چهارشنبه ١٥ مهر ١٣٩٤
متن متحرک مورد نظر ، حذف شده است
margin02
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
روش تبلیغ
آیات مرتبط با رخدادها 6
همچنان‌كه گفتيم: براي «نبأ عظيم» تفسيرهاي مختلف گفته شده است كه بهترين آنها اين است كه منظور از آن، مسئله معاد و قيامت است. اكنون اين سؤال پيش می آيد: با توجه به اين‌كه در روايات، «نبأ عظيم» به علی (علیه السلام)‌ و ولايت او تطبيق شده است، با تفسير آن به قيامت چگونه می سازد؟ و چه ارتباطی بين اين دو تفسير وجود دارد؟
محمود مهدى‏ پور
«ابلاغ پیام غدیر» از بزرگ ترین وظایف مبلغان گرامى است؛ پیامى كه خداوند با آواى «یا اَیهَا الرَّسُول بَلِّغْ ما اُنْزِلَ اِلَیكَ مِنْ رَبِّك»؛ پیامبر اعظم را مأمور اعلام آن فرمود.
حسین مطهری محب
از آن رو كه مسئولیت هدایت جامعه پس از نبی اكرم صلی الله علیه و آله به عهده ائمه طاهرین علیهم السلام است و تبیین معارف اصیل و ناب اسلامی را آنان به عهده دارند و ایشان اند كه باید عقیده و فكر مردم را از انحرافات باز دارند...
سوره مانع از جهنّم
قیصر، پادشاه روم به یكی از خلفای بنی عباس نوشت، ما در انجیل دیده‌ ایم، هر كس سوره‌ ای را بخواند كه خالی از هفت حرف باشد، خداوند جسدش را بر آتش جهنّم حرام می‌ كند و آن هفت حرف عبارتست از «ثاء»، «جیم»، «خاء»، «زاء»، «شین»، «ظاء» و «فاء».
آیت الله العظمی جعفر سبحانی
نه تنها خود پیامبران از این ابزار بهره می گرفتند، بلكه به پیروان خود نیز دستور صبر و بردباری می دادند تا آنجا كه موسی بن عمران علیه السلام آشكارا به پیروان خود می گوید: «از خداوند كمك بگیرید و صبر كنید.»
عبدالرحيم موگهي
علم نور است و معلم اول خداست. تعليم و تعلم از آموزه هاي انبيا و اولياست و وظيفه معلم رسيدن و رساندن به خداست. علم جويي فريضه بر مسلمان هاست و دوستداري علم و علاقه به جويندگان علم از ارزش هاست.
موسی برسیاه
گویند: سلطان محمود غزنوی مقبره ای برای خود ساخت و به یكی از ندیمان خود گفت: آیه مناسبی از قرآن پیدا كن كه بر روی سنگ قبر حك شود! ندیم گفت: خوب است نوشته شود: «هَذِهِ جَهَنَّمُ الَّتِی كُنْتُمُ تُوعَدُونَ» «این همان جهنمی است كه به شما وعده داده شد.»
موسی برسیاه
از بخيلي پرسيدند: از قرآن، كدام آيه را دوست داري؟ گفت: آيه «... ولا تُؤتوا السُّفَهَآءَ أمْوالَكُمُ... »؛ «اموالتان را به بي خردان ندهيد.»
موسی برسیاه
شیخ شرف الدین درگزینی از مولانا عضد الدین ایجی (دانشمند معروف) پرسید: خدای تعالی در كجای قرآن از من نام برده است؟ مولانا پاسخ داد: در كنار علما: «... قُلْ هَلْ یسْتَوی الّذینَ یعْلَمونَ وَالّذینَ لا یعْلْمونَ...»؛«آیا كسانی كه می دانند با كسانی كه نمی دانند برابرند...»
موسی برسیاه
یكی در نماز، سوره نوح را پس از حمد می‌خواند. در همان آیه اول «‌‌اِنَّا أَرْسَلْنا نُوحاً‌»؛«‌‌ما نوح را فرستادیم»، باز ماند و بیش از آن به یاد نیاورد. اعرابی كه حوصله‌اش سر رفته بود، گفت:اگر نوح نمی‌رود دیگری را بفرست و ما را باز رهان.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>