر مصیبت اهل بیت علیهم السلام صلاحیت ندارند.
مبلّغان و رسالت شعور افزایی
آنچه اسلام و شيعه دارد، از برکات قيام امام حسين علیه السلام است؛ بنابراين بايد هر سال، بهتر از سال قبل، عزاداري شود؛ لكن اين گوهر گرانبها آسيب پذير بوده، آسیب زدایی و پاسداری از آن لازم و واجب است.
محبوبه عظيم زاده آراني
هميشه به دست آوردن پيروزيها كار نسبتاً آساني است؛ اما نگه داشتن آن بسيار مشكل است، مخصوصاً جامعه اي كه به دور از عقل و دانش باشد. در ساختن جامعه اي با ايمان، استقامت در اين راه كار ساده اي نيست. مهم تر اينكه اين استقامت بايد انگيزة الهي داشته باشد...

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>