جمعه ٠٧ فروردين ١٣٩٤
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
margin02
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
روش تبلیغ
محمد جواد محمد یاران
ما اعتقاد داریم که قرآن کریم معجزه است و نباید در ردیف خود همتا داشته باشد و به اعتقاد ما تمامی نیازهای بشر را پاسخ داده و باید به درستی تبیین شود که این وظیفه را چهارده معصوم(علیهم السلام)در بیش از دویست و پنجاه سال بر عهده گرفته اند، به طوری که ...
عليرضا وزيري
برخي از راهكارها، حاصل تجربه حاصل از اجراي موفق اين راهكارها در بعضي مدارس بوده است. برخي ديگر نتيجه همفكري با دبيران معارف اسلامي طيّ جلسات هم‌انديشي بوده است. برخي نيز حاصل مطالعات و تحقيقات ميداني بعضي دبيران در بين دانش‌آموزان و اولياي آنان است...
روش سخنرانی دینی
جلسات متوالی و مسلسل پیش تر سخنرانی را به تک جلسه، متوالی و مسلسل تقسیم کردیم و بیان نمودیم که در جلسات مسلسل و متوالی غالباً کار سخنران دشوارتر می شود؛
روش سخنرانی دینی
جلسات شلوغ و باشکوه سخنرانی در هر یک از جلسات خلوت، متوسط و شلوغ و باشکوه از نظر موضوع، محتوا، چینش مطالب و ... اقتضائات خاص خود را دارد
روش سخنرانی دینی
مخاطبان غیر داوطلب مخاطب داوطلب کسی است که خودش با اراده و اختیار و از روی علاقه و انگیزه به جلسه سخنرانی آمده و منتظر شنیدن سخنان سخنور است. و مخاطب غیرداوطلب کسی است که مثل بسیاری از دانش آموزان در مدارس آموزش و پرورش و یا سربازان سربازخانه ها انگیزه ای برای آمدن به جلسه سخنرانی نداشته و یا اگر با انگیزه به جلسه آمده، انگیزه او چیزی غیر از شنیدن سخنان سخنران؛ مثلاً برای شرکت در زنجیر زنی و عزاداری است و علاقه ای به شنیدن سخنرانی ندارد.
روش سخنرانی دینی
انحاء فرصت فرصت دادن به مخاطب و انتقال مطالب کم تر در زمان بیشتر نیز شکلهای مختلفی دارد، مثل: 1.کند و شمرده سخن گفتن؛ (کند تلفظ کردن واژه ها و کلمات). 2.تمام کردن جملات؛ و عدم حذف واژه ها و برخی از کلمات آنها. 3.بی پاسخ نگذاشتن سؤالها؛ حتی در آنجا که پاسخ سؤال مشخص است.
روش سخنرانی دینی
در درس گذشته پس از بیان نکته هایی برای «تعامل مناسب و خلاقیت در سخنرانی» و «سرعت و فرصت» را تعریف کرده، انحاء سرعت را بیان نمودیم. در ادامه، فواید و مضرات سرعت و انحاء، فواید و مضرات فرصت را توضیح می دهیم.
روش سخنرانی دینی
برای تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطب لازم است سه چیز با هم هماهنگ باشند: 1.صوت و لحن؛ 2.موضوع و محتوا؛ 3.حرکات جسمانی.
روش سخنرانی دینی
برخی از مطالبی که تاکنون مطرح کردیم به اجزای سخنرانی هم ربط داشته است؛ اما در این فصل از موضوعاتی بحث می شود که ارتباط مستقیم با کیفیت اجرای سخنرانی دارند. البته در اینجا به برخی نکات کاربردی و اجرایی می پردازیم و تفصیل آن را به سطوح بالاتر واگذار می کنیم.
روش سخنرانی دینی
اگر در موضوع «عدالت اجتماعی» یا «حقوق اقلیتها» سخنرانی می کنیم و می خواهیم در پایان سخن، روضه حضرت زهرا علیها السَّلام را بخوانیم، می توان قطعه زیر را به عنوان گریز ارائه کرد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>