پنج شنبه ٠٨ آبان ١٣٩٣
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
margin02
صفحه اصلي > تحقیقات،مقالات > روش تبلیغ 
روش تبلیغ
محمود مهدى‏ پور
«ابلاغ پیام غدیر» از بزرگ ترین وظایف مبلغان گرامى است؛ پیامى كه خداوند با آواى «یا اَیهَا الرَّسُول بَلِّغْ ما اُنْزِلَ اِلَیكَ مِنْ رَبِّك»؛ پیامبر اعظم را مأمور اعلام آن فرمود.
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
قرآن در مورد رابطه حضرت نوح(علیه السلام) با پسر نافرمان خود چنين مي فرمايد: (( يا نُوحُ إِنَّهُ لَيْسَ مِنْ أَهْلِكَ إِنَّهُ عَمَلٌ غَيْرُ صالِحٍ فَلا تَسْئَلْنِ ما لَيْسَ لَكَ بِه عِلْمٌ))؛ اي نوح! او از اهل تو نيست؛ بلكه او عملي غير صالح است، پس چيزي را كه به آن آگاهي نداري، نخواه!
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
وقتي از امام صادق(علیه السلام) سؤال شد: چگونه خود و اهل خود را از آتش حفظ كنم؟ فرمود: تَأْمُرُونَهُنَّ وَ تَنْهَوْنَهُن؛ آنها را امر و نهي كنيد. عرض شد: عمل نمي كنند! فرمود: وقتي امر و نهي كرديد، آنچه را كه بر عهده تان بوده، انجام داده ايد.
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
مبلّغان و مديران علاوه بر دقت در انتخاب خانواده، و آموزش آنها و تبيين حق و باطل و مواضع خطر براي فرزندان بايد در عمل نيز براي حفظ خانواده از خطر بكوشند. اين كار مي تواند با ايجاد حريم يا برنامه ريزي تربيتي باشد.
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
پيامبر(صلی الله علیه وآله) هنگام مواجهه با مانع سازي همسران، ابتدا به تبيين راه حق و باطل مي پردازد. و به اين ترتيب به آنها توضيح مي دهد كه: جمع بين توسعة زندگي و بهره گيري از زندگي و زينت ها و همسري پيامبر و زندگي در خانه اش جمع شدني نيستند.
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
درنظام عادلانه مسئوليت هركسي براساس كارايي و شايستگيهاي او تعيين ميشود.از اينرو،خانوادة شخصيتها كه كارايي فزونتري درجامعه دارند، مسئوليت آنهابيشتر و تكاليف شان سنگينتر خواهدبود و چون ميزان ثواب و عقاب متناسب بامسئوليت است،ثواب و عقاب آنان نيز افزون تر است
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
آگاهي بيشتر، موقعيت برتر و الگو بودنف عوامل مهمي براي جلب طمع فرصت طلبان و تنگ نظران است. در طول تاريخ خانوادة حاكمان، رهبران و چهره هاي سياسي و مذهبي و مبلّغان از اين جهت در معرض آسيب بوده است.
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
هميشه مقامات حسّاس و افتخارآميزوظايف سنگيني نيزهمراه دارد. چگونه زنان پيامبرميتوانند امّ المؤمنين باشند؛ولي فكرشان در گرو زرق و برق دنيا باشد؟...نه تنها پيامبر(ص)به مقتضاي آيات پيشين اسوة مردم است؛بلكه خانوادة او نيزبايد اسوة خانواده ها و زنانش مقتداي زنان با ايمان تا دامنه قيامت گردند.
مبلّغان و مسئوليتهاي خانوادگي
خانواده محل تولد، رشد، تربيت و پشتوانة فعاليت مديران و مبلّغان آينده جامعه است. آنچه در اين مقاله مورد توجه است، ويژگيهاي مخصوصي است كه قرآن كريم براي خانوادة رهبران، مديران و مبلّغان و گروه هاي الگو و مرجع مطرح مي كند.
رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله) (تبلیغ و مبلّغان)
در مورد امام جمعه، اين كار در صورتى تحقق پيدا مى كند كه او خود را براى آن، علماً و عملاً با كفايت كند و آگاهيهاى لازم را براى ايجاد و انتقال معرفت به مردم كسب كند و تقوا و ورع را رعايت نمايد و به آنچه كه مى گويد، عمل كند. به همين خاطر است كه كار آقايان، كار بسيار مهمى است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>